Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Kijów, Peremohy 3 , Pivovarnia Schulz.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Kijów, Peremohy 3 , Pivovarnia Schulz.

    Firma Schulz, na Ukrainie jest chyba najbardziej rozpowszechnionym producentem technologii do produkcji piwa. Nie dziwi więc stworzenie przez nią firmowych restauracji wraz z browarem, które jak dotąd są w liczbie trzech.
    Największym pod względem przerobu jak i metrażu, jest mieszczący się w Kijowie, na trzecim pietrze kompleksu handlowego ''Ukraina''.
    Mimo że na każde piętro prowadzą ruchome schody, to aby się tam dostać, trzeba wejść z klatki schodowej wyjścia ewakuacyjnego.
    W zasadzie to jedno duże pomieszczenie podzielone na dwie części, jakiego moglibyśmy się spodziewać w takim miejscu.
    Za stołami klientela z laptopami, i grupki gości przy spotkaniach biznesowych, a przynajmniej tak to wyglądało. Fakt że była to w miarę wczesna pora, zapewne wieczorem panuje tam bardziej luźna atmosfera.

    Piwo w tym miejscu warzy się od 2011 roku, a warzelnia ma wybicie 1000l
    Popyt jest na tyle duży, że część piw jest przywożona ze Schulza w Żytomierzu.
    Zwyczajnie się nie wyrabiają na miejscu.
    Od barmana ciężko jest raczej się dowiedzieć które jest skąd, ale na szczęście zostałem poproszony na zaplecze, gdzie spędziłem dłuższy czas w rozmowie z sympatycznym piwowarem.

    Miałem sposobność popróbować miejscowych piw, a były ich cztery rodzaje:
    Svitłyj ( jasny) lager - 12*
    Pszeniczne- 12*
    Kriek- 12*
    I specjał który lada dzień miał być rozlany: Czeski Pilsner- 12*.
    Piwo uwarzone według receptury piwowara z Czech, który pracował dla sieci browarów Schulza na Ukrainie.

    Na jakie inne miejscowe piwa trafi się podczas innej wizyty, nie wiem, to się zmienia.

    W karcie piwnej figurowały jeszcze:
    Temnyj ( ciemny) lager - 12*
    Dunkel Weisse - 12*
    Miodowy lager- 12*
    Krapiwnyj ( pokrzywowy) lager- 12*.
    Imbirnyj lager- 12*
    APA - 13*
    Bok Kozel - 16*
    Pijana Wisznia - 18*.
    Jak widać, rewolucji nie jest tu za wiele, króluje klasyka, najczęściej w jednym wydaniu ''dwunastkowym''.

    Ceny piw, to między 41 a 65 hrywien za małe piwko, 55 a 70 za pół literka i 105 a 130 za litrowy kufel.
    Tanio nie jest, ale w takim miejscu nie spodziewałem się niskich cen.
    Lista dań również jest długa, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

    Mają własne szkło, podstawki a część piw rozlewa się do szklanych butelek, na których są naklejane etykietki, o ciut większym rozmiarze jak na zapałkach.
    Czyli w wersji mikro.

    Od niedzieli do czwartku posiedzimy w lokalu w godzinach 11.00 - 23.00, natomiast w piątki i soboty, już można pobalować do oporu: 11.00 - 04.00.

    Strona własna: http://schulz.ua




Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎