Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Okopowa, Bomi (C. H. Klif)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #16
    Zakupiłem karton który powoli znika przy najpierw Chabrolu a teraz Polańskim. Oj rany ale rano będę się czuł
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • duchśpi
      Member
      • 02-2005
      • 36

      #17
      Jest świetnie. Poza koncernowymi są m.in. Amber Koźlak, Żywe, Noteckie jasne i ciemne, Lwówek, Kaper i Kiper i inne takie..., Obolon, czeskie jasne i ciemne, francuskie czy belgijskie, brytyjskie. Dość mało niemieckich, ale od wyboru głowa boli (takiego wyboru w dużym sklepie jeszcze nie widziałem). Ceny nie koniecznie korzystne (np. Lwówek po 2,99, Beamish 5,49).

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #18
        W Klifie doszły jeszcze Porter Staropolski (2,59 zł za 0,33 l) i Czarna Fortuna (3,99 zł za 0,5 l). Są też zestawy Obołonia - 2 piwa (Pszeniczne & Bile / Aksamitowe & Magnat) + odpowiednia szklanka + wafel. Cena około 17 zł.

        W porównaniu z tym sklepem, ten w Jupiterze jest biedny...
        Last edited by Wujcio_Shaggy; 25-04-2005, 10:00.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #19
          W Klifie nie ma już Fortuny. Za to Złote ze Staropolskiego i Porter z tego browaru. Plus kilka innych polskich i ogromny przegląd piw belgijskich. Ale ceny to
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #20
            Klif - promocja Christmast Ale za 4 PLn, termin przydatności do września.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #21
              Klif - Noteckie, Staropolskie, Jurandowe Koźlaki. Trochę innych polskich i ogromny wybór piw niemieckich włącznie z klasztornymi. Ceny spore ale ...
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #22
                Byłem dziś. Piw zagranicznych zatrzęsienie, parę pszeniczniaków, których nie piłem. Korrciło strasznie, ale zaciskam ostatnio pasa i ciężkim bólem się powstrzymałem.
                Ale z polskich - uwaga - RYCERZ z Gościszewa, niestety w bandyckiej cenie 3,59/but. Jest także Okocim Zagłoba w butelkach i puszkach. To ostatnie nawet w lodówce.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Obecnie dostępnych jest kilka ostatnich buteleczek trapista Achel double (10 pln). Po Rocheforcie 8 i 10 ostały się jedynie puste miejsca i metki z cenami. Na promocji bittery Bombardier i John Bull po 7,99 pln. Generalnie na półkach trochę bardziej pustawo niż zazwyczaj wiec może niedługo jakaś dostawa nowości?
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Tym razem zastałem puste miejsce po Rocheforcie 6. Dostępne natomiast były 8 i 10. Z Trapistów był jeszcze Orval i Chimaye oczywiście. Po dłuższej przerwie na półki zawitały La Trappy w pełnej palecie. Ja się skusiłem na Quadruppla 0,75 za 19 pln. Z polskich ciekawostką były jasne GAB-y 10 i 12 ale już ostatnie sztuki...
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #25
                      Byłem dziś, asortyment się nieco poszerzył - są wszystkie Chimay'e (małe i duże), Orval (ok. 8 złotych), Rochefort'y 6 i 10 (przy czym 6 już niewiele było na półce), komplet La Trappe łącznie z Bockiem (tylko 0,75 za 18 zł.) i Witem (tylko małe, chyba ok. 7 zł.), jest też Duvel.
                      Z Czech pojawił się Cerveny Drak ze Starobrna (5,5 zł), Kelt (ok. 5 zł, o dziwo w butelkach z patentem!! myślałem że już do takich nie leją), Bażant w butelkach 0,33.
                      Poza tym kilka ciekawych piw z Wysp w cenach ok. 25 złotych niestety (nazw nie pamiętam...), z niemieckich ciekawszych Berliner Kindl (7 zł), Aventinus Weizenbock (12 zł), Dithmarsher pils i urtyp (ok. 6 zł).
                      Zauważyłem jeszcze kaisera (Fastyp chyba, jasny w każdym razie), Zipfera, dwa Coopersy (stout i Sparkling ale), tuborga (5 zł) i kilka lagerów. Ogólnie mówiąc jest w czym wybierać.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #26
                        Odwiedziłem wczoraj, z ciekawszych rzeczy pojawiły się koźlaki Einbecker'a (dunkel, hell i mai-bock), był też Alt Diebelsa, poza tym jakiś zestaw piw w drewnianej skrzynce - 9 butelek za 94 złote, z tego co dojrzałem to w zestawie dominowały lagery. Z polskich były jeszcze resztki podwójnego Fratra, pszenicy już nie było, zauważyłem też Złote Lwy.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Kolesław
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1130

                          #27
                          No zaje...sta informacja. Potrzebuję drewnianej skrzynki!

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            #28
                            Nie wiem czy żartujesz czy piszesz serio, ale nie była to typowa skrzynka - raczej coś jakby drewniane pudło z przegródkami z wyciętymi w bocznych ściankach otworami zeby było widać co jest w środku. Wyglądało to dość pancernie, ale nie przypominało drewnianych skrzynek w jakie jest pakowany np. czeski Bernard.
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • Dreamer
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1576

                              #29
                              Zajrzałem dzisiaj. Skrzynki były, ale oglądając ich zawartość odniosłem wrażenie, że służyły po prostu wypchnięciu zalegającego piwa... Skrzyneczki, i owszem, całkiem sympatyczne, stylizowane na bardzo stare, ale zawartość - najpopularniejsze piwa pozbierane z oferty "Piw Świata". Rzuciłem tylko okiem, nie liczyłem ilości butelek w skrzynce - ale wydaje mi się, że kupując osobno butelki z półki sklepowej sporo by się zaoszczędziło...
                              Poza tym, to co pisze franekf: wyglądały raczej na sklecone drewniane pudełka...
                              Last edited by Dreamer; 22-08-2007, 21:09.
                              Blog: Piwna Brytania

                              Comment

                              • Kolesław
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1130

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiem czy żartujesz czy piszesz serio, ale nie była to typowa skrzynka - raczej coś jakby drewniane pudło z przegródkami z wyciętymi w bocznych ściankach otworami zeby było widać co jest w środku. Wyglądało to dość pancernie, ale nie przypominało drewnianych skrzynek w jakie jest pakowany np. czeski Bernard.
                                No tak. To miał być uszczypliwy żart. A teraz mi głupio. Sorry, ale z Twojego postu wynikało, ze w tych skrzynkach może być jakieś intrygujące piwo. Ale jakie? Post Dreamera wszystko wyjaśnił. Bez urazy, Twoje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎