Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Octobeerfest, CH Renoma (poziom -1)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • borsukwroc
    Member
    • 02-2013
    • 71

    Wrocław, Octobeerfest, CH Renoma (poziom -1)

    Nowy sklep specjalistyczny ( powstał na początku tego roku), specjalizuje się tylko i wyłącznie w niemieckich piwach. Dziś byłem, odwiedziłem i zakupiłem. Bardzo ciekawy wybór, dużo piw z nieznanych mi niemieckich browarów, jak i znanych np Störtebeker'y w bardzo dużej ilości. Mają fejsa: Oktobeerfest | Facebook
    Last edited by borsukwroc; 14-03-2022, 14:49.
  • SupeR_PiwosZ
    Senior
    • 05-2008
    • 309

    #2
    Dzięki za namiar. A orientujesz się może jak wygląda tam temat z butelkami zwrotnymi?

    Comment

    • borsukwroc
      Member
      • 02-2013
      • 71

      #3
      Zakupiłem 5 piw i za wszystkie policzono mi kaucję, więc zobaczę jak przyjdę z nimi następnym razem, bo ma być nowa dostawa...

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
        Zakupiłem 5 piw i za wszystkie policzono mi kaucję, więc zobaczę jak przyjdę z nimi następnym razem, bo ma być nowa dostawa...
        Pani, która sprzedawała mi piwo wspomniała, że na zwrot ich butelek nie trzeba paragonu.

        Wybór piw choć mi znany, to w sumie niezły, największy w Polsce. Nie wiem czy uda się utrzymać sklep tylko i wyłącznie na niemieckich piwach, ale trzymam kciuki.
        To co mnie interesuje najbardziej czyli Bawaria jest bardziej popularna, choć z tych rzadszych widziałem orkiszowo-pszenicznego Unertla i trochę klasyki m.in. z frankońskiego St. GeorgenBräu. Dużo przedstawicieli ze wschodnich landów, obok Störtebekerów widziałem Zwönitzera, Watzdorfery z tych rzadszych i fajniejszych.

        Kiedy ma być ta nowa dostawa?

        Comment

        • borsukwroc
          Member
          • 02-2013
          • 71

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi


          Kiedy ma być ta nowa dostawa?
          Pani powiedziała że na niebawem, bo Boss pojechał do Drezna. Strzelam że pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego, pewno trzeba śledzić FB, bo pewno wrzucą newsa...

          Comment

          • SupeR_PiwosZ
            Senior
            • 05-2008
            • 309

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
            Zakupiłem 5 piw i za wszystkie policzono mi kaucję, więc zobaczę jak przyjdę z nimi następnym razem, bo ma być nowa dostawa...
            Czyli standardowo system opakowań zwrotnych spokojnie tam funkcjonuje. A pamiętasz może ile liczą sobie za butelki NRW, Euro i Krachle?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

            Pani, która sprzedawała mi piwo wspomniała, że na zwrot ich butelek nie trzeba paragonu.

            Wybór piw choć mi znany, to w sumie niezły, największy w Polsce. Nie wiem czy uda się utrzymać sklep tylko i wyłącznie na niemieckich piwach, ale trzymam kciuki.
            To co mnie interesuje najbardziej czyli Bawaria jest bardziej popularna, choć z tych rzadszych widziałem orkiszowo-pszenicznego Unertla i trochę klasyki m.in. z frankońskiego St. GeorgenBräu. Dużo przedstawicieli ze wschodnich landów, obok Störtebekerów widziałem Zwönitzera, Watzdorfery z tych rzadszych i fajniejszych.

            Kiedy ma być ta nowa dostawa?
            Fakt po stronie na FB widać, że wybór jest spory. Raczej we Wrocławiu powinno się to utrzymać spokojnie. W większości "bardziej kumatych" monopoli wybór niemieckich piw tym bardziej tych z Bajeru jest zawsze znikomy.
            Last edited by SupeR_PiwosZ; 17-03-2022, 21:35.

            Comment

            • borsukwroc
              Member
              • 02-2013
              • 71

              #7
              [QUOTE=SupeR_PiwosZ;n2324578]

              Czyli standardowo system opakowań zwrotnych spokojnie tam funkcjonuje. A pamiętasz może ile liczą sobie za butelki NRW, Euro i Krachle?

              /QUOTE]

              Nie, bo nie wziąłem paragonu. Zagadałem się z sympatyczną Panią Ekspedientką

              Comment

              • borsukwroc
                Member
                • 02-2013
                • 71

                #8
                Jeszcze małe uzupełnienie info o godzinach otwarcia:
                Pon-Sob od 9 do 21. Niedziela wiadomo Renoma nieczynna.
                Za to w sobotę i niedzielę można jeszcze zajrzeć na Wrocławski Bazar Smakoszy na ul. Paczkowskiej(Huby) i tam Octobeerfest ma swoje stoisko. Sobota od 9 do 13 a w niedzielę od 10 do 14.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem czy uda się utrzymać sklep tylko i wyłącznie na niemieckich piwach, ale trzymam kciuki.
                  Dzisiaj przechodziłem ok. 18 i przeczytałem kartkę "w dni dzisiejszym sklep otwarty w godz. 15-21. Za utrudnienie przepraszamy".
                  Przytomnie zapytałem obok i dostałem odpowiedź, że ta kartka wisi już jakiś czas a sklep zamknięty.

                  Na FB info, że zamknięte na stałe.

                  Właściciel jeszcze bodaj na początku maja opowiadał mi o planach otwarcia w jeszcze jednym miejscu itd., byli na WFDP... Miałem wrażenie, że wpadli dwa razy do lepszych getranków
                  przy polskiej granicy (typu Fristo czy Hoffmann) wzięli wszystko co popadnie (od koncernów, po rzemieślnicze browary i piwa z Bawarii dostępne we wschodnich Niemczech), terminy piw poleciały i się zawiesili. Jeszcze na dodatek wybrali miejsce w Renomie, która jest remontowana. Szkoda. Może jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa...

                  Proszę dać znać, jeśli ktoś będzie tam przechodził i zobaczy zmiany.

                  Comment

                  • borsukwroc
                    Member
                    • 02-2013
                    • 71

                    #10
                    Wiadomość od Sprzedawczyni z tego sklepu, z którą jestem w kontakcie:
                    Przeprowadzamy się do Galerii Dominikańskiej , w Renomie będzie całkowicie zamknięty sklep. Więc za 2 tyg mniej więcej unieruchomimy sklep w Galerii i zapraszamy

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Znaczy "uruchomimy" chyba ze był ruchomy i go unieruchomią żeby się nie przemieścił
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wiadomość od Sprzedawczyni z tego sklepu, z którą jestem w kontakcie:
                        Przeprowadzamy się do Galerii Dominikańskiej , w Renomie będzie całkowicie zamknięty sklep. Więc za 2 tyg mniej więcej unieruchomimy sklep w Galerii i zapraszamy
                        Niezamierzenie miałeś rację Sklepu w Galerii Dominikańskiej nie ma. Ich FB milczy. Ta przygoda krótko trwała.

                        Comment

                        • borsukwroc
                          Member
                          • 02-2013
                          • 71

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

                          Niezamierzenie miałeś rację Sklepu w Galerii Dominikańskiej nie ma. Ich FB milczy. Ta przygoda krótko trwała.
                          I tu Cię zaskoczę, bo dziś byłem w Galerii Dominikańskiej i jest sklep na poziomie +1, przy Starbucku. Akurat trafiłem na właściciela, i mówił że rzeczywiście miał być przeniesiony w sierpniu, ale miał mały poślizg, i się otworzył na początku września. Asortyment odnowiony, półeczki pełne, ja już po zakupach ps oby już na stałe

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12202

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borsukwroc Wyświetlenie odpowiedzi

                            I tu Cię zaskoczę, bo dziś byłem w Galerii Dominikańskiej i jest sklep na poziomie +1, przy Starbucku. Akurat trafiłem na właściciela, i mówił że rzeczywiście miał być przeniesiony w sierpniu, ale miał mały poślizg, i się otworzył na początku września. Asortyment odnowiony, półeczki pełne, ja już po zakupach ps oby już na stałe
                            Dzięki, zauważyłem też info na fb. Trzeba będzie zgłosić zmianę adresu w wątku albo założyć wątek z nowym adresem
                            Last edited by darekd; 12-09-2022, 22:14.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎