Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Biała Podlaska, Sobieskiego, Galeria Piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Biała Podlaska, Sobieskiego, Galeria Piwa [zamknięte]

    Niestety tej ulicy nie ma ani na maps.google ani na targeo, a na zumi nie ma nazwy, więc mogę podać namiary GPS 52.04847°N, 23.11459°E z targeo. Ulica między Terebelską a Janowską, Okopową a Sobieskiego - przedłużenie podjazdu pod szpital.

    Sklep, który otwarto na przełomie listopada i grudnia mieści się w dość dużym budynku wolnostojącym, w którym parterową część przeznaczono na ekspozycję piw. Aktualnie jest ich ponad 200, ale docelowo (styczeń 2011) ma być ponad 500. Przy obiekcie mieści się spory parking, więc zmotoryzowani nie powinni mieć problemu z zaparkowaniem.
    Z racji, że oferta jest rozwojowa wspomnę o nielicznych jej reprezentantach.
    Z polskich piw Pinta A la Grodziskie, Wesołych Świąt oraz Jak w dym, "smocza" Fortuna (tych nowych akurat nie było), Jagiełło Lipcowe niepasteryzowane, Ciechany, koncernowe "niespastery" i pszenice.
    Z zagranicznych Rosja, Niemcy i Czechy. Ja wybrałem sobie Schlenkerle Rauchweizena za 6,70, Aventinusa po 7,80 (pychota) oraz jakiegoś Zoigla za 6 złociszy. A było w czym jeszcze wybierac z niepróbowanych.
    Polecam i sam jeszcze odwiedzę.
    Last edited by e-prezes; 13-12-2011, 13:11.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Z nowości lambiki od Lindemansa (małe butelki), w dużych butelkach La Trappe i Chimay oraz Fraoch Heather Ale i Kelpie Seaweed Ale. Te ostatnie po 14 złociszy z 'ogonkiem'. Jest też Grudniowy Porter w półlitrowej butelce, o ile pamiętam po 12 zł.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Pod koniec lutego wprowadzono "bloczki", z którymi udaje się do kasy zamiast z butelkami (jeden reprezentant stoi na półce) a piwo odbiera się po zapłacie ze specjalnego okienka. Oryginalny pomysł! (jak mniemam). Przy kasie zawsze stoją "promocje" i "nowości".

      Z dzisiejszego rekonesansu:
      - wschodnia europa - resztówki
      - czechy - są stale w ofercie, choć to raczej skromny wycinek
      - niemcy - j.w.
      - benelux - prawie wyłącznie smakowe
      - wyspy bryt. - skromnie
      - polskie - brakuje jeszcze nowości (np.: Lwówek Belg), nie ma w ogóle Jabłonowa/Manufaktury Piwnej; przybywa za to smakowych "brzydali-baribali"
      Last edited by e-prezes; 22-03-2012, 21:38.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Sklep zmienia siedzibę. Będzie vis-a-vis obecnego, w osiedlowym punkcie. Miejsce ma być mniejsze, ale oferta podobna. Głównie piwa regionalne + wybrane czeskie i niemieckie. Reszta raczej sporadycznie i mocno wybiórczo.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Od kilku dni sklep działa już w nowym miejscu, ale jeszcze nie byłem, więc nie wiem jaki jest dostępny asortyment.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Lokal stoi pusty, a szkoda, bo na przełomie 2011/2012 widziałem oczami wyobraźni bogactwo piwne całej Polski w jednym miejscu. Być może Biała Podlaska nie jest gotowa na dobre piwa, a może dobre piwa są po prostu za drogie w stosunku do przywiezionej z Białorusi czy naszej rodzimej masówki. Szkoda!

            Comment

            • amal
              Member
              • 06-2003
              • 52

              #7
              Szkoda.

              PS: Post chyba powinien być w innym wątku?!

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                No, pewnie tak... Choć zmiana miejsca nie była przypadkowa.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎