Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turcja, Alanya, Iskele Cad. 80, Red Tower Brewery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chmielosz
    Junior
    • 02-2005
    • 27

    Turcja, Alanya, Iskele Cad. 80, Red Tower Brewery

    Witam,
    Ponieważ kilka dni temu wróciłem z Turcji dzielę się wrazeniami piwnymi.
    Jeżeli ktoś wybiera się do Alanyi (a jest to popularny kierunek polskich turystów) to gorąco polecam wizytę w knajpce przy lokalnym browarze (widać kadzie do warzenia). Podają trzy rodzaje piwa, w tym jedno pszeniczne, wszystkie niefiltrowane. Piłem tylko jedno i było super smaczne - cena w 2007r. 2 euro za duży kufel. Z rozmowy z kelnerami dowiedziałem się że nie produkują do butelek, tylko sprzedają na miejscu. Za 2 dolce kupiłem od nich firmową szklankę i na pamiątkę wziąłem podstawkę.
    A teraz jak tam dotrzeć - nazwa browaru pochodzi od wieży znajdującej się w Alanyi - element fortecy, której nie da się nie znaleźć, znajduje się ona przy porcie no i jak się zwiedzi tę wieżę to po wyjściu należy iść w lewo uliczką lekko pod górę i zaraz ma się ten browar - po lewej stronie jest produkcja, a po lewej ogródek z dużą ilością stolików i widoczkiem na port.
    pozdrawiam i polecam
    Chmielosz
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Odwiedziłem ten browar w ostatnią sobotę. Musze przyznać, że jak na warunki tureckie browar zrobił na mnie miłe wyrażenie. Piwo smaczne, choć serwowany marzen dla mnie osobiście okazł się zwykłym ciemnym piwem. Ceny jak na tamte okolice były znośne. Koszt piwa nalanego do kufla 0,4l to wydatek 3,5 lira (ok.7zł). Przed chwileczką dodałem 5 fotek z tego browaru:




    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Ceny piwa wynoszą odpowiednio 6,5lira za 0,5l i 4,5lira za 0,33L. Jak na warunki tureckie, to piwo jest rewelacyjne (wszędzie tylko niesmaczny efez i to praktycznie jedynie z butelki).
      Lokal ma dość ekskluzywny charakter, jedzenie drogie, ale za to porcje dwa razy większe niż gdzie indziej. Jak przyjedzie się własnym autem, to oddaje się kluczyki panu, który parkuje za nas auto (miejsca za dużo nie ma).
      Można zamówić sobie telefonicznie "free pick up" z hotelu.

      Comment

      • filipgun
        Member
        • 03-2012
        • 99

        #4
        Witam,
        Odwiedziłem ten lokal zupełnie przypadkiem podczas przechadzki ze sklepu do hotelu. Zamówiłem Marzen, które w smaku było nawet dobre, trochę wodniste i chyba zbyt ciemne, rzeczywiście jak było wspomniane wcześniej.
        Jednak jak przyszło do płacenia to cena mnie powaliła: 8,5 lira za kufel 0,5. Widać, że z roku na rok ceny podnoszą podobnie jak w Brovarnii

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎