Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Lesnica 147, Chata Pieniny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Słowacja, Lesnica 147, Chata Pieniny

    Chata Pieniny
    Jedyna aktrakcja w tej mieścinie. Żeby tam dotrzeć, należy udać się na turystyczne przejście graniczne Szczawnica - Leśnica. Obowiązuje tu całkowity zakaz wnoszenia i wynoszenia jakiegokolwiek alkoholu (chyba, że już spożytego ), o czym się przekonaliśmy w drodze powrotnej, kiedy funkcjonariusz SG sprawdzał wszystkim bez wyjątku plecaki. Ciekawe, czego szukał... . Ale do rzeczy.
    Omawiany lokal to w zasadzie restauracja średniej kategorii.
    Do posiłków podają Topvara (27 SK).
    Niemalże za ścianą sklep spożywczy, oferujący 4 gatunki tegoż piwa, oprócz tego Smadneho Mnicha oraz Kelta.
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    poza tym co napisał celt mogę dodać, że sklepik oferuje jeszcze Velkopopvickiego Kozla (dwa rodzaje) i Tatrana 12*, a w samej restauracji można zakupić za 50 SK lub 6 złotych, bo nie ma tutaj problemu z płaceniem w naszej walucie szkiełko firmowe lokalu z logo Topvara. jak ktoś jest odważny to może przejść przez przejście piesze Leśnica a potem z alkoholem wracać przez przejście koło szczytu szafranówki (niedaleko) lub przez przejście koło wysokiego wierchu (już dalej). oba przejścia są niestrzeżone, ale trzeba się wspiąć i potem wzdłuż granicy na szczycie dojść do stoku Palenica w Szczawnicy skąd zjechać łacno po takiej przeprawie wyciągiem.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Ja właśnie rozmawiałem z prawnikiem (zaciekawił mnie zakaz przenoszenia alkoholu) i powiedział on, że nie ma prawa, które pozwalałoby by zakazywać przenoszenie legalnych ilości alkoholu przez granicę. Może Celt przybliżysz sprawę na jakiej podstawie prawnej celnicy zabraniają przenoszenia jakichkowliek ilości alkoholu?
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #4
        Mówimy o przejściu turystycznym (tzw. mały ruch graniczny) i podobno jest taki przepis
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Ale ten przepis nie może obowiązywać przyjezdnych którzy przechodzą na paszport, dotyczy on ludności miejscowej przechodzącej granicę na dowód osobisty, a i tak kolega nie jest pewien czy to jest zgodne z prawem (zabranianie ludziom wnoszenia legalnych ilości alkoholu - nieważne gdzie przekraczają granicę). Ale coż pewnie SG zna przepisy, nie ukrywam, że kolega nie jest prawnikiem specjalistą w tej dziedzinie.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            Przepis działa oczywiście w jedną stronę - Słowakom nie wolno wnosić do Słowacji a nam do Polski
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              To się można wymieniać - kolejny przepis, łatwy do obejścia.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • bahtol
                słomiany zapał
                • 10-2002
                • 331

                #8
                Kilka lat temu (byłem jeszcze nieletni)ów zakaz nie funkcjonował i nie było problemu z przenoszeniem alkoholu. Chata Pieniny była wtedy bardzo ruchliwym i bardzo tanim (dla Polaków) miejscem. Byłem w tym roku żeby zobaczyć co się zmieniło i zmieniło się wiele. Jedzenie drogie i nie tak świetne jak dawniej. W sklepiku znacznie mniejszy wybór piwa, a i tak nie wolno go przenieść przez granicę. Strażak graniczny poinformował mnie, że zakaz wynika z umowy między Polską a Słowacją. Jedyny plusik to Topvar Marina.
                =bahtol=

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎