Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Grybów, Siołkowa 264, sklep przy browarze Grybów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaPiwa Wyświetlenie odpowiedzi
    Odwiedziłem dziś browar. (...)
    Odwiedziłeś sklep czy browar? Z opisu twojego wynika, że byłeś jedynie w sklepie przybrowarnianym.
    Last edited by abernacka; 29-08-2011, 15:56.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • PiwnicaPiwa
      Junior
      • 07-2011
      • 21

      #32
      Eee, nie. Byłem i w sklepie i w biurze oraz w magazynach. Dalej się nie pchałem (a ochotę miałem wielką), gdyż było troszkę zamieszania z powodu braku prądu. Zaś w biurze była tylko jedna przemiła Pani. Nie było zaś ani Panów Prezesów, ani Pana Dyrektora Handlowego.
      "Ostatni wspaniały przebłysk samochodowego geniuszu zaprezentowała nam Toyota, która w późnych latach 60 wypuściła na rynki świata samochody, które się nie psuły." Jeremy Clarkson

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #33
        Gdy wysiadłem na stacji PKP w Grybowie i zapytałem o browar okazało się, że mam jeszcze do przebycia ponad 2 km. Ale cóż to dla piwosza, przy okazji obejrzałem miasto. Browar znajduje się tuż za tablicą kończącą Grybów a rozpoczynającą Siołkową, za wiaduktem kolejowym. Pociągi wspinając się pod górę okrążają zabudowania browaru dużą pętlą lecz nie ma tu stacji.
        Sklep firmowy czynny jest obecnie od 9 do 20, w ciepłych miesiącach gdy wystawiany jest ogródek do 21. W czasie mojej wizyty 30.03 w ofercie było 8 rodzajów piw butelkowych:

        - Góralskie 10°Blg, 4,7% alk. 2,39 zł
        - Premium 10°Blg, 4,7% alk. 2,39 zł
        - Grybów 12°Blg, 5,7% alk. 2,49 zł
        - Exclusive Export 12°Blg, 5,7% alk. 2,49 zł
        - Lach Mocne 14°Blg, 6,8% alk. 2,59 zł
        - Strong Export 14°Blg, 6,8% alk. 2,59 zł
        - Góralskie krzepkie 15,1°Blg, 7,6% alk. 2,89 zł
        - Bock 17°Blg, 8,1% alk. 2,49 zł (była promocja, normalnie kosztuje 3,29 zł)

        Z beczki można było skosztować Żywe niefiltrowane, niepasteryzowane 15°Blg, 7,6% alk. za 3,40 zł. Piwo złotego koloru, całkiem mętne. Po nalaniu gęsta piana na 3 cm, w trakcie picia zredukowała się do grubej obrączki. Pachnie mocno słodowo i drożdżowo. W smaku bardzo treściwe, wyraźnie słodowe z rześką nutą mocno dojrzałych owoców, takąż goryczką i świeżą drożdżowością. Jest też typowy dla tutejszych piw lekki posmak piwniczny ale generalnie piwo bardzo smaczne i mimo swej mocy gładko wchodzące. Szkoda, że można się go napić tylko na miejscu, na pewno miało by powodzenie w piwiarniach.

        Niestety, brak jest szkła firmowego i podkładek, można kupić koszulki firmowe. Od miłej pani z obsługi dostałem nieużywane etykiety, warto zaznaczyć, że pojawiły się nowe ich wersje, a wszystkie kontry mają już umieszczony tak ekstrakt jak i alkohol.

        Fotki w galerii:


        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #34
          8 czyli 5

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #35
            Jak byłem tam 5 lat temu to w asortymencie były tylko 3 rodzaje piwa, nie było nic z beczki, a nawet opcji picia na miejscu z butelki.
            Miło poczytać że teraz jest jak jest

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              #36
              Wygląda na to, że raczej niedługo tak jeszcze będzie.
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #37
                A to niby dlaczego ?

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #38
                  Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2292

                    #39
                    Obecnie pod względem asortymentu sytuacja bez zmian- wszystkie 8 marek dostępne na półkach dokładnie w takich cenach jak pisał dadek w kwietniu (tylko Bock już bez promocji- po 3.29).
                    Na kranie Żywe niefiltrowane, ale o innych parametrach- 4,7%. Lekko mętne, drożdżowe w smaku. Kosztuje 2.80.
                    Sklep czynny 7 dni w tygodniu do 21:00.
                    Przemiła pani za ladą, w ciągu moich dwóch wizyt w tygodniu po obfitych zakupach na wynos dostałem dwa razy Żywe na miejscu gratis
                    W drugiej sali jest zawieszona plazma, są drewniane ławy i stół do piłkarzyków = możliwość spokojnej konsumpcji
                    Całkiem sporo klientów przewija się w ciągu dnia w sklepiku, szczególnie panów z dostawczaków na zasadzie zgrzewa na pakę i dalej w drogę.

                    Comment

                    • Brat_Piwny
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 685

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na kranie Żywe niefiltrowane, ale o innych parametrach- 4,7%. Lekko mętne, drożdżowe w smaku. Kosztuje 2.80.
                      Przemiła pani za ladą.
                      Trochę wspomnień z minionego lata. Fotka z wizyty w dn. 16 lipca. Pani faktycznie była przemiła
                      Attached Files

                      Comment

                      • browarniak
                        Junior
                        • 04-2011
                        • 28

                        #41
                        Niefiltrowana, niepasteryzowana 14.

                        Jest już dostępna niefiltrowana i niepasteryzowana 14.
                        Mam nadzieję, że zagości na stałe w ofercie ponieważ jest super dobra.
                        Dzisiaj dostępna jako Edycja Limitowana.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #42
                          No proszę - na nasze browary zawsze można liczyć - teraz piwo zrobili z drożdży! Naturalnych w dodatku! I to jest to prawdziwe piwo - w odróżnieniu od tego, co jest z chmielu, a co gorsza, ze słodu
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            No proszę - na nasze browary zawsze można liczyć - teraz piwo zrobili z drożdży! Naturalnych w dodatku! I to jest to prawdziwe piwo - w odróżnieniu od tego, co jest z chmielu, a co gorsza, ze słodu
                            właśnie jako technologiczny laik zacząłem się zastanawiać co to są nienaturalne drożdże

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #44
                              Znających się na rzeczy to rozbawi, ale marketingowo brzmi dobrze.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browarniak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest już dostępna niefiltrowana i niepasteryzowana 14.
                                Mam nadzieję, że zagości na stałe w ofercie ponieważ jest super dobra.
                                Dzisiaj dostępna jako Edycja Limitowana.
                                Na kontrze piszę, że pasteryzowane
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎