Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy - jednodniowy wypad z Pragi, co polecacie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Czechy - jednodniowy wypad z Pragi, co polecacie?

    A tak z innej beczki (może być na PW) - jaką wycieczkę (jednodniową) polecasz z Pragi? Tak żeby napić się dobrego piwa a jednocześnie żeby była to wioska / małe miasteczko.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
    A tak z innej beczki (może być na PW) - jaką wycieczkę (jednodniową) polecasz z Pragi? Tak żeby napić się dobrego piwa a jednocześnie żeby była to wioska / małe miasteczko.
    Może nie powinienem wchodzić między dadka a zakąskę, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki pomysł na wypad aka tip na vylet -
    > Praha
    > Lety u Dobřichovic (MMX)
    > Řevnice (Pivovar Řevnice)
    > Zadní Třebaň (Bobr)
    > Srbsko (Srbecký lok)
    > Beroun (Berounský medvěd)
    Jeśli za dużo , to przecież nie trzeba objąć wszystkich punktów na raz.
    Jakoś w zeszłym roku niemal zmusiłem dadka by wysiadł z vlaku w Řevnicach i potem bardzo mi dziękował za tę propozycję A niedaleko browaru jest tam jeszcze multitap z mikrusami na kranach, tak więc...

    PS - wycieczkę można wzbogacić o hrad Karlštejn, ale to może lepiej poza sezonem turystycznym?
    Last edited by Pendragon; 25-06-2020, 21:46.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Dadek musiał miec chwile slabosci jezeli nie chcial wysiasc

      Comment

      • Warzywo
        Senior
        • 08-2016
        • 955

        #4
        Dzięki wielkie. Na pewno skorzystam z którejś opcji wycieczki.

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Może nie powinienem wchodzić między dadka a zakąskę, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki pomysł na wypad aka tip na vylet -
          > Praha
          > Lety u Dobřichovic (MMX)
          > Řevnice (Pivovar Řevnice)
          > Zadní Třebaň (Bobr)
          > Srbsko (Srbecký lok)
          > Beroun (Berounský medvěd)
          Jeśli za dużo , to przecież nie trzeba objąć wszystkich punktów na raz.
          Jakoś w zeszłym roku niemal zmusiłem dadka by wysiadł z vlaku w Řevnicach i potem bardzo mi dziękował za tę propozycję A niedaleko browaru jest tam jeszcze multitap z mikrusami na kranach, tak więc...

          PS - wycieczkę można wzbogacić o hrad Karlštejn, ale to może lepiej poza sezonem turystycznym?
          Hrad Karlštejn czemu poza sezonem? Spokojnie można jechać.
          Niby browary są po drodze, ale Bobr to lipa, MMX też słabo, a i o piwie z Berouna niewiele dobrego powiedzieć mogę. Najlepiej wypada Srbsko. Do Revnic jeszcze nie dotarłem.
          Taka jest moja subiektywna opinia

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Może nie powinienem wchodzić między dadka a zakąskę, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki pomysł na wypad aka tip na vylet -
            > Praha
            > Lety u Dobřichovic (MMX)
            > Řevnice (Pivovar Řevnice)
            > Zadní Třebaň (Bobr)
            > Srbsko (Srbecký lok)
            > Beroun (Berounský medvěd)
            Jeśli za dużo , to przecież nie trzeba objąć wszystkich punktów na raz.
            Jakoś w zeszłym roku niemal zmusiłem dadka by wysiadł z vlaku w Řevnicach i potem bardzo mi dziękował za tę propozycję A niedaleko browaru jest tam jeszcze multitap z mikrusami na kranach, tak więc...

            PS - wycieczkę można wzbogacić o hrad Karlštejn, ale to może lepiej poza sezonem turystycznym?
            Cudowna ścieżka rowerowa, mam ją w planach na ten tok Praga-Rakovnik

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Jakoś w zeszłym roku niemal zmusiłem dadka by wysiadł z vlaku w Řevnicach i potem bardzo mi dziękował za tę propozycję
              Eee tam, długo mnie nie musiałeś namawiać ale jestem wdzięczny .
              @Warzywo, rzeczywiście Řevnice polecam, Berounský medvěd jeśli nie byłeś również - to jeden z najstarszych minibrowarów w Czechach, z Twoim klimatem. Nie spodoba Ci się natomiast w MMX. Generalnie jak Ci zasugerował Pendragon, na linii Praha - Beroun masz bardzo duży piwny wybór, a pociągi kursują co chwila. Jeśli byś wysiadł po drodze na stacji Zadní Třebaň to możesz się przesiąść ma uroczą niedługą linię lokalną przy której masz jeszcze na wsiach browarki Všeradice i Hostomice.

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #8
                Wielkie dzięki. Skorzystam z Waszych rad na sto procent Szczególnie ten Beroun i Revnice (plus Srbsko bo to fajnie wygląda kemp nad rzeką) i wypad na czeską wieś mnie kusi

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎