Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lisiewski
    Senior
    • 12-2009
    • 459

    Fakt trzeba być ostrożnym podczas zakupów. Około 1,5 miesiąca temu zakupiłem tam przeterminowanego o ok. 7 dni Ciechanowskiego Stouta. Piwo stało normalnie w lodówce, nie miało obniżonej ceny, sprzedawca nic nie powiedział na temat terminu. Poza tymi okolicznościami, które spostrzegłem dopiero po powrocie do domu, piwo okazało się wyjątkowo dobre i świeże.

    Co do zwyczaju sprzedaży piwa po terminie z rabatem, to wydaje mi się, że takie praktyki nie są dozwolone. W tym temacie bardzo uczciwie postępuje sklep na Rudnickiego, gdzie już na 10 dni przed końcem terminu przydatności do spożycia można kupić przecenione piwka, np. ostatnio był Deagon's Eye z GABa za 3,60 PLN.

    Podsumowując, Rodzinka-BIS to świetny sklep, jednak nie pozbawiony wad. Pan Arek powinien nieco popracować nad polityką dotyczącą piwka o krótkim terminie przydatności dla piwosza.

    Comment

    • danhaj
      Senior
      • 04-2010
      • 619

      Trzaba panu Arkowi delkatnie w tej kwestii zwrócić uwagę, bo z tego co wiem forum nie czyta. A szkoda, żeby tak dobry sklep stracił klientów przez takie niedopatrzenie (powiedzmy).
      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

      www.czechforum.pl

      Comment

      • skandalista
        Junior
        • 05-2010
        • 12

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        Ten sklep nie jest nieoczekiwanie zamknięty. W tym sklepie obowiązuje zwyczaj popołudniowej sjesty.
        chodzi mi bardziej o karteczki "w dniu dzisiejszym sklep nieczynny"
        co do przeterminowań są tam takie piwa i co dziwne w regularnych cenach - po prostu trzeba być czujnym...

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          Przyjechały 2 Strzelce, 3 Górskie, Brok Strong i Kanclerz. Oraz 3 Gościszewa.

          Comment

          • mcduff
            Junior
            • 03-2003
            • 4

            Czy orientujecie się, czy w tym sklepie można dostać austriackiego Gössera, konkretnie w jasnej odmianie?
            "Mieć plantację chmielu to małe piwo"

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2295

              Nie wiem jak w Rodzince, ale ostatnio kupowałem ciemną wersję Gossera w pobliskiej Alicji- http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=alicja
              Może mają też jasne.

              Comment

              • mcduff
                Junior
                • 03-2003
                • 4

                Ciemne mają też w Mini Europie nie daleko mnie, tj. na bielańskich Piaskach przy ul. Jarzębskiego. Niestety, jasnego nie mają, ale ze strony importera wiem, że on takie piwo ma w ofercie.

                A jakby miał jeszcze marcowe, które niedawno kosztowałem w Wiedniu z beczki, to już w ogóle byłoby marzenie. Ale na razie, chciałbym dostać chociaż klasycznego lagera z tego browaru.
                "Mieć plantację chmielu to małe piwo"

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  A w Carrefourach czasami nie ma?
                  Od ponad roku był w ich ofercie. Wydaje mi się, że niedawno widziałem go kątem oka, więc chyba nadal jest.
                  Last edited by Pendragon; 09-06-2010, 12:17.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    Proszę wrócić do tematu, jakim jest Rodzinka Bis.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • lisiewski
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 459

                      W Rodzince ostatnio natknąłem się na przecenionego stouta Dragon's Eye z browaru Gab (3 zł). W tej cenie na pewno się opłaca. Pan Arek zapewnia, że nadal to świetne piwo. Trudno mu nie wierzyć, sam próbowałem i nie czuć różnicy.

                      Comment

                      • yavo
                        • 03-2009
                        • 909

                        Pojawiło się Orkiszowe z miodem, 4.90, mniam mniam

                        Comment

                        • yavo
                          • 03-2009
                          • 909

                          Wjechał nowy porter z Ciechanowa za sześć złociszy

                          Comment

                          • funky83
                            Senior
                            • 07-2009
                            • 136

                            Dziś, przywitał mnie widok kilku nowych piwek. Z płocka Krqakowskie jasne, ciemne i jakieś jeszcze w litrowych butlach. Z Grodzkiego piwo a la Grodziskie. Nowa seria z Gaba, na czele z Pilswieserem niepasteryzowanym (całkiem niezły) jako ciekawostka krótki termin do spożycia - 2 tyg + góralskie i jakieś jeszcze.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z Grodzkiego piwo a la Grodziskie.
                              Pamiętasz cenę?
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • funky83
                                Senior
                                • 07-2009
                                • 136

                                Te piwo było po 4 pln za 0,33. Seria limitowana - tylko 1500 butelek czy coś takiego. Jestem już po konsumpcji, i poza zdecydowanie zbyt niskim wysyceniem i marną pianą piwko całkiem sympatyczne. To moje pierwsze z takimi parametrami - 8% ekstr i 2,65 alc. Dodam może jeszcze, źe pilsweisier np po 3 pln w butli bezzwrotnej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎