Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 dni w Wiedniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tomi45
    Senior
    • 07-2011
    • 165

    3 dni w Wiedniu

    Przeszukałem forum i nic "zbiorczego" nie znalazłem. Jadę na przyszły weekend do Wiednia i chciałbym zobaczyć kilka fajnych piwnych miejsc. Byłbym bardzo wdzięczny za pomysły
  • Wojtek_90
    Member
    • 12-2010
    • 49

    #2
    Najlepiej jakbyś odwiedził kilka browarów restauracyjnych, takiej jak: 7Stern Brau, 1516 Brewing Company i Salm Brau. W pierwszym z nich mają świetną wędzonkę, warzą też kilka odmian koźlaków a ostatnio piłem u nich rewelacyjne IPA. W 1516 polecam spróbować Victory Hop Devil India Pale Ale oraz innych ale. Natomiast Salm Brau oferuje standardowo pilsa, marcowe, ciemne i pszeniczne ale piwa naprawdę są bardzo dobre i warto wybrać się tam w czasie happy hours. Oczywiście w Wiedniu jest więcej browarów restauracyjnych ale według mnie te są najlepsze. Oprócz tego można zwiedzać browary przemysłowe tj. Ottakriner i Schwechater.
    Zapoznaj się też z tą mapką.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #3
      Sprawdź tu sobie, co będziesz miał najlepszego najbliżej swojego miejsca zamieszkania: http://www.bier-guide.net/bier-lokale/wien.html
      Browary to:
      1. Stadtbrauerei Schwarzenberg, Schellinggasse 14 (1. Bezirk)
      2. Ottakringer Brauerei, Ottakringerstr. 91 (16. Bezirk) - koncernowy, ale można zwiedzać
      3. 1516 Brewing Company, Krugerstr. 18/Schwarzenbergstr. (1. Berzirk, obok browaru pkt. 1)
      4. Brigitta Bräu, Dresdnerstr. 38-44 (20. Bezirk)
      5. Fischerbräu, Billrothstr. 17 (19. Bezirk)
      6. Kadlez Bräu, Floridsdorfer Hauptstr. 9 (21. Bezirk)
      7. Medl-Bräu, Linzerstr. 275 (14. Bezirk)
      8. Salm Bräu, Rennweg 8 (3. Bezirk, przy Belwederze)
      9. Siebensternbräu, Siebensterngasse 19 (7. Bezirk)

      Generalnie niedleko siebie masz nr 1, 3 i 8 - to 1-3 minuty piechotą od jednego do drugiego
      Last edited by skitof; 06-09-2012, 20:57.

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #4
        Na wstępnie chciałem podziękowac kolegom za bardzo cenne informacje. Niestety ze względu na skromną ilośś wolnego czasu odwiedziłem tylko 2 lokale: 1516 Brewing Company i Plutzer Brau (http://www.plutzerbraeu.at/index.php) - w tym drugim lokalu mieliśmy firmową imprezę. 1516 - rewelacja - świetne piwa i bardzo przyjemny lokal. Victory Hop Devil India Pale Ale - świetne piwo - choć minusem jest jak na AIPA niezbyt rewelacyjny zapach - ale piękny kolor, wysoka i dlugo utrzymująca się piana i przede wszystkim smak - zdecydowany i wyjątkowo harmonijny - pozwalają zapomnieć o średnim zapachu. Outmeal Stout - najlepszy jaki piłem - wyjątkowo pijalny i aromatyczny - chmielony dwukrotnie szyszkami amerykańskiego chmielu. Witbier - nie przepadam za witami - wziąłem tylko 100 ml - smakował mi - podobnie jak w/w piwa był bardzo harmonijny. W knajpie mają spory asortyment gadżetów - od wafli po otwieracze, pełen asortyment szkła i t-shirty. 1516 ma też jeden wielki plus - spod katedry Św.Szczepana to 8-10 min spacerku. Z kolei Plutzer brau to jedna wielka porażka. Wystrój trochę lepszy od knajpy dworcowej a piwa - klęska. Produkują tam pillsa, dunkela i robią z tego jeszcze "rezane" - ale w życiu nie piłem tak podłych piw z browaru restauracyjnego. Omijać szerokim łukiem! Warto też przy okazji skoczyć na Grinzing - to położona na wzgórzu dzielnica winiarni. Byłem w restauracji Alter Bach-Hengl (http://www.bach-hengl.at/index_e.html) - mogę z czystym sumieniem polecić.

        Comment

        • Tomi45
          Senior
          • 07-2011
          • 165

          #5
          Miałem na mysli nasze knajpy dworcowe - sprzed Euro 2012 . Może faktycznie piwo im po prostu skwaśniało - z gości lokalu niewielu brało piwo - więc po prostu powoli schodzi. Ale to i tak dobrze o nich nie świadczy.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            A ten Plutzer Bräu to w ogóle browar?

            Comment

            • Tomi45
              Senior
              • 07-2011
              • 165

              #7
              Chwalą się że tak (a przynajmniej chwali się barman).

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Właśnie sobie przeglądnąłem ich stronę, na której piszą, że piwo robione jest u nich. Ale ratebeer i BierGuide podają, że piwo dostarcza Browar Schwarzenberg. Myślę więc, że piwa skądś mają, bo w wykazach browarów Plutzer nie figuruje.

                Comment

                • Tomi45
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 165

                  #9
                  Plutzer brau cd - z informacji zamieszczonych na Ratebeer wynika iż (wbrew temu co mówił barman i co jest napisane na stronie Plutzerbrau) w tym pubie sprzedają piwa z miejskiego browaru Schwarnzenberg. Piwa z tego browaru oceniane są co najwyżej średnio. Teraz trochę teorii spiskowej - biorąc pod uwagę fakt że mieszkańcy Wiednia wolą pewnie spożywać piwo Schwarzenberg w pubie producenta to dlatego prawie nikt z obecnych podczas mojego pobytu w Plutzer Brau piwa nie zamawiał (abstrahując od faktu że przynajmniej 50% gości to byli Turcy). Stąd też pewnie tak jasne jak i ciemne były kwaśne - beczki są bardzo powoli opróżniane....

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎