Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Legnicka 27a / Inowrocławska, 101 piw (To Tu)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy

    Dziś pojawił się Kaiser Weiße
    Wlaściwie to już wczoraj się pojawił, kupiłam, wypiłam i zastanawiam się, po co mi było tylko jedno
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • dabu1
      Senior
      • 04-2005
      • 159

      #32
      Byłem dzisiaj, Kaiser wieBe wciąż jeszcze jest. Piję sobie właśnie i trzeba będzie znowu się wybrać po kolejne 5 konserw - pycha piwko.
      Noteckie też jest i pojawił się LECH pils.

      Comment

      • dabu1
        Senior
        • 04-2005
        • 159

        #33
        Byłem przed chwilą w sklepie, Kaiser wciąż jest za 2.50zł, Noteckie też jest.
        Ponadto właściciel sprowadził 2 piwa łotewskie, chyba nazywało się varpar ekstra i varpar ..... -7%alk. Cena odpowiednio 3.75zł i 3.90.
        Następnym razem zakupie obydwa i zrobie zdjęcia.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #34
          Łotewskie piwa są trzy - między innymi pity już przeze mnieRigas, o prawie złotówkę tańszy niż w Piwoszu na Żeromskiego.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #35
            Ja także byłem wczoraj w tym sklepie ale tak po 17.
            Noteckie jest ale Eire nie zauważyłem. Może nie było wystawione na ladzie.
            Pszeniczny Kaiser z puszki bardzo smaczny. Cena także miła
            MM961
            4:-)

            Comment

            • dabu1
              Senior
              • 04-2005
              • 159

              #36
              Byłem znów wczoraj w sklepiku, pojawiła się trzecia Varpa - rigas za 3.50zł.
              Zgodnie z obietnicą fotka z piwkiem dzintara alus w galerii:

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #37
                Sklep chyba zmienił nazwę na starą - pojawiła się spora tablica "101 gatunków piwa".
                Zaś w sklepie można obecnie kupić Black BOSSa Portera za 2,90 w zwrotnej butelce 0,5 l.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #38
                  Wczoraj odwiedziłem.
                  Varpy są już cztery (o ile mnie wzrok nie zmyla)
                  Jest Black Boss, Kaiser pszeniczny oraz Czarnków Noteckie i Eire.

                  Przy zakupach Noteckiego i rozmowie z coraz bardziej przyjaźnie nastawionym sprzedawcą (chyba właścicielu) okazało się, że sprzedawca ma 2 skrzynki niepasteryzowanego Noteckiego i wymienił mi trzy pasteryzowane na niepasteryzowane (ma je ponoć tylko na spróbowanie i nie chciał sprzedać całości) Problem w tym, że w sprawie niepasteryzacji tego piwa po wizytach w tym sklepie wiem coraz mniej. Facet twardo twierdzi (na podtawie wizyt w browarze, bo sam jeździ po to piwo), że całość się pasteryzuje i tylko wyjątkowe niewielkie partie nie są pasteryzowane. Na dodatek te nibyniepasteryzowane są z naklejkami z napisem pasteryzowane, a te pasteryzowane bez tego napisu. Różnica jest w dacie ważności. I bądź tu człowieku mądry. W teście porównawczym wykonanym wczoraj nie wykryłem różnicy w tych piwach. MOim zdaniem oba pasteryzowane albo Noteckie sie pogorszyło znacznie....
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • joelka
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 817

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson

                    Przy zakupach Noteckiego i rozmowie z coraz bardziej przyjaźnie nastawionym sprzedawcą (chyba właścicielu) [...]

                    Po tym jak ten koleś mnie potraktował przy próbie zakupu niepasteryzowanego piwa to wątpię że kiedykolwiek był przyjaźnie nastawiony.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                    Facet twardo twierdzi (na podtawie wizyt w browarze, bo sam jeździ po to piwo), że całość się pasteryzuje i tylko wyjątkowe niewielkie partie nie są pasteryzowane. Na dodatek te nibyniepasteryzowane są z naklejkami z napisem pasteryzowane, a te pasteryzowane bez tego napisu. Różnica jest w dacie ważności. I bądź tu człowieku mądry. [...]
                    Z dyskusji w jaką dałam się wciągnąć dowiedziałam się, że piw niepasteryzowanych nie ma!!!!! Bo psułyby się po kilku dniach. Na moje pytanie czy dostanę Lwówka niepasteryzowanego parsknął śmiechem, że jakby miał sprzedawać Lwówka to klienci by się mu pochorowali.

                    Generalnie widzę, że ten pan ma wybujałe teorie na temat piw jakichkolwiek. Wyznaje też zasadę żę z małych browarów są kiepskie piwa, lepsze są koncernowe. Radzę nie słuchać co wygaduje
                    Last edited by joelka; 22-02-2006, 11:34.

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka


                      Generalnie widzę, że ten pan ma wybujałe teorie na temat piw jakichkolwiek. Wyznaje też zasadę żę z małych browarów są kiepskie piwa, lepsze są koncernowe. Radzę nie słuchać co wygaduje
                      Zdaję sobie sprawę z tego, że może gadać głupoty. Jednak jak wyskoczył z tekstem, ze ma odłożone dwie skrzynki niepasteryzowanego Noteckiego i może mi kilka butelek sprzedać (nie wszystkie, bo chciał innym ludziom umozliwić spróbowanie) to jednak cała sprawa mnie zastanowiła. Jednak jak wspominałem wcześniej piwo było średnie i może rzeczywiście to jakiś lubiący bajarowanie fanstasta. Mimo wszystko nie mogę powiedzieć, by zachowywał się wobec mnie jakoś nieodpowiednio. Z wizyty na wizytę stawał się coraz bardziej rozmowny i uprzejmy. MOże to jednak kwestia zostawianej u niego forsy?
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • joelka
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 817

                        #41
                        Tak czy inaczej uważam, że jak ktoś sobie wiesza szyld 1000 gatunków piw to niech nie odwala roboty byle jak. A jak nie ma ochoty edukować się w kwestii piwnej i uwierzyć, że są piwa niepasteryzowane a nawet można warzyć piwo w domu i nie trzeba mieć do tego hali to niech chociaż nie kpi sobie. Jak ja się na czymś nie znam to się nie wymądrzam.

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #42
                          Zgadzam się, że jeżeli ktoś się na czymś nie zna to nie powinien się w tych sprawach sprzeczać i upierać przy swoim. Sęk w tym, że ja także nie znam obecnej sytuacji w takim np. Czarnkowie. Nic to - byle piwo dobre miał w sprzedaży
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • joelka
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 817

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                            Nic to - byle piwo dobre miał w sprzedaży
                            Chyba dużego wyboru długo mieć nie będzie skoro się na innych piwach poznać nie chce.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                              Chyba dużego wyboru długo mieć nie będzie skoro się na innych piwach poznać nie chce.
                              Z drugiej strony dwie ciekawe pozycje (a nawet jedna) to dla mnie i tak wartościowa sprawa. Toż to zwyły sklepik z różnymi rzeczami mający także w ofercie trochę piwa. Ta zmiana nazwy tylko na wyrost.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • jerzy
                                piwoholik
                                • 10-2001
                                • 4705

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                                Tak czy inaczej uważam, że jak ktoś sobie wiesza szyld 1000 gatunków piw to niech nie odwala roboty byle jak.
                                101, a nie 1000. I jakby się człowiek uparł, to by te sto marek (popularnie zwanych gatunkami) znalazł.
                                A wobec mnie ten człowiek od dawna jest miły i uprzejmy, od niego też dostałem kiedyś moją pierwszą szklankę do pszenicznego gdy kupowałem 2 (dwa) Franziskanery i parę innych piw.
                                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎