Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aspekt 79, Leclerc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maga
    NIE ŚMIAŁABYM NA TEN TEMAT ŻARTOWAĆ
    Maga, fajnie, że nie żartujesz (?), ale na razie chociaż nie krzycz (wyłącz caps locka)
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • centon
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 03-2004
      • 575

      #17
      Maga fajnie by było jakbyś wypełniła profil ,parę słów o sobie nie zaszkodzi
      Twoje zdrowie
      Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
      Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


      https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #18
        Jest noteckie (specjalnie z małej litery) ale...pasteryzowane. Gdybym wiedział to nigdy bym nie robił dwóch wypraw do sklepu. Nie zamierzam uczystniczyć w procederze niszczenia piwa niepasteryzowanego w imię wymagań wielkich sklepów i wygody browaru. Pić piwa pasteryzowane z Czarnkowa nie zamierzam i nic wspólnego mieć z nim nie chcę. Gdy jeszcze okaże się, że browar w ogóle poszedł w stronę pasteryzacji piwa to miłość do niego zamienię na nienawiść. Powiem tak - pasteryzowane noteckie to tak jakby ktoś wbił mi włócznię w serce i nią obracał.
        W Warszawie bez problemu jest dostępny niepasteryzowany Ciechan i mam gdzieś pastryzowane piwo z Czarnkowa. Mam szczerą nadzieję, że nie będzie się sprzedawać bo mam szczerą nadzieję na obronę piwa niepastryzowanego. Pasteryzacja zabija piwo a ja nie chcę być mordercą.
        Trochę patetycznie ale tak to czuję. Powtórzę jeszcze raz - NIE CHCĘ PASTERYZOWANEGO NOTECKIEGO NIGDZIE A W WARSZAWIE W SZCZEGÓLNOŚCI. Pasteryzacją noteckiego poczułem się osobiście zdradzony bo zawsze był to mój ukochany browar i ukochane piwo ale NIEPASTERYZOWANE.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • maryhh
          Senior
          • 02-2001
          • 1895

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
          Jest noteckie (specjalnie z małej litery) ale...pasteryzowane. Gdybym wiedział to nigdy bym nie robił dwóch wypraw do sklepu. Nie zamierzam uczystniczyć w procederze niszczenia piwa niepasteryzowanego w imię wymagań wielkich sklepów i wygody browaru. Pić piwa pasteryzowane z Czarnkowa nie zamierzam i nic wspólnego mieć z nim nie chcę. Gdy jeszcze okaże się, że browar w ogóle poszedł w stronę pasteryzacji piwa to miłość do niego zamienię na nienawiść. Powiem tak - pasteryzowane noteckie to tak jakby ktoś wbił mi włócznię w serce i nią obracał.
          W Warszawie bez problemu jest dostępny niepasteryzowany Ciechan i mam gdzieś pastryzowane piwo z Czarnkowa. Mam szczerą nadzieję, że nie będzie się sprzedawać bo mam szczerą nadzieję na obronę piwa niepastryzowanego. Pasteryzacja zabija piwo a ja nie chcę być mordercą.
          Trochę patetycznie ale tak to czuję. Powtórzę jeszcze raz - NIE CHCĘ PASTERYZOWANEGO NOTECKIEGO NIGDZIE A W WARSZAWIE W SZCZEGÓLNOŚCI. Pasteryzacją noteckiego poczułem się osobiście zdradzony bo zawsze był to mój ukochany browar i ukochane piwo ale NIEPASTERYZOWANE.
          coraz to nowych rzeczy sie dowiaduję
          Zythum! bardzo spodobał mi się Twój post i uświadomiłem sobie, że piwa jakie aktualnie piję są zamordowane!!
          Ratunku! Piję zwłoki!
          Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
          "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
          do lekkiej pracy jestem za ciężki"

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #20
            Musisz je szybko pochować aby nie uciekły z kufla
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maryhh
              coraz to nowych rzeczy sie dowiaduję
              Zythum! bardzo spodobał mi się Twój post i uświadomiłem sobie, że piwa jakie aktualnie piję są zamordowane!!
              Ratunku! Piję zwłoki!
              Hiena Cmentarna
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maryhh
                Ratunku! Piję zwłoki!
                A co Magdusia na to?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • maryhh
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 1895

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                  A co Magdusia na to?
                  ostatnio jak mogła pić piwo też piła piwo zamordowane!
                  Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                  "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                  do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #24
                    Zythum - dziwię się Twojej skrajnej naiwności, że sieć handlowa typu Leclerc przyjmie na półki towar o krótkim terminie przydatności do spożycia, jeśli może wziąć "taki sam" o długim...
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • maga
                      Junior
                      • 02-2005
                      • 8

                      #25
                      A mnie to piwo smakuje, i mało tego uważam ,że choć "pasteryzowane" jest w porządku.

                      Comment

                      • maga
                        Junior
                        • 02-2005
                        • 8

                        #26
                        a poza tym znajdzcie sklep który weźmie piwo z krótkim terminem ważności?
                        Czarnków produkuje niepasteryzowane, tylko poza lokalnymi "kupcami" reszta to olewa. Zygmunth miej pretensje do swego "sklepikarza" a nie do BROWARU CZARNKÓW!!!

                        Comment

                        • maga
                          Junior
                          • 02-2005
                          • 8

                          #27
                          Ja też uważam niepasteryzowane za najlepsze i jedyne prawdziwe piwo, nie jakieś napoje piwne, ale rynek rządzi sie swoimi prawami, nie miej pretensji do garbatego że dzieci ma proste!

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            [QUOTE=zythum (...) NIE CHCĘ PASTERYZOWANEGO NOTECKIEGO NIGDZIE A W WARSZAWIE W SZCZEGÓLNOŚCI. Pasteryzacją noteckiego poczułem się osobiście zdradzony bo zawsze był to mój ukochany browar i ukochane piwo ale NIEPASTERYZOWANE.[/QUOTE]


                            A ja chcę i mam. Byłem wczoraj, było noteckie jasne pasteryzowane i ciemne Eire Naturalne (opisane jako niepasteryzowane) z 3-miesięcznym terminem do spozycia.
                            Kupiłem 6 flaszek tego i tego i dziś już nic nie mam.
                            Jak komus nie pasuje, że Czarnków w takiej wersji jest, pić go nie musi, mi smakuje bardzo i dziś jeszcze go zakupię na weekendowy zapasik.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              zapomnaiłem jeszcze dodać, że noteckie jasne jest w cenie ok 1,60 zł ciemne chyba 20 groszy drozsze, butelki bezwrotne ale sa to bączki które można gdzie indziej oddać, za taką cenę Czarnków...zyć nie umierać
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #30
                                Cóż ja pozostanę przy swoim zdaniu. Tylko kilka słów wyjaśnienia. Nie bierzecie pod uwagę konsekwencji. A będą one takie: zaniechanie w ogóle warzenia piwa niepasteryzowanego bo przecież takie są "prawa rynku". Czy nie zdajecie sobie sprawy, że chwilę nie będzie już w ogóle Noteckiego niepasteryzowanego. I dla mnie jest to cios i zdrada którą może kiedyś wybaczę ale z trudem. Jak chcecie aby ludzie poznali co to piwo niepasteryzowane skoro dostają tylko pasteryzowane???
                                I nie nawiązuję tu do jakości - bo i mnie to pastryzowane smakowało choć znacznie mniej od niepastyryzowanego.
                                I mogę zrozumieć, że na dalsze odległości browar wysyła piwo pasteryzowane i gdyby tylko tak było i tylko dużym sklepom sprzedawał pastryzowane ale efekt będzie taki, że za chwilę te małe sklepiki które jeszcze walczą i sprzedają niepasteryzowane będą musiały przegrać z konkurencją wielkiego sklepu z piwem pasteryzowanym.
                                Po prostu spójrzcie na konsekwencje. Browar w Czarnkowie zawsze kochałem za to, że NIGDY (raz ale na krótko więc nie liczę) piwa NIEPASTRYZOWAŁ a terazi on ostatni mnie ZDRADZIŁ. To coś takiego jak reklama na koszulkach Barcelony. Po prostu pod względem ekonomii macie rację ale ja mam jeszcze serce i duszę które zostały zranione. I możecie się śmiać z mojego podejścia ale czy naparwdę niczego się dzisiaj nie da obronić ...
                                Pasteryzacja w przypadku browaru Czarnkó to dla mnie coś znacznie więcej niż prawa rynku, dla mnie to BÓL w sercu.
                                Zaznaczam, że jest to tylko moja opinia i wbrew początkowym słowom napisanym w rozgorączkowaniu Życzę Browarowi jak najlepiej. Szkoda, że już bez mojego udziału
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎