Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale są to piwa, których nie znajdziesz gdzie indziej. Z Shepherd Neame ostatnio nabyłem tam Sainsbury's Summer Ale. Albo taki Fuller's - większość piw z tego browaru jest dostępna za jakąś dyszkę w Almie, ale na Koszykowej nabyłem Past Masters Double Stout i Bengal Lancer.
    Bengal Lancera nabyłem całkiem niedawno w którymś PiP za 11,99
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale są to piwa, których nie znajdziesz gdzie indziej. Z Shepherd Neame ostatnio nabyłem tam Sainsbury's Summer Ale. Albo taki Fuller's - większość piw z tego browaru jest dostępna za jakąś dyszkę w Almie, ale na Koszykowej nabyłem Past Masters Double Stout i Bengal Lancer.
      Fuller's Bengal Lancer IPA względem Fuller's India Pale Ale różni się wyłącznie etykietą (informacja z pierwszej ręki), więc o ile nie jesteś kolekcjonerem, przepłaciłeś.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        Bengal Lancera nabyłem całkiem niedawno w którymś PiP za 11,99
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
        Fuller's Bengal Lancer IPA względem Fuller's India Pale Ale różni się wyłącznie etykietą (informacja z pierwszej ręki), więc o ile nie jesteś kolekcjonerem, przepłaciłeś.
        Tak to bywa, jak się kupuje w ciemno... Dobrze, że kupiłem tylko jedną butelkę.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          Przyjechalo sporo piw pozostałych po giełdzie w Żywcu, których wcześniej w Joli nie było. Najwiecej belgijskich, ciekawy zestaw z brytyjskiego St.Petrs Brewery(min. IPA, Cream Stout, Old Style Porter) trochę piw niemieckich z Thurn und Taxis(min Roggen), Stralsund(Stortebekery - bodajże 8 różnych), parę amerykańskich (Flying Dog, Left Hand, Anderson Valley) Ceny niższe niż wcześniej.

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            Wczoraj będąc we Śródmieściu wdepłem przy oklazji do Joli na Koszykowej i na trafiłem na "smakołyki" z amerykańskich Flying Dog, Samuel Adams, angielskiego Wychwood i pare innych ales i stouts. Szkoda tylko, że w cenie 29,90 - sztuka. Przełknąłem ślinkę i poszedłem dalej.

            Jak w innych miastach kształtują się ceny amerykańskich ejli?

            Comment

            • pajel
              Junior
              • 12-2009
              • 22

              Zapraszamy do Krakowa. Tu Flying Dog, Anchor itp. zaczyna się od 8zł.
              14zł kosztuje 0,5l "amerykańca" w knajpie.

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                Pozostawię to bez komentarza (Warszawa to dziwne miejsce naprawdę).
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • stolica
                  Member
                  • 08-2012
                  • 46

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wczoraj będąc we Śródmieściu wdepłem przy oklazji do Joli na Koszykowej i na trafiłem na "smakołyki" z amerykańskich Flying Dog, Samuel Adams, angielskiego Wychwood i pare innych ales i stouts. Szkoda tylko, że w cenie 29,90 - sztuka. Przełknąłem ślinkę i poszedłem dalej
                  Mnie rozbawił Pan, który zadzwonił do mnie z wielką nowiną, że posiada kilka sztuk piwa Blond z browaru Westvleteren w cenie....uwaga....70zł Przy okazji dziękuję za telefon i pamięć o mnie. Zapytałem się, dlaczego tak drogo ? Odpowiedż była prosta - to piwo jest drogie.
                  No cóż, ściemę to on może sprzedawać innym, ale nie mnie. Wszystkim niedowiarkom i tym, którzy nie mają pojęcia ile piwa z tego trapistycznego browaru kosztują, polecam odwiedzić poniższą stronę, na której należy wejść w sekcję The Brewery i zjechać myszką w dół nieznacznie. Otóż piwa te kosztują od 30 E do 39E za 24 butelki plus kaucja za kratkę i butelki. Daje to cenę od 1.25 do 1.625 Euro za flaszkę. Po raz kolejny stwierdzam, że Polska to kraina bezgranicznego pazerstwa i wciskania ludowi ciemnoty

                  Z drugiej strony jednak, należy pamiętać, że mamy wolność gospodarczą i każdy może ustalać ceny we własnym sklepie. Staram się to szanować, chociaż czasami jest trudno.

                  Link do klasztoru :

                  Comment

                  • jacekwigier
                    Member
                    • 11-2003
                    • 31

                    Witam
                    piwa były po 49,00 zł 6 szt każde a nie po 70,00 ,
                    na dziś brak tych piw.
                    Na giełdzie w Żywcu były po ok. 80 zł i rozprzedane.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwigier Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na giełdzie w Żywcu były po ok. 80 zł i rozprzedane.
                      Dokładnie po 40,00 zł/butelkę.

                      Comment

                      • stolica
                        Member
                        • 08-2012
                        • 46

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwigier Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witam
                        piwa były po 49,00 zł 6 szt każde a nie po 70,00 ,
                        na dziś brak tych piw.
                        Na giełdzie w Żywcu były po ok. 80 zł i rozprzedane.
                        Szanowny Panie Jacku, dobrze pamiętam ceną podaną mi przez telefon. To było 70zł za butelkę.
                        Aż się zapytałem dlaczego tak drogo. Tak jak napisałem nie oskarżam Waszego sklepu (w którym w końcu zawsze znajduję niszowe piwa i je kupuje) o pazerność i chęć wyduszenia ostatniego grosza z klientów. W końcu mamy wolny rynek. Ale nieprawdą jest, że te piwa klasztorne są drogie. Sam fakt, że są one trudno dostępne (cała procedura zakupu) wpływa na ich końcową cenę u sprzedających. Sprzedających, którzy świadomie łamią prawo ! Tego piwa NIE WOLNO odsprzedawać i jest to deklarowane w momencie zakupu przez każdego kupującego. Sam kupowałem dwa razy i wiem jak to wygląda.

                        Westvleterev 12' osiąga nawet ceny 100-130$ i też są chętni, co akurat o niczym nie świadczy. Piwo w klasztorze jest bardzo tanie. Wystarczy wejść w link, który podałem i zobaczyć ceny.

                        Dziękuję za telefon do mnie. Byłem nim pozytywnie zaskoczony, ponieważ sklepy zazwyczaj mają mocno lużny stosunek do klienta, mówiąc najdelikatniej. Państwo zadzwoniliście !
                        Pozdrawiam.
                        Last edited by stolica; 28-08-2012, 14:07.

                        Comment

                        • jacekwigier
                          Member
                          • 11-2003
                          • 31

                          Witam ponownie
                          przepraszam za nieporozumienie ,ale cena tego piwa była 49,00 zł
                          i kupione NATURALNIE na fakture z PIWIARNI ŻYWIECKIEJ
                          jak mi sie uda kupić po 10 zł to wtedy pozwolę sobie zadzwonić z ceną do Pana
                          i zaoferować po 13,00 zł /

                          Comment

                          • stolica
                            Member
                            • 08-2012
                            • 46

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwigier Wyświetlenie odpowiedzi
                            jak mi sie uda kupić po 10 zł to wtedy pozwolę sobie zadzwonić z ceną do Pana i zaoferować po 13,00 zł /
                            Obawiam się, że to się może panu nie udać
                            Za 13zł kupiłbym nawet i 50 butelek.
                            pozd

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              A może dalsze powitania i pozdrowienia przesyłać już sobie będziecie na PW?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • jacekwigier
                                Member
                                • 11-2003
                                • 31

                                to,chociaż 100;

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎