Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jawor, Gagarina 3E, Grappa (zamknięty)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Jawor, Gagarina 3E, Grappa (zamknięty)

    Nowo otworzony sklep naprzeciwko urzędu skarbowego z wódką, winem i piwem, nastawiony głównie na sprzedaż niekoncernowych piw, które zajmują całe 2 duże regały. Na początek działalności sprowadzono mnóstwo piw które zapewne z czasem zostaną przerzedzone przez naturalną selekcję na zasadzie co się będzie sprzedawało a co nie. Piwa nie warte uwagi są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, niestety te najciekawsze są droższe z powodu przywożenia ich osobiście przez właścicieli. Paleta ogromna, czeskich ze 20 rodzajów - Krakonosze, Primatory, Skalaki, Policzka, Opaty, Novopackie plus wiele innych nie do spamiętania. Z Polskich m.in. Nałęczowskie, Kormoran, Czarnków, Twierdzowe, Ciechany, Lwówki itd. Nie ma opcji żeby wyjść stamtąd z pustymi rękami.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    #2
    Jakie są ceny polskich piw? Tak w przybliżeniu chociaż. Do Jawora rzut kamieniem, więc mógłbym się wybrać
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      #3
      Nie byłem już prawie miesiąc, ale generalnie było tak że niestety te najlepsze piwa są stosunkowo drogie z prostego powodu - właściciel sam musi je sprowadzać. Perła, Łomża itp. kupisz po dobrej cenie, nawet niższej jak w zwykłym sklepie, ale już za Kormorana czy Czarnków trzeba zapłacić wyraźnie więcej (Czarnków 0,33l bodajże po 3,5 zł). Plusem jest to że większość piw ma butelki zwrotne które bez problemów są przyjmowane.
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #4
        Tak jak się spodziewałem, obecnie oferta już docelowo została ograniczona. Część piw podobno nie jest już oferowana przez hurtowników, a z części zrezygnowano z powodu krótkich terminów do spożycia i zbyt małego zainteresowania. Obecnie piwa to ok. połowa oferty, reszta wódki i wina. W lodówkach także koncerniaki, ale pozostał cały jeden regał "normalnego" piwa i nie ma co narzekać, zawsze coś można z czystym sumieniem wybrać. Ja m.in. nabyłem Lwówki, 2 Primatory oraz Twierdzowe Ciemne. Najbardziej mi szkoda braku Noteckiego...
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • babalumek
          Senior
          • 02-2004
          • 1207

          #5
          Sklep zamknięty, miał być wydzierżawiony nowym właścicielom, ale podobno lokal jest na sprzedaż
          MRKS Kuźnia Jawor

          WTS Sparta Wrocław

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #6
            Krótka opowieść o sklepie (ludziach!!!), który chciał coś zmienić w polskiej, szarej rzeczywistości piwnej. Powinni ten wątek przeczytać wszyscy nawiedzeni, piwni, wirtualni zbawiacze świata.
            Tak czasami dla otrzeźwienia
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎