Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kudowa Zdrój & Nachod

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    O kurcze, to EPA było strasznie tanie, chyba jakaś promocja była? Bo ja płaciłem tydzień temu 17,50 Kc za flaszkę czyli identycznie jak w sklepiku firmowym. Z PMS była tylko Holba ale może akurat tak trafiłem. Przypomniało mi się, że w Kauflandzie było jeszcze kilka sztuk Baronki z browaru Zatec.

    Opat zauważyłem, że raczej występuje w niepozornych potravinach niż większych sklepach i marketach, przynajmniej takie wrażenie odniosłem. I tak chyba najlepiej obkupić się w podejni browaru, pełen wybór Kvasnicaków no i marcowe którego w potravinach nie spotkałem a na którym mi najbardziej zależało.
    Tak, promocja. Opat z sieci się rzeczywiście powoli się wycofuje, zwiększa się zainteresowanie ich piwami specjalnymi i niefiltrowanymi. Choć w Czechach jest tak, że lokalna marka może być dostępna w sieciach w okolicy browaru i w Broumovie jest dostępny. Poza tym warzą mniej piwa od Trutnova i Nachodu.

    Comment

    • Jotem
      Junior
      • 04-2012
      • 11

      #32
      Na początku się może przywitam, ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj, więc witam

      Widzę, że jest temat o tych miejscowościach, także pozwolę sobie go odświeżyć. Pod koniec kwietnia wybieram się na kilka dni do Kudowy, zawitam również w Nachodzie i chciałbym zapytać jak obecnie wygląda sytuacja, ponieważ większość postów w tym temacie ma już dość długi staż Gdzie w tych miejscowościach można się napić jakiegoś ciekawego piwka i gdzie można jakieś dobre piwko kupić?

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #33
        Kupić to przede wszystkim w sklepiku firmowym Primatora oraz w dwóch przygranicznych marketach (Kaufland i Albert). W tym pierwszym jest cała gama Krakonosów, Bernardów, oczywiście Primatorów, kilka piw z Cernej Hory, Rychtara i Zatca. Co do piw lanych to króluje oczywiście Primator, można też spotkać lanego Opata z Broumova. Niefiltrowana 11 i weizen są dotępne w sklepie firmowym browaru, inne piwa są osiagalne w rynku.

        Comment

        • Jotem
          Junior
          • 04-2012
          • 11

          #34
          A jakieś namiary na ten firmowy sklep? Nie orientuję się co i gdzie tam jest

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #35


            Praktycznie przy bramie wjazdowej do browaru.

            Comment

            • Jotem
              Junior
              • 04-2012
              • 11

              #36
              Super, dzięki wielkie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #37
                Jak chcesz coś zjeść i napić się piwa, to polecam między innymi Slavie, przy drodze w kierunku na Hradec. Z piw wybór Primatorów, w tym pszenica, powinien być też Opat z Broumova:



                Przy browarze możesz kupić tanio Primatora, napić się również z kija, ale uwaga - nie mają toalety. Za to możesz nabyć gadżety z browaru. Otwarte w dni powszednie do 17, w sobotę do 12.

                więcej lokali na http://nachodskyswing.cz/

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #38
                  z tego co pamiętam, to jadąc od strony granicy cały czas główną - na rondzie skręcasz w lewo, mijasz browar i jesteś pod sklepem firmowym
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • Jotem
                    Junior
                    • 04-2012
                    • 11

                    #39
                    To dobrze wiedzieć, bo będę jechał do Hradec, ale nie chciałem już tu tematu zaśmiecać inna miejscowością. Ale jakby co to chętnie o samym Hradcu jeszcze coś poczytam.

                    To może zahaczę o tą Slavię, bo smażony ser obowiązkowo muszę zjeść
                    Last edited by Jotem; 04-04-2012, 20:54.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #40
                      Co prawda dawno nie aktualizowana, ale możesz skorzystać z jednej z moich map o czeskich knajpach - link w stopce.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Jotem
                        Junior
                        • 04-2012
                        • 11

                        #41
                        No jest tego trochę, na pewno coś znajdę

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          Wtedy jeszcze nie pisałem dat w legendach map, ale ta z HK była robiona prawie 2 lata temu, więc sporo się pewnie zmieniło. Być może w najbliższym czasie będzie jej aktualizacja.
                          Last edited by Pendragon; 04-04-2012, 21:48.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • ZKB
                            Senior
                            • 12-2009
                            • 172

                            #43
                            Mnie dziwi ( a może nie powinien) brak piwa z Nachodu w Kudowie. W jednej knajpie leją Staropramena w innej Starobrno a Primatorów tu nie uświadczysz. Cudze chwalicie swego nie znacie - no ale Nachod jakoś nie swój dla knajpiarzy z Kudowy.
                            Poza podanymi czeskimi wyjątkami polskie koncerny atakują wszędzie i bez litości.
                            Na szczęście jak pisano powyżej oferta w Albercie i Kauflandzie interesująca, w lokalach Nachodu także, więc da się żyć.
                            Beer is for life not just for christmas !

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              W tej co jest Starobrno mają też czeską licencyjną wersję Bazanta, no ale wiadomo, to koncernowy sort. Brak Primatora czy to w sklepach czy w knajpach może nieco dziwić, ale tam większośći lokali panuje przeświadcznie "turystów jest sporo i zjedzą/wypiją wszystko, więc nie ma co się wysilać". W przeciwieństwie do tego co obserwowałem kilka lat wstecz i więcej, Polacy w znacznej liczbie nie są zainteresowani piwem z Czech, promocja na Leżajsk Jasny w Biedronce wywołała większy zryw podczas mojego pobytu niż czeskie pilsy z Alberta. Największe zainteresownaie czeskim asortymentem przejawiają stali mieszkańcy pogranicza, oni faktycznie jeżdżą tam na pokaźne zakupy. Turystów raczej to nie kręci, 3 KC kaucji to jest problem.

                              Comment

                              • rohozecky
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2008
                                • 1837

                                #45
                                Myślę, że tak naprawdę prawie wszystkim tam to odpowiada. Turyści chłepczą to, co znają, lokalsi w większości też, a ci niezbyt liczni, którzy wolą czeskie, sami sobie podjadą (czy wręcz podejdą) gdzie trzeba.
                                Była w latach mniej więcej 2005-06 próba szerszego zaistnienia na tamtejszym rynku (mówię generalnie o Hrabstwie Kłodzkim) Primatora i Opata, ale potrwała rok czy półtora.
                                Zwykle obok czeskiego piwa oferowano jakąś koncernową sraczkę, która dla większości gości była swojska i normalna i szybko wyparła piwa czeskie.
                                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎