Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Okopowa, Bomi (C. H. Klif)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #31
    Nic się nie stało. Gdyby zawartość była ciekawa, to już pewnie by taka skrzyneczka stała u mnie w domu, a tak napisałem o niej po prostu jako o ciekawostce, bo w sumie takie "opakowania" widuje się nieczęsto w polskich sklepach. Twoje zdrowie
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      A mnie bardziej interesują te koźlaki Einbecker'a. Jaka pojemność i cena?
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        A mnie bardziej interesują te koźlaki Einbecker'a. Jaka pojemność i cena?
        Pojemność to 0,33, ceny to jeśli dobrze pamiętam 6,79 za Mai-Bocka, 7,99 za Hella i chyba tyle samo za Dunkla (lub jakoś odwrotnie, w każdym razie na pewno w przedziale 7 - 8 złotych).
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #34
          Zmiany w asortymencie niewielkie, z piw których przy ostatniej wizycie nie stwierdziłem pojawiły się piwa z Ambera (Harde, Classic i Mocny), z ciekawszych dwa Maisel's Wiesse - Klar i jasny Hefe.
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • chinet
            Senior
            • 04-2006
            • 486

            #35
            Odświeżam temat. Byłem przedwczoraj. Oferta piw zagranicznych w miarę szeroka, chociaż osobiście się nie skupiałem na nich. Ucieszył mnie zestaw piw z Ciechana: Wyborne, Mocne, Miodowe i Pszeniczne, które wylądowały w koszyku. Poza tym do do kupienia produkty z Bielkówka, m.in. Grand.

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #36
              Oraz reaktywowany Cooler cytrynowy i jabłkowy (butelka + puszka).

              Comment

              • chinet
                Senior
                • 04-2006
                • 486

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                Oraz reaktywowany Cooler cytrynowy i jabłkowy (butelka + puszka).
                Serio!? Nawet nie zauważyłem.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #38
                  A w jakich cenach Ciechanów i Amber?

                  Comment

                  • chinet
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 486

                    #39
                    Z dnia dzisiejszego:

                    Żywe - 3,99
                    Grand - 4,59
                    Koźlak - 3,99
                    Złote Lwy - 3,49
                    Ciechan Wyborne - 2,59
                    Miodowe i Pszeniczne po 3,99

                    oraz Coolery po 2,75

                    Comment

                    • piwoman
                      Junior
                      • 02-2004
                      • 16

                      #40
                      Widzę, że temat tego sklepu jakoś dziwnie wygasł, a szkoda – bo jest on naprawdę godny uwagi.
                      KLIF - Bomi to jedyny sklep w Warszawie, jaki znam, który od dawna - a robię w nim zakupy od 2000 r. - ciągle utrzymuje dział PIWO na tak wysokim poziomie z bardzo dużym wyborem piwa z całego świata. Dzięki niemu miałem możliwość wypić już nie jedną butelkę ciekawego - egzotycznego piwa, która niedociera do przeciętnego piwosza. Mam to szczęście, że robię w tym sklepie bardzo często zakupy spożywcze i bywam w nim naprawdę często, bo nieopodal niego mieszkam. Oczywiście są czasem pewne przestoje i asortyment się wyczerpuje, ale widać, że od dawna kierownictwo dba o ten dział.
                      Nie ukrywam, że duży wpływ ma na to klientela, która robi w nim zakupy, a mówiąc tak ogólnie jest to światek medialny - artyści, politycy i tym podobni. Co do cen to już teraz wiadomo, dlaczego są tak wysokie, ale mimo wszystko jest to jeszcze do przeżycia. Wiadomo, że jeśli chcemy napić się MAMROTA to nie wybierajmy się na zakupy do KLIFA, ale tak prawdę mówiąc to i taki klient znajdzie tam coś dla siebie i wyjdzie ze sklepu zadowolony.
                      Jeśli jesteście zainteresowani to od czasu do czasu mogę zdawać Wam relację z tego, co aktualnie stoi tam na półkach, ale muszę się do tego przygotować - bo, pomimo, że jestem birofilem to nie zaśmiecam sobie głowy nadmiarem informacji, co do aktualnego asortymentu i cen piwa.
                      piwoMAN

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoman Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli jesteście zainteresowani to od czasu do czasu mogę zdawać Wam relację z tego, co aktualnie stoi tam na półkach, ale muszę się do tego przygotować...
                        Mnie na przykład interesowałaby aktualna oferta trapistów. Możesz spisać co jest dostępne i w jakich cenach?
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Sexbeer
                          Junior
                          • 11-2003
                          • 29

                          #42
                          W promocji jest Imperial Grand Porter po 3,79. Także holenderska Bavaria w puszce po 2,99.

                          Z innych piw: z Ambera Żywe, Złote Lwy i Koźlak, z Krajana Irlandzkie Mocne, Irlandzkie Zielone i Miodowe, z Konstancina Dawne, Mazowieckie i Bardzo Mocne oraz Kamasutra z GABa. Poza tym szeroki wybór zagranicy.
                          "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
                          Ten wcześnie umiera."
                          (-)Terrence Pratchett

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #43
                            Co do piw zagranicznych, mam odmienne odczucia. Szeroki wybór to był kiedyś, teraz jest średnio na jeża, zwłaszcza z piwami belgijskimi i niemieckimi.

                            Comment

                            • lisiewski
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 459

                              #44
                              Kolejna wizyta w Bomi w pobliskim Klifie zaowocowała nie tylko zakupem tego zestawu z całkiem niezłym Tysquallem, ale również ciekawymi spostrzeżeniami odnośnie zawartości półek w dziale piwnym.

                              Otóż w tym warszawskim sklepie Bomi pojawiły się piwka z Browaru Kormoran w Olsztynie. Udało mi się zauważyć: Miodne, Orkiszowe z Miodem, Porter Warmiński, Rześkie, Warmiak i chyba coś jeszcze. Z innych nowości w tym sklepie: Cornelius Baltic Porter, Cornelius Ale Ale, Cornelius Greaner Bio-Up, Cornelius Weizen Bier. Poza tym kilka smakołyków z Konstancina, trzy rodzaje Weihenstephanera, sporo wyspiarskich ale i cała masa ogólnodostępnych piw z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy i innych państw.

                              Powiem jeszcze, że jakieś 2 m-ce temu kupiłem tam Schöfferhofer Dunkel Weizen za 2,99 zł Warto czasem odwiedzić ten sklep.

                              Comment

                              • hasintus
                                Senior
                                • 07-2006
                                • 850

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                                trzy rodzaje Weihenstephanera,
                                może festbier?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎