Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Jana Olbrachta 34, Hortus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Warszawa, Jana Olbrachta 34, Hortus

    Sklep spożywczy niedaleko ronda przy Redutowej z niezłym, jak na tę okolicę, wyborem piwa:
    - paleta Ciechanów (m.in. Wyborne po 2,80)
    - Janów Premium (2,65)
    - Wiśnia w piwie z Kormorana (4,00)
    - Raciborskie (3,90)
    - Specjal (2,35)
    Poza tym dostrzeżone Nałęczowskie Jasne Mocne (0,33l.), Kasztelan Niepasteryzowane, Kasztelan Jasne Pełne (0,33l.).
    Sklep czynny pon.-sobota do 23:00, w niedzielę do 22:00.
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    #2
    Obecnie poza Ciechanami, oferta piw z Kormorana (Rześkie, Świeże) oraz z Pokrówka- Jagiełło Specjal, Mocny, Baron, Nałęczowskie.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      #3
      Info z dzisiaj- z nowości w sklepie Rybnicki Full Niepasteryzowane, ciemne korzenne Koreb Herbowe, Zawiercie Czekoladowe, jasny i ciemny Gniewosz.
      Poza tym tak jak dotychczas Raciborskie, kilka różnych piw z Kormorana (m.in. nowe Krzepkie), Jagiełły i Ciechana.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        #4
        Są wciąż rotacyjnie piwa z Ciechana, Lwówka, Kormorana, Jagiełły, Raciborza, BOSSa, Czarnkowa, Gontyńca i Zawiercia.
        Z ciekawostek w tej chwili ukraińska Biła Nicz za 5 zł.
        Trzeba uważać na daty ważności, bo trafiają się przeterminowane sztuki. Prawie kupiłem bączki Proletaryatu ważne do lutego.
        Sprzedawczyni bez mrugnięcia okiem schowała ja z powrotem do lodówki, ale nie chciało mi się już robić awantury.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2291

          #5
          Dołączyła Fortuna- Srebrny, Czerwony, Złoty i Czarny Smok. Pojawiło się także trochę Czechów- Svijany, Gambrinus, Krusovice, Bernard.
          Z koncernówki jest nowe niepasteryzowane Królewskie (puszka i butelka).
          Last edited by kosher; 16-04-2011, 12:37.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #6
            Wyprzedają pszeniczny białoruski Kult w konserwie za 1,65 zł. Termin przydatności- 25.10.2011.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              #7
              Obecnie na przecenie Krynica Ekspartnaje- 1.50 zł. za 0,5 l. but.- termin do 16 marca 2012, więc przez półtora tygodnia powinno być w ofercie sklepu. W smaku bez zarzutu.
              Jest też Biła Nicz za 3.55 zł.- termin do połowy kwietnia.

              Comment

              • trzcina_pt
                Member
                • 05-2007
                • 32

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Jest też Biła Nicz za 3.55 zł.- termin do połowy kwietnia.
                Te piwo niestety kosztuje 5.50 zł
                Podobno ktoś przestawił zawieszkę z innego piwa - tak stwierdziła ekspedientka.
                Co do tej Krynicy czuć w jej smaku że zbliża się termin przydatności do spożycia, w szkle piwo mętnawe i lekko kwaśne.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #9
                  Ostatnio pod względem wyboru jest nieźle- Pinta (Viva La Wita, Atak Chmielu), Kormoran (m.in. Rześkie, Olsztyńskie, Podróże Kormorana, Cerevisia Marcalis), Racibórz, Ciechan, Lwówek, Gniewosze, Lubuskie, Brackie... a z zagranicy dostrzeżone m.in. Svijany, Rohozce (Podskalak i Rezany), Smadny Mnich, Litovel, Gambrinus, ciemny Bernard, Pilsator, Berliner Kindl Pils.

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #10
                    Cenowo w miarę przyzwoicie czy bardziej "delikatesowo"?

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #11
                      Różnie. O cenę każdego piwa trzeba się pytać osobno, bo leżą przemieszane w koszach.
                      Można trafić na perełki np. ja upatrzyłem sobie Podskalaka za 2,30 (+ 50 gr. kaucja).
                      Wrocławskie poszło w odstawkę

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                        Różnie. O cenę każdego piwa trzeba się pytać osobno, bo leżą przemieszane w koszach.
                        Można trafić na perełki np. ja upatrzyłem sobie Podskalaka za 2,30 (+ 50 gr. kaucja).
                        Wrocławskie poszło w odstawkę
                        dzięki, trzeba osobiście sprawdzić

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2291

                          #13
                          To daj znać po powrocie co po ile. Kojarzę jeszcze że Svijany były po 3,50 a Smadny Mnich po 3,90.

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            No i dzisiaj zaszedłem, ale nie podejmuje się napisać o cenach. Jako że formowała się kolejka, a żadne niekoncernowe piwo nie miało podanej widocznie ceny to spytałem się tylko o St. Petersa IPA - kosztuje 12 pln (swoją drogą całkiem niezła cena jak na w miarę niszowe IPA z wysp).
                            Z minusów to piwa są rozłożone "artystycznie" w koszach jak warzywa - w pierwszej chwili nie mogłem zogniskować wzroku zwłaszcza że zaczęła się formować kolejka.
                            Za to wybór jak na małe delikatesy całkiem niezły - z tego co mi wpadło w oczy - Svijany Kniże, jakiś Chotebor, Berliner Kindl Pils, Oettinger Pils, jakiś Pilsanator, jakieś niemieckie koźlaki chyba tez były, Viva la vita, Czarna Dziura, St. Peters (IPA, Organic Bitter, Honey Porter i chyba coś jeszcze), z rzeczy mnie nie interesujących - przekrój Raciborza, Corneliusa, Smadny Mnich, Kozel.
                            Pewnie coś przegapiłem. Generalnie żeby sprawdzić ceny pewnie najlepiej przejść się wczesnym popołudniem, a nie wieczorem.
                            Last edited by legart; 10-04-2013, 20:10.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              #15
                              Hortus ma się wciąż dobrze, a właściwie to można obecnie mówić o dwóch sklepach.
                              Niedawno otwarto nowy sklep oddalony o ... 50 metrów od starego.
                              Radzę zajrzeć do obu, bo oferta nie jest zawsze identyczna.
                              Dziś była akurat świeża dostawa "Czechów"- Rohozec (Podskalak, 12-tka, Malina) i Svijany (Desitka, Maz i Knize) tradycyjnie w dobrych cenach (2.40-3.99).
                              Ponadto jest trochę rzemieślników- Faktoria, AleBrowar czy Perun oraz piw niemieckich, o których pisał rok temu legart.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎