Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    Jak widać może być to problem. Dla mnie czasem jest, szczególnie jeśli jestem w godzinach pracy (a w innych ze względu na lokalizację sklepu często nie bywam), mam mało czasu i poczekałem wcześniej dodatkowe 15minut bo właściciel zjawił się po sjeście z lekkim poślizgiem. Zostaje 3 minuty na zakup kilku/kilkunastu piw. I jak człowiek biega po sklepie żeby tylko zanadto się nie spóźnić a przy okazji myśli o stu innych rzeczach to uwierz mi ale nie ma głowy do sprawdzania dat.
    Ja po prostu od sklepu wyspecjalizowanego w sprzedaży piw, mającego takie a nie inne ceny WYMAGAM, żebym nie musiał tego robić. Przeterminowane piwo może się zdarzyć w Carrefourze przegapione przez obsługę na wielkiej półce, może się zdarzyć u pani Heleny w osiedlowym bo przystawiła sobie butelkę piwa w okolicach terminu workiem ziemniaków i zapomniała ale w sklepie sprzedającym głównie piwo to jest według mnie niedopuszczalne.

    Jeśli stanie lodówka z piwami przecenionymi kilka dni przed terminem to pewnie się zastanowię co kupić.
    Jeżeli stanie lodówka z piwami przecenionymi po terminie to po prostu ją ominę, chyba że zobaczę tam portery.
    Last edited by Tapir; 12-02-2011, 12:10.
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy przeczytanie dato ważności na butelce to taki duży problem ? zawsze to robię i nie dotyczy to tylko piwa i nie mam problemów.
      Zacznijmy od tego, że to nie jest obowiązek klienta tylko sprzedającego. Produkt wystawiony do sprzedaży musi być przed upływem daty przydatności do spożycia.


      A tak w ogóle to wkrótce ma być większa dostawa piw z Litwy. Poza tym pojawiły się przekąski do piwa - suszone kalmary i małe grzanki w różnych smakach. Poza tym widziałem na półce kilka szklanek
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Zacznijmy od tego, że to nie jest obowiązek klienta tylko sprzedającego.
        Jasne, weźcie tylko pod uwagę, że butelek w sklepie jest zylion, a pan Arek - jeden

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          No i co z tego?? Skoro jest jeden to zwalnia go od przestrzegania prawa?? Co to za problem wpisać sobie w jakąś aplikację daty przydatności piw, które trafiają do sklepu?
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • yavo
            • 03-2009
            • 909

            Ale w jaką aplikację, skoro pan Arek z komputerami nie jest za pan brat...

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              Powiedz mi, ile ten fakt powinien obchodzić przeciętnego klienta, który zasuwa przez pół miasta i płaci dość wysoką cenę chcąc się napić dobrego piwa?
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                Czy w tej dyskusji troszkę nie przeginacie.
                Jest takie powiedzenie "widziały gały co brały"
                Ktoś kupił piwo za 3 złote po terminie, było lekko zepsute, no i co ???? podp..... licie sprzedawce do PIH, czy innej instytucji ???
                Pan Arek zamknie interes i gdzie będziecie kupować piwa ?, wybór polskich piw ma nieosiągalny nigdzie. Nie widziałem tak dobrze zaopatrzonego sklepu w polskie piwa nigdzie na świecie
                Tu trzeba grzecznie i sposobem. Pan Arek też się "dotrze" z czasem....
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  Może i przesadzamy. Ale przemilczałem wcześniej kilka takich butelek, które zdarzyło mi się kupić po terminie, miało być lepiej a nie jest.
                  Gdyby ktoś chciał go podpierniczyć do PIH to już dawno by to zrobił, nie leży w naszym interesie zamknięcie tego sklepu, przecież każdy chce mieć dostęp do szerokiego wyboru piwa.
                  Niestety "grzecznie" i "sposobem" jakoś na razie nie zdają egzaminu, ja na razie nie mam zamiaru wyrzucać więcej pieniędzy na przeterminowane piwo.
                  Last edited by Tapir; 12-02-2011, 19:09.
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    Najlepszym sposobem jest sprawdzanie dat przydatności. Skoro jest to nagminna praktyka w tym sklepie, to dziwie się, że kupujący nadal o tym nie pamiętają. Sytuacja, że piwa po terminie są w sprzedaży, to wina właściciela interesu, ale to my sami wybieramy, co chcemy kupić, więc przynajmniej częściowo jesteśmy sobie winni.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale w jaką aplikację, skoro pan Arek z komputerami nie jest za pan brat...
                      No to kalendarz i wpisywać w nim daty przydatności minus jeden tydzień. Jeden rzut oka i już wiadomo co się zbliża do końca terminu i co należałoby przenieść do promocyjnej lodówki.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                      Powiedz mi, ile ten fakt powinien obchodzić przeciętnego klienta, który zasuwa przez pół miasta
                      Niektórzy nawet z innego powiatu jadą

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ktoś kupił piwo za 3 złote po terminie, było lekko zepsute, no i co ???? podp..... licie sprzedawce do PIH, czy innej instytucji ???
                      My pewnie nie, ale istnieje szansa, że w końcu znajdzie się jakiś nadgorliwiec i będzie klops.

                      Pan Arek zamknie interes i gdzie będziecie kupować piwa ?,
                      Będziemy organizować wycieczki do Łodzi

                      Tu trzeba grzecznie i sposobem. Pan Arek też się "dotrze" z czasem....
                      Oby się dotarł jak najszybciej. Nie mamy wielkich wymagań, niech no tylko informuje kupującego o dacie...
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        ......
                        Last edited by fuliano; 12-02-2011, 20:43.

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi

                          Będziemy organizować wycieczki do Łodzi
                          .... hmmmm to jest myśl
                          Last edited by fuliano; 12-02-2011, 20:43.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Dobrze byłoby tak w kilka osób się wybrać samochodem do Zofmaru. Regiokarnet podrożał i zakupy trochę drożej wychodzą
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • fuliano
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1825

                              To ja bym się jutro z samochodem mógł zaoferować

                              Comment

                              • yavo
                                • 03-2009
                                • 909

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie mamy wielkich wymagań, niech no tylko informuje kupującego o dacie...
                                Ale to nie jest jakaś tajna informacja, naprawdę wystarczy spojrzeć na butelkę!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎