Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale dlaczego browar nie mógłby rozlać takiego portera do butelek i wtedy odłożyć go na półkę ?? To jedyne rozwiązanie, które nie wstrzymywałoby produkcji. Przy zawartości alkoholu na poziomie 9.5% temu piwu nic się nie stanie nawet przez 10 lat zapewne. Ale w sumie taniej dla nas będzie, gdy sobie sami to odstawimy w ciemny i chłodny kąt. Poniżej mój prawie 3-letni Porter.
    Być może dlatego, że piwo w butelkach jest filtrowane (i pasteryzowane), a twoje w butelkach i browarne w tankach ma stabilizator w postaci drożdży...
    Nikt zdrowo myślący nie zaryzykuje sprzedaży produktu spożywczego, który był przechowywany niezgodnie z odpowiednimi przepisami, normami itp. nawet jeśli jest pewien, że nic się z nim nie stało, bo w razie ewentualnej wpadki może to być koniec jego działalności...

    P.S> Powyższe nie dotyczy Pana Arka z pewnego sklepu piwnego w stolycy
    Last edited by iron; 21-11-2011, 23:09.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • funky83
      Senior
      • 07-2009
      • 136

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
      Dokładnie !
      Ja z chęcią kupię 2/3 skrzynki porterów przeterminowanych co najmniej o rok. Mówię poważnie. Jak ktoś takowe posiada, to proszę o kontakt na priva.
      pozd
      A ja nie dalej jak wczoraj kupiłem u pnan Arka witnickiego portera za 2 zł, który wyszedł w marcu tego roku pycha

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        Byłem wczoraj, pojawiły się nowości z Fortuny odpowiednio po 3,50/4,50/5,50 oraz Lagerowe z Ciechanowa. Nowe Pinty mają się pojawić pod koniec tygodnia, tymczasem wszystkie dotychczasowe wydawnictwa w komplecie.

        Comment

        • naturallel
          Junior
          • 07-2011
          • 2

          Dostępność Irlandzkiego

          Witam! Usilnie poszukuję piwa "Irlandzkiego" z browaru Krajan. Czy dostanę je w tym sklepie? Co prawda ktoś napisał o nim w pierwszym poście w tym temacie, ale czy to nadal aktualna informacja? Z góry dziękuję za odpowiedź.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Na 99% Irlandzkie Mocne (o nim mowa?) będzie w tym sklepie. Najlepiej zadzwonić, numer jest gdzieś w tym wątku.

            Comment

            • naturallel
              Junior
              • 07-2011
              • 2

              @Żąleną Tak, chodziło o Irlandzkie Mocne. Zadzwonię, żeby dowiedzieć się dokładnie o dostępne piwa, ale bardzo dziękuję za odpowiedź Mój Luby się ucieszy

              Comment

              • Andższey
                Member
                • 10-2005
                • 71

                Pojawiły się nowe Pinty i Ciechan Stout.
                "(...)ałus (prasłowo; cerk. i ołowina, dziś tylko u Słowieńców znane: (w)ol, 'piwo', wolar, 'piwowar'; nie pożyczka z niem., nord. ol, 'piwo', 'biesiada', ang. ale, lecz z niem spólne, jeden z tych nielicznych wyrazów celtycko-niemiecko-słowiańskich, dowodzących wędrówki czy spólnoty nazw i rzeczy na Północy Europy(...)"

                Comment

                • Swiecz
                  Civil Protection
                  • 03-2004
                  • 123

                  Ciekawe czy w Rodzince jest jeszcze/juz Bracki Grand Champion 2011 ... (wg mapy na profilu fb Birofilii to jedno z miejsc gdzie powinien byc).
                  Last edited by Swiecz; 07-12-2011, 18:19.
                  Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    Czy jeszcze jest to nie wiem. Ale był już parę dni przed premierą, z tym że bez szklanek
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • Swiecz
                      Civil Protection
                      • 03-2004
                      • 123

                      Dzisiaj się wybieram to sprawdzę (jak nie to zostanie mi jakaś Alma).
                      Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        W Almie pewnie będzie taniej (4,39)
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • Swiecz
                          Civil Protection
                          • 03-2004
                          • 123

                          GC 2011 byl za 5 zl wiec kupilem na sprobowanie 1 butelke - jak mi posmakuje to wieksze zakupy zrobie w Almie.
                          Przy okazji: bylo tez jeszcze kilka butelek GC 2010 czyli Belgijskiego Pale Ale (z data waznosci maj 2011) Ale zapomnialem zapytac o cene ...
                          Last edited by Swiecz; 08-12-2011, 16:00.
                          Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            bpa jest po trójce, ale smak jest już wyraźnie zubożony. znikły ciekawe nutki ejlowe, całość podpiera się kwaskowością. da się wypić, ale czas zrobił swoje.
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2296

                              W Rodzince jak zwykle dużo dobra- z nowości jest Weizenbock z Ladenburger (Browarmii) oraz Grudniowy Porter z Ciechana.
                              Na przecenie po terminie m.in. Lubuskie Wiśniowe (3 zł.), Porter z Witnicy (2 zł.), Twierdzowe, niepasteryzowane Zamkowe i ciemny Zlaty Bazant (wszystko po 2,50).

                              Comment

                              • StefanP
                                Member
                                • 02-2012
                                • 71

                                Widzę że nie ma tu informacji więc czas zakomunikować że jakiś miesiąc u Pana Arka pojawił sie Krajan w sześciu smakach. Jest Irlandzkie Mocne, Nakielskie Ciemne, Krajan Miodowy, Porter, Krajan ciemne i Koźlak. Cenowo ok. 5zł za 0,5

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎