Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Bukowińska 12 lok. 1A, Używki Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Warszawa, Bukowińska 12 lok. 1A, Używki Świata

    Sklep godny uwagi za względu na przekrój Ciechana (np. Wyborne za 2,70 zł. czyli taniej niż w pobliskiej Rodzince Bis) oraz piwa z Ambera, a poza tym spory wybór piw zagranicznych.
    Sprzedawca zagadnął mnie co sądzę o nowych nalepkach Ciechana
    Opinię miałem zbieżną do niego i chyba reszty tutejszych klientów czyli wiadomo- porażka i własna antyreklama. Sklep zgłaszał już zresztą do browaru niepochlebne uwagi.
    Strona internetowa sklepu: www.uzywkiswiata.net
    Polożenie: róg Bukowińskiej i Pejzażowej na Mokotowie.
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #2
    ".....Z portfela Kompanii Piwowarskiej w stałe sprzedaży znajduje się:
    Tyskie; Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, Dog in the Fog, Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro.......marki Carlsberg Polska SA to nie tylko Carlsberg, ale także Harnaś, Okocim, Karmi oraz Volt......ponadto ofertę krajowych piw uzupełnia piwo Łomża w butelce o poj. 0,5l. oraz produkty Browaru Ciechanów: Ciechan Wyborny, Ciechan Mocny, Ciechan Pszeniczny oraz Miodowe, a także produkty Browaru Amber tj. Żywe i Koźlak....."

    Jako smakosz piw z Polski i z całego świata, z ponad 25 letnim stażem, powiem tylko tyle.....straszna lipa ten sklep. Nie byłem w nim jeszcze, ale to co przeczytałem na ich stronie, a tu zacytowałem, nie zachwyciło mnie w ogóle !! Poza Ciechanem i Amberem, które to, są szeroko dostępne w Warszawie, nie ma najprawdopodobniej nic. Nie wiem jaka jest oferta piw zagranicznych, ale podejrzewam, że będą to same koncerniaki. Oczywiście muszę ten sklep odwiedzić, aby przekonać się osobiście o zaopatrzeniu. Jak narazie ich strona i oferta nie zachęca mnie do takich odwiedzin.
    pozd
    Last edited by petrus33; 27-10-2008, 21:13.

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
      Sprzedawca zagadnął mnie co sądzę o nowych nalepkach Ciechana
      Ten w blondyn okularach?

      Miałem ten sklep opisać przy okazji odkrycia Rodzinki Bis, ale zapomniałem. Rzeczywiście w Używkach Świata jest Ciechan, Amber i jeszcze trochę ciekawych piw zagranicznych. Ale tam specjalnie na konsumenta piwa się nie nastawiają bo to jest sklep z winami i mocniejszymi trunkami.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        #4
        Ten w blondyn okularach?
        Chyba nie. Ten "mój" to grubszy ciemny blondyn bez okularów

        Właściwie do tego sklepu wszedłem do tej pory tylko po Ciechana, bo w Rodzince trochę drożej wychodził.
        Petrus33- raczej nie spodziewaj się perełek jeśli chodzi o zagraniczne piwa. Poziom przyzwoity ale mi nic nie wpadło w oko ponadto co widziałem w innych sklepach.
        Za to w mocniejszych trunkach jest naprawdę w czym wybierać

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2291

          #5
          Obecnie powiększony nieco asortyment zagranicznych piw, niejako uzupełniają ofertę pobliskiej Rodzinki Bis.
          Zwraca uwagę czeski Zubr w niezłej cenie. Gold po 2,90, Premium po 3,15.

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            #6
            Odświeżę temat, bo sklep stanowi jakąś opcję, gdy pobliski "antykwariat" jest nieczynny.
            Jest trochę polskich "rzemieślników":
            - dr brew: sunny, cascade Ipa, black ipa
            - birbant: chyba brown ale i citra
            - podróże kormorana - AIPA, coffe stout, weizenbock, plus PLON niebieski
            - Olbracht weizenbock i chyba stout
            - z pinty Dobry wieczór i Oki Doki
            oraz trochę rzeczy z BRJ, Raciborza, jakaś belgia (chouffy, urthele), no i jeszcze Brackie w butli widziałem.
            Plus sporo ciekawych mocniejszych alkoholi
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Mnóstwo ciekawych kraftowych piw. Ceny niektórych niższe niż w Rodzince. Wybór mniejszy, ale warto wejść i sprawdzić niż odbić się od drzwi konkurencji.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #8
                Obecnie spory wybór nowości z polskich kraftów m.in. seria Pinta Barrel Brewing.
                W dobrej cenie Perła Porter. 2.59 zł./330 ml. Warka 16.09.21.
                Pan za ladą wydaje się niestety antypatyczny, postawa w stylu "czego to szukasz i po co się rozglądasz", w rozmowie burkliwy. Dlatego rzadko już to zaglądam.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎