Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Polna 13, Piwa Świata (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    #61
    Bardzo ładne opakowanie! Jak widać niektóre małe browary też się starają!
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • kopernik
      Senior
      • 11-2002
      • 204

      #62
      Byłem tam dzisiaj i wyszedłem zniesmaczony, z naszych tylko Relakspol i Ciechanów po jednej szt.import też słabo wypadł. Coś cienko zaczyna to wyglądać.
      Dla osłody poszedłem do delikatesów Marszałkowska / Hoża i tam spotkałem kilkanascie piw , wymienię tylko mniej znane : dwa rodzaje Jubilata, Gobin, Maxman , spora reprezentacja UE. Warto zajść, jest tu więcej towaru niż na Polnej ( tylko klimat nie ten). .

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #63
        kopernik napisał(a)
        dwa rodzaje Jubilata, Gobin, Maxman
        Takiej reprezentacji raczej nie ma co chwalić. Chyba jednak wolę Ciechanów
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #64
          kopernik napisał(a)
          Byłem tam dzisiaj i wyszedłem zniesmaczony, z naszych tylko Relakspol i Ciechanów po jednej szt.import też słabo wypadł. Coś cienko zaczyna to wyglądać.
          Spokojnie astronomie, Andrzej zapewne jeszcze nie zdążył nic zamówić po Sylwestrze, a przed sie akurat wykupiło co nieco. Sklepik bardzo klimatyczny, a nad polskimi piwkami właściciel obiecał popracować
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #65
            Dokładnie. Trzeba trochę odczekać bo przed Świętami był duży wybór świątecznych piw belgijskich. Przed sylwesterm się sporo rozeszło. Poza tym nam się wydaje , że to takie proste ot zamówić piwo i już. A tak nie jest, w rozmowach z Andrzejem dowiedziałem się wielu szokujących spraw, np.: nie wiem czy wiecie, że nie można tak naprawdę kupić ile się chce piwa zagranicznego (i nie chodzi tutaj o cło bo ono po prostu podwyższa koszty) ale są KWOTY importowe które w większości wykupują duże browary (np.Tyskie sprowadzając Pilznera czy Żywiec Kelta). Tak więc importowanie piw to nie taka prosta sprawa jeżeli nie ma w Poslce jakiś pośredników (a Ci sprowadzają ttylko najbardziej znane czyli wcale nie najciekawsze piwa zagraniczne). O sporwadzaniu piw polskich pomyślcie sami - czy jeździcie po skrzynkę piwa na drugi koniec Polski???? a Andrzej by musiał bo na takim poziomie jest sprzedaż piw z browarów nieznanych. Stosunek kosztów do zysków takie sprowadzanie wyklucza. Ciechanów jest obecny stale w ofecie bo po prostu jest dowożony przez pracowników tego browaru. Tak więc krytykować jest prosto ale działać ....
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #66
              Zythum napisał:
              Ciechanów jest obecny stale w ofecie bo po prostu jest dowożony przez pracowników tego browaru.

              Albo przywożą albo sam po niego jeździ tyle że dp Płońska - więc blisko, a poza tym ma dobre układy z prezesem Gambrynusa - na zasadzie że się polubili.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • kopernik
                Senior
                • 11-2002
                • 204

                #67
                slavoy napisał(a)

                Takiej reprezentacji raczej nie ma co chwalić. Chyba jednak wolę Ciechanów
                Myśle że rozmineliśmy się z myślami, ja piszę o reprezentacji ilościowej browarów w sklepie , a ty o jakości piwa. .Na codzień też tego nie pijam, ale jak spotkam w sklepie takie "wynalazki" zawsze biorę. Jak nie opchną takiego towaru to wiecej nie bedą chcieli się bawić w eksperymenty i bedzie tylko Lech, Żywiec ....

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #68
                  A od dziś warto zajrzeć do sklepiku na Polnej - będzie trochę piw z Polski, jakie to niespodzianka dla tych którzy się pofatygują (CZYTAJ RUSZĄ D...)
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #69
                    Toś mnie ubiegł... Ja tu lecę z wywieszonym ozorem, żeby przekazać rewelacje, a tu się ktoś wpisał.

                    Skoro ma być niespodzianka, niech będzie. Dodam tylko, że jest sześć nowych polskich piwek, z czego dwa naprawdę warte uwagi.

                    A najlepsze, że nie jest to jednorazowa dostawa.

                    P.S. Nie wytrzymam, muszę coś jeszcze mimochodem podpowiedzieć: szkoda, że akurat TO piwo kosztuje aż 3,40. Ale trudno, grunt że wreszcie jest w Wawie.

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #70
                      żąleną napisał(a)
                      P.S. Nie wytrzymam, muszę coś jeszcze mimochodem podpowiedzieć: szkoda, że akurat TO piwo kosztuje aż 3,40. Ale trudno, grunt że wreszcie jest w Wawie.
                      to ja tu czuję, że poskutkowało przedsylwestrowe spotkanie z Andrzejem.
                      A jeśli tak...................
                      to juz dzisiaj nie dam rady, ale jutro JADĘ
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #71
                        Ahumba napisał(a)


                        to ja tu czuję, że poskutkowało przedsylwestrowe spotkanie z Andrzejem.
                        A jeśli tak...................
                        to juz dzisiaj nie dam rady, ale jutro JADĘ
                        Ahymba, jak tam będziesz, to nie zapomnij Andrzeja naciągnąc na giełdę 25 stycznia
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #72
                          Napiszę krótko:
                          Kto chce w Warszawie kupić (naprawdę) dobre polskie piwo,
                          DO SKLEPU MARSZ!
                          Ja byłem przed chwilą i niech mnie grom strzeli jeśli załuję
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #73
                            żąleną napisał(a)
                            Toś mnie ubiegł... Ja tu lecę z wywieszonym ozorem, żeby przekazać rewelacje, a tu się ktoś wpisał.

                            Skoro ma być niespodzianka, niech będzie.

                            P.S. Nie wytrzymam, muszę coś jeszcze mimochodem podpowiedzieć: szkoda, że akurat TO piwo kosztuje aż 3,40. Ale trudno, grunt że wreszcie jest w Wawie.
                            wydawało mi się, ze tu na bieżąco będą przekazywane najświeższe informacje o nowej ofercie w sklepiku, a nie na zasadzie "lećcie i sami zobaczcie", ja np w chwili obecnej ani dziś ani jutro nie bedę mógł tam polecieć, a jestem ciekaw nowych smaków.
                            Z drugiej strony to na forum nie są tylko ludzie z Warszawy ale i z całej Polski i oni również chcieliby wiedzieć cóz tam sie pojawiło, w takim wypadku ktoś ze Śląska moze napisać: a w tym sklepie pojawiło się super piwko, jakie? przyjedźcie i zobaczcie...chyba nie o to chodzi w temacie, który ma informować jakie piwo mozna gdzie kupić
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #74
                              A zatem:

                              Jest silna reprezentacja Fortuny (Czarne w bączkach, Ratuszowe i Gnieźnieńskie w półlitrowych), do tego Zodiak (Strzelec w 0,5 l., Lew Classic i Mocny w bączkach) i KSIĄŻĘCE Z LWÓWKA.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #75
                                NOOOOOOOOO........ rozumiem, że Lwówek w takiej cenie, pozostaje żywić nadzieję, że do poniedziałku coś tam zostanie
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎