Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aspekt 79, Leclerc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariola_fruwa Wyświetlenie odpowiedzi
    Pieniążki wyjadą za granice, a my biedne polaczki cieszymy się ze dzisiaj jest święto bo mamy piwo w cenie hurtowej. Miłego dnia życzę .
    Chcesz to kupuj te same piwa w cenie 2-3 zł droższe. Mnie jako konsumenta interesuje dobre piwo za jeszcze lepsza cenę i mając do wyboru Atak Chmielu za 5,49 a za 7 zł wiadomo co wybiorę. Jak Ty masz z tym problem, to kupuj w małych sklepach
    Last edited by becik; 24-02-2013, 18:36.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • mariola_fruwa
      Junior
      • 05-2012
      • 11

      Każdy kupuje tam gdzie chce, za ile chce i ile chce. Ograniczeniem jest tylko wola i pieniądze.
      I dobrze że piwo jest zarówno w dużym jak i małym, tylko fakt jest taki że mały osiedlowy sklepik nie przebije się cenowo i na starcie jest przegrany. Musimy sobie przyswoić fakt że w tym osiedlowym z reguły będzie drożej. Bez sensu jest pisanie że ktoś musi się postarać bardziej, bo tego nikt nie przeskoczy A do rewolucji piwnej potrzeba nam jak najwięcej punktów z dobrym piwem .

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        To jest temat o sklepie, a nie o rewolucji piwnej, cenowej czy jakiejkolwiek. Proszę skupić się na asortymencie.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • actimel10
          Member
          • 10-2012
          • 62

          Czy są może dostępne Imperium Atakuje iViva la Vita?

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika actimel10 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy są może dostępne Imperium Atakuje iViva la Vita?
            W sobotę jeszcze nie było, za to był atak Chmielu, Jak w Dym, Stare Ale Jare, Czarna Dziura, Odsiecz Wiedeńska i chyba Dobry Wieczór

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariola_fruwa Wyświetlenie odpowiedzi
              Cech Piwonia i wszystkie sklepy nigdy nie postarają się jak leclerc bo to jest walka z wiatrakami. Leclerc dostaje niższe ceny od sklepów stacjonarnych. Jak nie niższe ceny to opłatę marketingową. Jak zwał tak zwał.
              Proponuje tym sklepom żeby wkleiły faktury zakupu chociażby ciechana i lwówka i zobaczycie że ceny na półkach leclerca sa zbliżone do cen zakupów hurtowych innych sklepów. Osobiście widziałem cennik piw dla kerfura i sklepów osiedlowych. piwo w przedziale cenowy 3zł potrafiło być sprzedawane o 50gr taniej do marketu. Problemu nie było bo sklepiki sprzedawały z narzutu 25% a market 40%. Tego piwa już nie ma w kerfurze pewnie dlatego że trzeba było jeszcze za półki zapłacić, a w sklepikach osiedlowych stoi za darmo, no ale to już inna historia. Nie będę pisał marki tego piwa żeby tu nie wytoczyć wojny, ale nie wiem czy inne sklepy w warszawie mają wyjście. Polityka zniszczeniowa tego państwa dobiega końca. Globalizacja przez obcy kapitał spowoduje spustoszenie w naszych polskich sklepikach. Odbije się nam to wielką czkawką. Klientowi na zakupy zostaną markety bo za 5 lat cechu piwonii i innych sklepów już nie będzie. Ceny w marketach wyrównają się do cen sklepów osiedlowych a producentom przyjdzie zapłacić za półeczki, albo wyjazd z marketu. Pieniążki wyjadą za granice, a my biedne polaczki cieszymy się ze dzisiaj jest święto bo mamy piwo w cenie hurtowej. Miłego dnia życzę .
              Mieszkam na Ursynowie i dla mnie ten LeClerc nie stanowi żadnej konkurencji dla Piwonii.
              Koszt dojazdu z Ursynowa na Kwitnącą samochodem w obie strony to ok. 40 zł. Ile piwa trzeba kupić, aby ten dojazd się opłacił? Oczywiście można poświęcić pół dnia i targać piwa w plecaku na Ursynów , ale to razej dla młodszych piwoszy. Do tego w Piwonii zamawiam w Internecie i i wieczorem mam dostawę za darmo do domu. Tego żaden supermarket nie przebije. O los tego wspaniałego sklepu jestem na razie spokojny.

              Comment

              • xenon75
                Member
                • 02-2010
                • 32

                Ja mieszkam na ul. Broniewskiego blisko mam do blaszaka i do leclerka :] Tak jak dla ciebie nie istnieje leclerc tak dla mnie piwonia.
                Ostatnio zauważyłem ciągły brak Gościszewa w leclercu.To samo tyczy się innych sklepów.
                Wiecie coś może w tym temacie??

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mieszkam na Ursynowie i dla mnie ten LeClerc nie stanowi żadnej konkurencji dla Piwonii.
                  Koszt dojazdu z Ursynowa na Kwitnącą samochodem w obie strony to ok. 40 zł. Ile piwa trzeba kupić, aby ten dojazd się opłacił? Oczywiście można poświęcić pół dnia i targać piwa w plecaku na Ursynów , ale to razej dla młodszych piwoszy. Do tego w Piwonii zamawiam w Internecie i i wieczorem mam dostawę za darmo do domu. Tego żaden supermarket nie przebije. O los tego wspaniałego sklepu jestem na razie spokojny.
                  Purc Ty wypijasz tą benzynę?
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Tak to mniej więcej wychodzi, chyba że ktoś ma naprawdę oszczędnego diesla. Też sobie ostatnio liczyłem po doniesieniach o cenach w Leclercu.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mieszkam na Ursynowie i dla mnie ten LeClerc nie stanowi żadnej konkurencji dla Piwonii.
                      Koszt dojazdu z Ursynowa na Kwitnącą samochodem w obie strony to ok. 40 zł. Ile piwa trzeba kupić, aby ten dojazd się opłacił? Oczywiście można poświęcić pół dnia i targać piwa w plecaku na Ursynów , ale to razej dla młodszych piwoszy. Do tego w Piwonii zamawiam w Internecie i i wieczorem mam dostawę za darmo do domu. Tego żaden supermarket nie przebije. O los tego wspaniałego sklepu jestem na razie spokojny.
                      Najbardziej oszczędnego samochodu to Ty nie masz - wychodzi ciut ponad 15 litrów na 100 km w cyklu miejskim (kalkulacja - 40 zł = 7 litrów paliwa, a destans w obie strony to 46 kilometrów), ale VanPuRzu - jest to jak najbardziej realny koszt, niestety.

                      Co prawda Purc - przy Twoim przerobie, to może by się opłaciło, tym bardziej, że różnica w cenach Pint to prawie 2 złote na butelce.

                      My czasem podjeżdżamy do Leclerca, ale z racji odległości takie świeto nie bywa zbyt często...
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • maycka
                        Junior
                        • 01-2011
                        • 23

                        Dzisiaj ich odwiedziłem, z zagranicy mieli:
                        - Anderson Valley Imperial IPA,
                        - Anchor (Steam Beer, Porter),
                        - Flying Dog Kujo Coffee Stout,
                        - Z Belgii (La Trappe, Chimay, Cuvee de Trolls, La Divine) + jeszcze kilka innych
                        - Schlenkerla Marzen,

                        Poza tym spory wybór piw polskich.

                        Chyba nie muszę dodawać, że wszystko w bardzo dobrych cenach (np. Atak Chmielu za 5,49)

                        Comment

                        • psik
                          Member
                          • 01-2013
                          • 86

                          a Imperium i Viva la vita?

                          Comment

                          • maycka
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 23

                            Jeszcze nie było

                            Comment

                            • psik
                              Member
                              • 01-2013
                              • 86

                              W Cechu Piwnym już mają.

                              Comment

                              • Brat_Piwny
                                Senior
                                • 01-2009
                                • 685

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika psik Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Cechu Piwnym już mają.
                                ... i w Piwonii też.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎