Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Kobielska 47/51 (Praga Południe), sklep Fizz (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pan_Palivec
    Member
    • 07-2003
    • 40

    Warszawa, Kobielska 47/51 (Praga Południe), sklep Fizz (zamknięte)

    Sklep FIZZ przy ulicy Kobielskiej(tuż przy skrzyzowaniu z ulicą Wiatraczną) jest chyba najlepiej zaopatrzonynym sklepikiem w tej części miasta.Posiada duży wybór piw klasztornych (La Trappe,Cuvee de Ciney,Leffe)i piw zagranicznych,np.szwedzkich czy fińskich.Mozna też znaleźć Obołonia zarówno zwykłego jaki i pszenicznego.
    Z polskich warto wspomnieć o Koźlaku z Ambera.
    Zaś spragnionym obu odmian Lwówka warto polecić sklep Galeon przy przejściu z ul. Grochowskiej na ul. Kickiego.Można tam też znaleźć wyroby z Griudziądza.
    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Warszawa, Kobielska 47/51 (Praga Południe), sklep

    Ciekawa propozycja dla mieszkańców Pragi Południe. Mały sklep nieopodal Ronda Wiatraczna, czynny także w soboty i niedziele. Duży, okresami nawet bardzo duży, wybór piw polskich i zagranicznych, chociaż akurat w dniu, w którym byłem, było stosunkowo skromnie. Sprzedawczyni powiedziała, że właściciel traktuje te sprawy dość prestiżowo. W chwili obecnej z ciekawszych pozycji zapamiętałem trzy rodzaje niemieckiego piwa pszenicznego firmowanego przez Jabłonowo, Ciechanów (Farskie, Porter, Ciechan, Beczkowe), Górskie z Broka-Strzelca, Koźlak z Juranda. Sporo piw zagranicznych - belgijskich, niemieckich, czeskich, ukraińskich itd. Może kiedyś, jak będzie mi sie chciało, wezmę kajet i trochę pospisuję

    Comment

    • major_bien
      Member
      • 03-2005
      • 48

      #3
      Wczoraj wybrałem się po Ciechana... nie było już od długiego weekendu majowego chyba nie było dostawy. Na pocieszenie kupiłem sobie (bo jeszcze nie piłem) Premium Mocne z browaru Krajan za 2,4 i Karpackie mocna za 1,95. Oczywiscie polecam w tym przypadku Karpackie Dobre piwo i słuszna cena.

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        #4
        Czytałem już w kilku miejscach na forum o tym sklepie (myśle że o tym, bo na numer nie spojrzałem ale był blisko skrzyżowania z ulicą Wiatraczną), a ponieważ ostatnio przejeżdzam nieopodal prawie codzień, postanowiłem zajrzeć. No i muszę powiedzieć że zrobił na mnie wrażenie. Może było akurat po dostawie ale pod wzgledem ilości gatunków w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni sklep jest w czołówce znanych mi stołecznych sklepów. Interesuję się głownie tym co ma etykietę i kapsel, więc na konserwy nie patrzyłem ale nawet wszystkich polskich piw w butelkach nie jestem w stanie spamietać. Na pewno nie mniej niż pięć gatunków z Ciechanowa (również niepasteryzowane- polecam!), ze trzy z Rakszawy, coś z Nakła, Jabłonowa (m.in.Belfast), kilka Wojaków, Koźlak z Ambera i sam już nie pamiętam co więcej, oczywiście oprócz tego bardzo szeroki wybór piw koncernowych (ciekawostka- rzadko spotykany w W-wie Lech Pils). Puszek jak już pisałem nie próbowałem zapamiętywać ale wybór chyba jeszcze szerszy, a do tego różne piwka importowane. Będę tam zaglądał częsciej i przekonam sie czy tak jest zawsze bo z poprzedniego postu to wcale nie wynikało.

        Comment

        • Hannibal
          Senior
          • 03-2004
          • 1426

          #5
          To jeszcze dajcie numer telefonu do tego sklepu, tak żeby nie jechać w ciemno.
          "All the good things for those who wait"

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Byłem dziś ponownie, zaopatrzenie nie słabnie, z Ciechanowa dwa Beczkowe, dwa niepasteryzowane Ciechany, Miodowe, Porter, z Nakła Bawar i Irlandzkie, Koźlak z Ambera, ze trzy Karpackie z Van Pura, jakiś Hartecker czy coś podobnego z Juranda i wiele innych, których nie spamietałem lub nie zauważyłem, bo trzeba powiedzieć że ekspozycja to nie jest mocna strona tego sklepiku. Może ze względu na marne warunki lokalowe, ale trzeba mocno wyciagać szyję żeby zobaczyć co stoi w lodówkach.

            Comment

            • major_bien
              Member
              • 03-2005
              • 48

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
              To jeszcze dajcie numer telefonu do tego sklepu, tak żeby nie jechać w ciemno.

              tel. nr 870 24 73

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Dosłownie przedchwilą wróciłem z tego sklepu. Poza polskimi piwami pełno zagranicznych. Nazw niestety nie pametam. Kupiłem rzekomego pszeniczniaka z Jabłonowa oraz Gobina Mocnego.
                Last edited by zAjkA; 06-07-2005, 18:57.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • kopernik
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 204

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                  Dosłownie przedchwilą wróciłem z tego sklepu. Poza polskimi piwami pełno zagranicznych. Nazw niestety nie pametam. Kupiłem rzekomego pszeniczniaka z Jabłonowa oraz Gobina Mocnego.
                  szkoda że nie napisałeś co jeszcze jest z polskich Jabłonowo i Gobin to raczej norma w Warszawie.

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #10
                    Prawdopodobnie będę też tam jutro a więc zrobie spis piwek. Pozdrawiam
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • pbp
                      Member
                      • 02-2005
                      • 37

                      #11
                      Byłem tam w sobotę.
                      Zaopatrzyłem się w:
                      - irlandzkie mocne
                      - porter krajana
                      - porter ciechanowa
                      - miodowe dla żony
                      - jabłonowsko-niemieckiego pszeniczniaka.

                      Uciąłem sobie też miłą pogawędkę z Panem właścicielem - napomknąłem o źródle wiedzy o sklepie - był serdecznie zdziwiony ale i szczerze ucieszony tym że ktoś mu gdzieś na necie pozywnie zareklamował jego mały sklepik.

                      Serdecznie polecam.

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        #12
                        Informacja dla zbieraczy kapsli - można dostać wszytkie trzy Karpackie z Van Pura z nowymi kapselkami.
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • Swiecz
                          Civil Protection
                          • 03-2004
                          • 123

                          #13
                          Do "repertuaru" tego sklepu dodam jeszcze 2 gatunki piwa z Lwowka Slaskiego, nazw nie pomne (jedno bylo mocne).

                          A i godziny otwarcia to 7-24 przez caly tydzien

                          P.S. Sorry, ze bez polskich znakow ale akurat z komputera "szkoleniowego" pisze
                          Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                          Comment

                          • Cezar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 1349

                            #14
                            Ostatnio pojawiło się tam kilka piw z browaru Jagiełło. Wszystkie w butelkach 0,33 litra:

                            Premium (ekstrakt 11,0%, alkohol 5,5%)
                            Gold (11,0/5,5)
                            Power (14,2/7,0)
                            Black Power (14,2/7,0) - ciemne
                            Strong (14,2/7,0)

                            Cen nie pamiętam - za 6 butelek zapłaciłem 10,30 zł.
                            Attached Files

                            Comment

                            • major_bien
                              Member
                              • 03-2005
                              • 48

                              #15
                              Gold i Premium są po 1,15 PLN. Piłem i byłem miło zaskoczony, bo są całkiem smaczne. Może troche mało gazowane, ale... lubie takie małe browary i piwa które z usmiechem mogę wypić

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎