Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Molson Canadian - gdzie znaleźć w Polsce?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • John23
    Junior
    • 10-2015
    • 2

    Molson Canadian - gdzie znaleźć w Polsce?

    Witam!

    Poszukuję sklepu w Polsce, w którym mógłbym zakupić kanadyjskie piwo Molson Canadian. Czy ktoś z szanownych forumowiczy kojarzy może takowe miejsce? Konkretna lokalizacja nie ma znaczenia, szukam sklepu po prostu gdziekolwiek w Polsce

    Pozdrawiam
    John
    Last edited by John23; 30-10-2015, 21:09.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Jesteś pewien że to piwo kanadyjskie ? Kanadyjski jest Molson ale Molson Canadian ? W Irlandii jest dostępny Molson Canadian. Jest tak bezczelnie kanadyjski (liść klonowy na ecie oraz ta nazwa-dopisek "Canadian" że aż wiadomo że kanadyjski być nie może a jedynie ma wyglądać na coś a-la kanadyjskiego).
    Oczywiście jest warzony w UK.
    Piwo adresowane do bezsmakowych lagerbojów którzy kompletnie nie znają się na piwie skutkiem czego ażeby skojarzyć im to piwo z Kanadą dodano w nazwie dopisek Canadian.
    Obawiam się że możesz mieć solidny rozczar gdy wreszcie uda Ci się je dorwać.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Mylisz się Cooper. Piwo nazywa się Molson Canadian i jest produkowane w Kanadzie i Irlandii, gdzie ma niższą zawartośc alkoholu (4%, a nie 5%). W Kanadzie jest kilka odmian tego piwa.

      Comment

      • John23
        Junior
        • 10-2015
        • 2

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo adresowane do bezsmakowych lagerbojów którzy kompletnie nie znają się na piwie skutkiem czego ażeby skojarzyć im to piwo z Kanadą dodano w nazwie dopisek Canadian.
        Obawiam się że możesz mieć solidny rozczar gdy wreszcie uda Ci się je dorwać.
        Heh, znajomi z Kanady polecali, no to zdecydowałem się poszukać. Ale skoro tak mówisz, to chyba nie są takimi znawcami piwa na jakich się kreują  Niemniej jednak szukać będę dalej. Trochę sklepów już zwiedziłem, ale jak dotąd bez efektu. Jako że dość często jestem w trasie po Polsce, to może gdzieś w końcu dorwę i będę mógł powiedzieć co nieco. Oczywiście nadal, jeśli ktoś z tutaj obecnych kojarzyłby jakiś sklep w Polsce z tym piwkiem to będę wdzięczny za namiary

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
          Mylisz się Cooper. Piwo nazywa się Molson Canadian i jest produkowane w Kanadzie i Irlandii, gdzie ma niższą zawartośc alkoholu (4%, a nie 5%). W Kanadzie jest kilka odmian tego piwa.
          W Irlandii jest powszechnie dostępne oczywiście ale pochodzi ono z UK. Nawet dziś widzialem je w sklepie. Podeślij Yaro jakiś dowód ze jest warzone w Irlandii - najlepiej fotę kontry z czytelnym opisem. Chętnie widziałbym taką irlandzką etę z kontrą w swojej kolekcji.

          @ John. Z tymi Twoimi znajomymi Kanadyjczykami to tak jak ja jako Polak polecałbym Ci z polskich piw Lecha, Żywca lub Tyskie jako nasze najlepsze
          W Kanadzie podobnie jak w USA jest wysyp rzemieślniczych browarów. Mimo że piwa kanadyjskie mnie nie interesują to i tak na targach kraftu piłem chyba ze 2 lub 3 ichniejsze piwa lokalne.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika John23 Wyświetlenie odpowiedzi
            .......znajomi z Kanady ... chyba nie są takimi znawcami piwa na jakich się kreują 
            Tu masz to jak oceniaja je wieksi i mniejsi znawcy: http://www.ratebeer.com/beer/molson-canadian/237/

            Szkoda Twojego zachodu.
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              W Irlandii jest powszechnie dostępne oczywiście ale pochodzi ono z UK. Nawet dziś widzialem je w sklepie. Podeślij Yaro jakiś dowód ze jest warzone w Irlandii - najlepiej fotę kontry z czytelnym opisem. Chętnie widziałbym taką irlandzką etę z kontrą w swojej kolekcji.
              Nie podeślę, bo masz rację co do Irlandii, nawet takie kiedyś piłem i mam wpisane w UK.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #8
                Kanadyjskiego piwa u nas zapewne nie dostaniesz, ale kup sobie czeskiego Staropramena lub Ostravara. To ta sama grupa, więc "zjednoczony" smak zapewne jest podobny. A nie tak tak dawno kupiłem w PoloMarkecie czarnogórskiego Jelenia na serbskiej licencji. To też Molson Coors. Kukurydziany koszmar...
                Last edited by Pendragon; 31-10-2015, 23:15.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  To jest piwo z gatunku typowo imprezowych tzn butelki lanserskie longneck 355 ml, alkoholu tak do 5 procent nie więcej, dużo gazu i kolor moczu chorego na anemię. Sprzedają je na Wyspach (a pewnie Za Wielką Wodą też) w dużych opakowaniach typu karton 24 sztuki albo puszka 500 ml też w jakimś conajmniej 6-paku. W stosunku cena dobra do ilości (nie mylić z jakością). Nie pije się go by ciumkać je z gobleta i niuchać bukiety smakowe a raczej na imprezie z grillem by przywalić w czaszkę. U nas rolę takich odgrywają wszelkie 6-paki Tatro-Lecho-Tyskaczo-Harnasi.
                  Podobno kiedyś był przez jakiś czas dostepny w Polsce Miller (warzony w Italii) w tego typu butelkach ale podejrzewam że sprzedawany na sztuki jako piwo rarytas klasy mega premium i ze stosowną do tego ceną. Smak pewnie ten sam.
                  Powtórzę jak piszący wcześniej. Szkoda trudu na szukanie go.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎