Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aspekt 79, Leclerc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    4,79 czy jakoś tak, w każdym razie mniej niż 5 zł
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      Cholery wszystko wykupią zanim dojadę.

      Comment

      • Livres
        Senior
        • 04-2012
        • 324

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Doctor Brew 6,19
        6,49

        Pojawienie się AleBrowaru to najprawdopodobniej pokłosie zacieśnienia współpracy AleBrowaru z Gościszewem, które w ofercie Leclerca była obecne od dawna.

        A po stronie zagranicznej pojawiło się Affligem Blond importowane oficjalnie przez Grupę Żywiec w cenie 4,89.

        Comment

        • Neptune
          Senior
          • 09-2013
          • 184

          Potwierdzam, sporo AleBrowarów, dużo Jankesów, Sunny Ale też trochę. Porter Łódzki jak byłem, stała jedna puszka. Wrócił też Ciechan Grand Prix. Z amerykańców pojawiły się Anchor Steam Beer i Anchor Porter, obydwa za 9,99.

          Comment

          • Xon
            Junior
            • 01-2014
            • 16

            Taki mały "hint". Jak czegoś nie ma to można poprosić żeby sprawdzili na zapleczu czy jeszcze mają i przynieśli, kilka razy tak mi się udało kupić coś czego na półkach już nie było. Akurat wejście na magazyn jest przy samym dziale piwnym. A poszukującym Portera Łódźkiego polecam http://www.browar.biz/forum/showthre...=71450&page=12 , jest w stałej ofercie

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              No i super. Dobre piwo w normalniejszych cenach to jest to.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                No i super. Dobre piwo w normalniejszych cenach to jest to.
                Wiesz dobrze, że Leclerka na to stać.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wiesz dobrze, że Leclerka na to stać.
                  Uważasz, że Leclerk dopłaca do tych piw?

                  Mnie kieszeń Leclerka nie interesuje tylko moja, skoro mogę to samo piwo kupić za 6 zł, nawet i za 5 z groszami zamiast 8-10 zł w sklepach specjalistycznych, to chyba logiczne, że wybiorę opcje tańszą.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uważasz, że Leclerk dopłaca do tych piw?
                    Wiesz dobrze, że nie dopłaca. Ale tam jest mleko, chleb, wiele innych rzeczy pierwszejszej potrzeby
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wiesz dobrze, że nie dopłaca. Ale tam jest mleko, chleb, wiele innych rzeczy pierwszejszej potrzeby
                      Ja tam tylko po piwo jeżdżę, chyba im się opłaca skoro za tyle sprzedają.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja tam tylko po piwo jeżdżę, chyba im się opłaca skoro za tyle sprzedają.
                        A ilu tam po piwo jeździ?
                        Tu większa marża , tam mniejsza, interes idzie.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                          A ilu tam po piwo jeździ?
                          Tu większa marża , tam mniejsza, interes idzie.
                          Wielu świadomych piwoszy jeździ po piwo, ale to prawda - odbiją sobie na nieświadomej piwnie tłuszczy na innych produktach, a i ci "świadomi" przy okazji zakupów piwnych też zapewne kupią coś innego poza piwem, niekoniecznie po najniższej cenie - taka strategia supermarketów...

                          P.S. Nie potępiam - sam czasem korzystam
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...P.S. Nie potępiam - sam czasem korzystam
                            No cóż, ja pewnie też bym korzystał
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wielu świadomych piwoszy jeździ po piwo, ale to prawda - odbiją sobie na nieświadomej piwnie tłuszczy na innych produktach, a i ci "świadomi" przy okazji zakupów piwnych też zapewne kupią coś innego poza piwem, niekoniecznie po najniższej cenie - taka strategia supermarketów...
                              Wasza nieświadomość dotycząca sprzedaży alkoholu w marketach jest rozbrajająca... aż dziw, bo wiele dyskusji na ten temat było tu.

                              Nie odbijają sobie na bułkach, mleku czy kawiorze.
                              Markety negocjują ceny z producentami lub dystrybutorami, którzy albo się zgadzają na niższą marżę kosztem wyższej sprzedaży albo nie. Niektórzy się na tym przejechali.
                              Jeden z dystrybutorów opowiadał mi parę lat temu, że miejscowy Leclerc /z tego co wiem działają na zasadzie franczyzy i każdy jest niezależny - stąd różnorodność asortymentu/ kazał sobie dodatkowo wykupywać miejsca na półkach.
                              Sklep specjalistyczny nie może sobie pozwolić na to i nie ma co tego krytykować, tak samo jak nie trzeba tam kupować.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Wszystko to niby prawda co piszesz ale...nie przy takiej skali. Przy kilku kartonach nie ma mowy o żadnych specjalnych negocjacjach. Może producent obniży cenę o kilka procent ale tu są różnice 50% procent. Cena np.: Dr Brew w sklepie oddalonym przystanek od Leclerca to pona 10 złotych (słownie DZIESIEĆ), a Pinty są od 8 w górę.
                                Nie jest to na pewno wynikiem wynegocjowanej różnicy u producenta.
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎