Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandalista
    Junior
    • 05-2010
    • 12

    tylko co to za przyjemność kupowania browara jak musisz za każdym razem przyglądać się butelce - a czasami daty te są mocno ukryte - np na lubelskim ledwo czytelne na kapslu... zauważyłem dopiero w domu....

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Problem polega na tym, że przeterminowane/przecenione piwa nie są odpowiednio oznaczone tak, by nikt nie miał wątpliwości co do tego, na co się decyduje. (...)
      Tym właściciel strzeliłby sobie w kolano. Prawo zabrania sprzedaży produktów przeterminowanych. W razie kontroli Inspekcji Handlowej -miałby facet pozamiatane.

      Niby i tak może mieć, ale ....

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Mam rozwiązanie palącego problemu piw przeterminowanych!

        Ustawić lodówkę za ladą, gdzie będą wyłącznie przeterminowane piwa, sprzedawane na specjalne życzenie klienta. Oficjalnie nie będą w sprzedaży, stojąc poza zasięgiem klientów - ten sposób przypadkowy klient nie natnie się na piwo po terminie ważności.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          Dla bezpieczeństwa - lepiej niech tego nie robi. Skąd może wiedzieć, czy klient świadomie zakupiwszy przeterminowane piwo, nie doniesie do Inspekcji Sanitarnej? (sorki, za pomyłkę w poprzednim moim poście)
          Wprowadzanie do obrotu środka spożywczego po upływie terminu przydatności do spożycia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnie - mówi o tym Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Właściciel Rodzinki bis balansuje na cienkiej linie - w końcu trafi się ktoś, kto nie podaruje Mu tego typu praktyk....

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2771

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Ustawić lodówkę za ladą, gdzie będą wyłącznie przeterminowane piwa, sprzedawane na specjalne życzenie klienta.
            Tam za ladą nie ma już dawno miejsca. Zresztą w całym sklepie jest bardzo ciasno. To jest punkt zawalony po sufit: butelkami, skrzynkami, kartonami. To był jeszcze niedawno zwykły, mały osiedlowy spożywczak, który po moim pierwszym rekonesansie i nie chwaląc się mojej informacji zamieszczonej na browar.biz w krótkim czasie się przebranżowił i stał sklepem specjalistycznym w związku z dużym zainteresowaniem klienteli tylko jednym asortymentem.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Być może przyjdzie mu się zrebranżowić, bo już kilku moich znajomych, którzy przez pół miasta jeździli tam kupować piwa, postanowiło dać sobie spokój właśnie z powodu wielu przeterminowanych piw w ofercie.

              Nie oszukujmy się, to nie jest tani sklep, więc jeśli mam tam jechać z lupą, żeby sprawdzać wszystkie daty, to trochę mi się odechciewa. Inna sprawa, że gdyby ceny były niższe, być może problemu z przeterminowaniem by nie było.

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Gdyby zniknęła Rodzinka-Bis, to co by zostało ? Na pewno narzekania , że nie ma gdzie kupić takiej różnorodności wyboru za niewygórowaną cenę. Jeśli ta Rodzinka-Bis jest taka zła, to proszę o informację o sklepach , które mają porównywalny asortyment piw regionalnych.

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdyby zniknęła Rodzinka-Bis, to co by zostało ? Na pewno narzekania , że nie ma gdzie kupić takiej różnorodności wyboru za niewygórowaną cenę. Jeśli ta Rodzinka-Bis jest taka zła, to proszę o informację o sklepach , które mają porównywalny asortyment piw regionalnych.
                  Po pierwsze - ceny wcale nie są takie niewygórwane

                  Po drugie - jest blaszak na Broniewskiego, gdzie nie ma jazd z piwem przeterminowanym

                  Po trzecie - jakbym nie był leniwy, to sam bym pana zakapował - sprzedawanie piw przeterminowanych ze zniżką to naprawdę niezła chu..nia - przeceny, to się robi, gdy zbliża się termin przydatności do spożycia, a nie po tym terminie...

                  Po czwarte - po terminie to Pan nie ma prawa nawet oddac piwa - oddanie by było najuczciwsze - wszak produkt już utracił status produktu, ale nadal jest niezgodne z prawem...
                  Last edited by iron; 27-07-2010, 22:51.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Może gdyby pan Arek nie robił sobie 3-4 godzinnej siesty, czyli raz na zawsze uregulował stałe i normalne godziny otwarcia, to znalazłby więcej klientów i tym samym szybciej upłynniałby towar? Do tego kontrola terminów i akcje promocyjne na piwa ze zbliżającym się terminem. Dodałbym jeszcze co najmniej 10% obniżkę marży...
                    Może mu ktoś te pomysły podsunie przedstawiając jako kontrargument nasłanie kontorli?
                    Ponoć sam tu nie zagląda, więc potrzebny jest posłaniec z "dobrą radą"

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • yavo
                      • 03-2009
                      • 909

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może gdyby pan Arek nie robił sobie 3-4 godzinnej siesty, czyli raz na zawsze uregulował stałe i normalne godziny otwarcia
                      Myślę, że mylisz skutek z przyczyną; uważam, że sjesta jest dlatego, że i tak mało kto się pojawiał o tej porze.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może mu ktoś te pomysły podsunie przedstawiając jako kontrargument nasłanie kontorli?
                      Jak to jako kontrargument?

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        No po prostu takie ultimatum
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • yavo
                          • 03-2009
                          • 909

                          A, to powodzenia

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            Tylko do czego zmierzamy?
                            Przyjdzie kontrola, przywalą mu karę, sprzedawca w końcu uzna że nie ma sensu dokładać do interesu, wycofa się z części asortymentu piwnego albo po prostu zamknie sklep i kupno piw np. z browarów Zodiak, Gościszewo, Koreb itd. w W-wie znowu będzie graniczyło z cudem.
                            Mimo marży i przeterminowanych piw powinniśmy raczej chuchać i dmuchać na ten sklep.
                            Spełniając "obywatelski obowiązek" doniesienia o nieprawidłowościach możemy mieć znowu zawężony wybór piw regionalnych.
                            Joli nie ma co porównywać, bo tam marże już dawno oszalały (wiem, wiem- powodem czynsz za lokal w centrum W-wy).

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Najlepszym chuchaniem i dmuchaniem będzie uświadomienie sprzedawcy po jak cienkim lodzie stąpa. Dziwne gdyby nie był tego świadomy, ale może właśnie potrzebuje trochę krytyki klientów? A i dobrych rad nigdy nie za wiele.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • keto
                                Senior
                                • 07-2009
                                • 388

                                Byłem dzisiaj w Rodzince i udzieliłem kilku dobrych rad Panu Arkowi. Generalnie jest świadomy tego co mu grozi. Trochę to dziwne bo jak sam mówi może zająć się czymś innym. Szkoda gdyby taki sklep zniknął z warszawskiej piwnej pustyni. Twierdzi, że informuje klientów o piwach "po dacie".
                                Pozdrawiam
                                Artur

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎