Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sejny, ul. 1 Maja 5, Vynoteka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Sejny, ul. 1 Maja 5, Vynoteka

    Litewska sieć sklepów Vynoteka rozszerzyła swoją działalność o nasz kraj a konkretnie województwo podlaskie.
    Opisywany sklep w Sejnach ma spory przekrój litewskich piw puszkowych oraz w PETach, głównie z browarów Volfas Engelman, Vilniaus Alus, Svyturys, Kalnapilis.
    Do tego trochę polskich piw koncernowych, najciekawsze z nich to rzadziej spotykany porter z Perły.
    Na półkach litewskie wędliny, sery, słodkie i słone przekąski.
    Czynne codziennie do 20:00.
    Największy powierzchniowo sklep tej sieci a także jeśli chodzi o wybór artykułów leży zaraz po polskiej stronie granicy (Hołny Mejera 4).
    Tam można dostać także kilka butelkowych piw z browaru Vilniaus, piwo Legenda z browaru Birzu.
    Co ciekawe Litwini wywożą zgrzewki własnych piw i wracają do siebie. U nich koszt za puszkę to minimum 1 euro, u nas te same piwa kosztują między 3 a 4 zł.
    Widziałem także mały sklep Vynoteki w Augustowie, ale tam już ceny o wiele wyższe, nastawieni są mocno na zasobniejszego turystę.
    Jeszcze w Suwałkach także jest sklep tej sieci, ale tam akurat nie zawitałem.
    Attached Files
    Last edited by kosher; 27-07-2020, 20:30.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ukłony i podziękowania, podczas penetracji okolic za kilka tygodni będę miał to w pamięci .

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      #3
      Kosher - coś z tego asortymentu jest szczególnie do polecenia?

      Pancernik - zaktualizowałem jeszcze 2 wpisy, mam nadzieję, że po wyjeździe dodasz coś od siebie
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        #4
        Pancernik- do usług Polecam Ci jeszcze rzekę Marychę na spływ między Zelwą i Stanowiskiem, ciekawsza niż Czarna Hańcza, dzikie i piękne kresy. Na obiad Trojaczki w Gibach, szczególnie ich firmowe placki ziemniaczane w różnych wersjach
        Grzeber- butelkowe Vilniaus i mutacje Senojo Vilniaus jak dla mnie najlepsze jakościowo.
        Większość litewskich piw nadaje się po prostu do kotleta, stoją małą półkę wyżej niż nasze koncerniaki. Goryczkę, chmielowość ciężko uświadczyć, za to zboża, drożdże, kwiaty, klimaty warzywne jak najbardziej, także kto co lubi.
        Wasze zdrowie Panowie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
          Pancernik- do usług Polecam Ci jeszcze rzekę Marychę na spływ między Zelwą i Stanowiskiem, ciekawsza niż Czarna Hańcza, dzikie i piękne kresy. Na obiad Trojaczki w Gibach, szczególnie ich firmowe placki ziemniaczane w różnych wersjach
          Planowałem Czarną Hańczę, ale Marycha brzmi ciekawie . Dzięki za podpowiedzi

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Jeszcze raz dzięki.
            Marycha jest zajefajna... do tego stopnia, że zaliczyliśmy wywrotkę . Polecam bardzo, bardzo. Naprawdę.
            Żeby się potem rozgrzać, zrobiliśmy trasę w takim tempie, że czekaliśmy ponad godzinę w mokrych ciuchach na resztę ekipy i transport...
            Do adremu - Vynoteka oferuje też sporo ciekawych litewskich artykułów spożywczych, w niezłych cenach - głównie dojrzewające wędliny i sery. Co do piw, to rzeczywiście koncerniaki, ale w cenie za puszkową pintę +/- PLN 3.

            Comment

            • EmilWojciech
              Junior
              • 12-2023
              • 1

              #7
              Spoko te litewski piwka, ale lepsze są w głębi litwy od rolników! oj te to tak.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎