Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Ul. Stowpowa 19, Ziozia.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Odessa, Ul. Stowpowa 19, Ziozia.

    Ten browar rzemieślniczy jest owocem pasji. Pasji dwóch młodych piwowarów domowych, którzy wprowadzili słowo w czyn, czyli zainwestowali w piwny biznes tak sercem jak i aktywami.
    Niełatwo mi było znaleźć miejsce warzenia, Jakiś budynek z czasów radzieckich, w którym mieszczą się inne firmy, chyba z branży gastronomicznej, sądząc po ubranych w białych fartuchach paniach, które na korytarzach korzystają z możliwości puszczenia dymka. Po wyjściu na drugie piętro nie można było pomylić drzwi, gdyż na nich widniało logo browarku, czyli jeżek.

    Trafiłem na dzień pracy i to intensywnej. Coś się warzyło, naprawiało, próbowało, rozlewało... czyli dzień jak co dzień. Kilku młodych chłopaków traktuje swoją pracę z wielkim zapałem.

    Technologia z firmy Jager która zaczęła tam pracę w 2016 roku, nie należy do nowych, widać zwłaszcza po tankach, ślady różnych przeprowadzek, Kto wie w jakich browarkach ten sprzęt już pracował. W miarę możliwości dokupuje się różne nowe elementy tej układanki.

    Piwowarzy nie ograniczają się w stylach, warzą to na co mają ochotę. Nie ukrywam że zostałem poczęstowany efektami ich pracy. A co też zostało nalane w cienkie szkło?

    # Brown Ale 13*
    # Imbirowe Gryczane 14*
    # Coś co nazwali- No Style 14*
    # Weizen 16*
    # RIS 20*, któremu do wyleżakowania ciut jeszcze brakowało.

    Jak widać górno fermentacyjny misz- masz, na etapie prób i błędów. Z niczego tak do końca piwowarzy nie byli zadowoleni i dobrze, znaczy że się rozwijają.

    Piwa rozlewane są do beczek, ale i w szklane butelki. Na miejscu nie ma jako takiego punktu sprzedaży, natomiast za flagowy lokal robi multitap - Pub Houston w samym centrum Odessy, na ulicy Żukowskowo 39. Można tam spróbować z kranu praktycznie wszystko co się warzy w Ziozii. ( i nie tylko tam) Piwa z Ziozii można dostać też w różnych miastach na Ukrainie, oczywiście z Kijowem na czele, ale i nawet do Lwowa też docierają.

    Myślę że póki ta pasja wytrwa w chłopakach, to o przyszłość tego browarku nie ma się co martwić.

    Fotki:
    1. Widok ogólny z podwórza. Browarek ma swoją siedzibę na drugim piętrze po lewej stronie.
    2. Warzelnia.
    3. Tanki po małych przejściach w transporcie.
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    I jeszcze dwa piwka:
    1. Imbirowe gryczane.
    2. Konkretny Weizen 16*.
    3. I jeszcze logo na lodówce.
    Last edited by bastion; 27-05-2021, 21:03.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎