Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kri100f
    Junior
    • 07-2010
    • 23

    Z przystanku 108 i 139 o nazwie "Podbipięty" (1 przed pętlą na Wilanowskiej) jest skrót przez krzaczki. Byłem dziś tam pierwszy raz (na spacerze z synkiem ) no i 5 butelek nabyłem. Wybór robi wrażenie, obsługujący pan bardzo miły. Nadal aktualne pozostaje sprawdzanie daty przydatności do spożycia - dziś 13 lipca a w lodówce przy drzwiach Pale Ale Zdrowe z datą 15 maja. W drugiej lodówce w głębi sklepu znalazłem to samo piwo "ważne" do 14 sierpnia. Ponoć są zniżki na przeterminowane, ale nie sprawdzałem (nie pytałem), choć i tak bym nie wziął, chyba że w ramach eksperymentu paranaukowego . Zapłaciłem za piwka i pan pożegnał mnie uprzejmym "na zdrówko". Jak Bóg da to się jeszcze zobaczymy. Ten sklep, to jak życiodajne źródło na pustyni
    Wypijesz jedno, drugie piwo, pójdziesz trochę krzywo...
    a po gorzale wcale.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kri100f Wyświetlenie odpowiedzi
      Nadal aktualne pozostaje sprawdzanie daty przydatności do spożycia - dziś 13 lipca a w lodówce przy drzwiach Pale Ale Zdrowe z datą 15 maja.
      Brawo za czujność! Ale to i tak żenada, że właściciel nie robi promocji na piwa, którym kończy się termin...Nie ogarnia czy liczy na frajerów? Smutne to trochę...
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2771

        Z polskich w najbliższym czasie na Pejzażową mają dojechać nowe piwa z Witnicy (np. Celtyckie, Cytrynowe) i z Zawiercia (np. Czekoladowe). Ma być też nowa dostawa a'la Grodziskie.

        Jeżeli ktoś szuka jeszcze Brackiego Mastnego to może się w nie w Rodzince Bis zaopatrzyć (4,50 zł). Wydaje mi się, że najwięcej objętościowo w sklepie w obecnej chwili miejsca zajmują Kormorany i Konstanciny. Poza tym jest Krakowskie (Ciemne Mocne) i kilka gatunków z Pivovarii (Pils, Bursztynowe, Koźlak). Jest też sporo piw niemieckich.

        Uwaga. Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś gdzieś to odnotował.
        Pan Arek nie przyjmuje już na wymianę butelek NRW. Można oddać ale za free.
        Last edited by Pankracy; 14-07-2010, 17:00.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
          Pan Arek nie przyjmuje już na wymianę butelek NRW. Można oddać ale za free.
          A to numerant

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2771

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            A to numerant
            Niestety jest to kolejne miejsce w Warszawie, które zrezygnowało ze skupywania NRW. Punkt na Gocławiu (sklep Frykas) też już nie nie przyjmuje takich butelek.

            Aby nie odchodzić zbytnio od tematu (właśnie mi się przypomniało) i uzupełniając poprzedniego mojego posta napiszę, że w Rodzince wciąż można kupić jeszcze Brackiego Koźlaka Dubeltowego.

            Comment

            • radom
              Junior
              • 10-2007
              • 15

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwaga. Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś gdzieś to odnotował.
              Pan Arek nie przyjmuje już na wymianę butelek NRW. Można oddać ale za free.
              a kiedy przyjmował na wymianę? poza jednym przypadkiem gdy bodajże któreś Gościszewo błędnie rozlano w NRW i wtedy zwracano kaucję to nie przypominam sobie

              Comment

              • yavo
                • 03-2009
                • 909

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                Wydaje mi się, że najwięcej objętościowo w sklepie w obecnej chwili miejsca zajmują Kormorany i Konstanciny.
                No i Ciechan.

                Sklep czynny od 15:00, w soboty od 16:00.

                Comment

                • deseado
                  Junior
                  • 02-2010
                  • 2

                  Pojawiło się Celtyckie, jest wciąż a'la Grodziskie, na dniach ma być Lwóweckie (dostawca był dziś i mówił, że już mają)

                  Comment

                  • petrus33
                    Gość
                    • 01-2008
                    • 888

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika deseado Wyświetlenie odpowiedzi
                    ......na dniach ma być Lwóweckie (dostawca był dziś i mówił, że już mają)......
                    Wczoraj je piłem. Rewelacja !!!
                    Będzie dostępne w Warszawie. Sam Szef mnie zapewnił o tym. U Arka z pewnością będzie do kupienia.

                    Comment

                    • yavo
                      • 03-2009
                      • 909

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                      U Arka z pewnością będzie do kupienia.
                      No, to oczywiste Miało być wczoraj, ale nie dojechało

                      Comment

                      • hasintus
                        Senior
                        • 07-2006
                        • 850

                        Uważajcie na terminy przydatności, dużo piwa stoi sobie wyeksponowane do sprzedaży a jest po terminie.
                        Mazowieckie które kupiłem było 20 dni po terminie i poszło w kibel.
                        Czyżby szanowny sprzedawca przez 20 dni nie zaglądał do lodówki?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          No proszę, coraz więcej tego typu zgłoszeń, a gdy pisałem o tym kilka tygodni temu, to ktoś tu się bardzo oburzał, że to nie możliwe w tak "szacownym" sklepie...

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            Jest wyzwanie dla odważnych piwoszy.
                            W lodówce na samym końcu sklepu (tak gdzie stoją bączki) widziałem wczoraj prawdziwy rarytas- całkowicie mętne Zdrowe z GABa z datą ważności 15.05.2010
                            Na Zdrowe!

                            Comment

                            • yavo
                              • 03-2009
                              • 909

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jest wyzwanie dla odważnych piwoszy.
                              W lodówce na samym końcu sklepu (tak gdzie stoją bączki) widziałem wczoraj prawdziwy rarytas- całkowicie mętne Zdrowe z GABa z datą ważności 15.05.2010
                              Na Zdrowe!
                              Rozumiem, że powiadomiłeś o tym sprzedawcę?

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2295

                                Obniżona mocno cena (z 4,50 na 2,50) sugeruje, że świetnie o tym wie.
                                Stały 3-4 butelki tej zamierzchłej warki.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎