Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
    Koźlak z Ambera zdecydowanie jest taniej do kupienia, a Porter Łódzki...nie wiem czy w innym miejscu w Poznaniu jest dostępny. Ale to chyba nie znaczy, że cenę należy windować w górę?
    Lubię ciemne piwa, a Porter Łódzki naprawdę mi zasmakował, ale 5,30 to nie jest cena, którą mogę płacić i w takiej sytuacji wolę Lwowski Porter, który kosztuje 4 blaszki. Tym sposobem nie wspieram rodzimego przemysłu, no ale co zrobić.
    Co to znaczy windować? 5zł za porter to jest normalna cena, która wynika z wyższej akcyzy na ten styl, niż na jasne pełne, z bardziej surowcochłonnej receptury. Na 0,5l porteru trzeba zużyć 2 razy więcej słodu niż na jasne pełne. Po trzecie to piwo wymaga dłuższego leżakowania. O sprowadzaniu specjalnie do jednego sklepu w Poznaniu już koledzy wyżej napisali.
    Powstrzymaj się więc od rzucania niesłusznych oskarżeń. Użyte przez Ciebie określenie "windowanie" jest określeniem pejoratywnym i sugeruje jakieś niecne praktyki w rodzaju nieuzasadnionego podnoszenia ceny. Nie chcesz kupować, bo Cię nie stać - ok nie kupuj, ale nie p... że ktoś winduje ceny. Doceń to, że zamiast jechać do Łodzi możesz to piwo kupić wtedy, kiedy Ci się tylko zamarzy.
    I moim zdaniem Koźlaka z Ambera też warto kupić 30 groszy drożej, bo w Kauflandzie czy Netto to piwo dziś jest, a za miesiąc może go nie być w ofercie. A taki sklep jak ten opisany to skarb, na który trzeba chuchać i dmuchać, żeby przetrwał, bo jeśli odniesie sukces, to może powstaną inne tego typu.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Gehern77
      Member
      • 09-2008
      • 72

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Co to znaczy windować? 5zł za porter to jest normalna cena, która wynika z wyższej akcyzy na ten styl, niż na jasne pełne, z bardziej surowcochłonnej receptury. Na 0,5l porteru trzeba zużyć 2 razy więcej słodu niż na jasne pełne. Po trzecie to piwo wymaga dłuższego leżakowania. O sprowadzaniu specjalnie do jednego sklepu w Poznaniu już koledzy wyżej napisali.
      Powstrzymaj się więc od rzucania niesłusznych oskarżeń. Użyte przez Ciebie określenie "windowanie" jest określeniem pejoratywnym i sugeruje jakieś niecne praktyki w rodzaju nieuzasadnionego podnoszenia ceny. Nie chcesz kupować, bo Cię nie stać - ok nie kupuj, ale nie p... że ktoś winduje ceny. Doceń to, że zamiast jechać do Łodzi możesz to piwo kupić wtedy, kiedy Ci się tylko zamarzy.
      I moim zdaniem Koźlaka z Ambera też warto kupić 30 groszy drożej, bo w Kauflandzie czy Netto to piwo dziś jest, a za miesiąc może go nie być w ofercie. A taki sklep jak ten opisany to skarb, na który trzeba chuchać i dmuchać, żeby przetrwał, bo jeśli odniesie sukces, to może powstaną inne tego typu.
      Ok, rozumiem, że Ty musisz argumentować w ten sposób hehe.
      A jak wyjaśnisz różnicę w cenie Lwowskiego Portera - na Głogowskiej 115 kosztuje 4zł, a w innym poznańskim sklepiku 2,68. Jak to możliwe?

      Comment

      • weather
        Junior
        • 03-2009
        • 25

        Po pierwsze... jezeli ktos mial wiekszy zapas przed wzrostem akcyzy to nic dziwnego ze ma w takiej cenie. A po drugie... moze data juz jest bliska?

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
          A jak wyjaśnisz różnicę w cenie Lwowskiego Portera - na Głogowskiej 115 kosztuje 4zł, a w innym poznańskim sklepiku 2,68. Jak to możliwe?
          a gdzie to takie ceny promocyjne ?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika weather Wyświetlenie odpowiedzi
            Po pierwsze... jezeli ktos mial wiekszy zapas przed wzrostem akcyzy to nic dziwnego ze ma w takiej cenie. A po drugie... moze data juz jest bliska?
            Raczej to drugie, bo miałem w swojej ofercie Porter Lwowski i nigdy go nawet nie kupowałem w takiej cenie.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • litar
              Member
              • 10-2007
              • 53

              Prośba do właściciela, żeby przy kolejnej dostawie z Pyraser i Felsen Brau uzupełnił asortyment o:
              Pyraser:
              - Landbier Export Hell
              - Jubletrunk
              - Gutsherren Pils
              - Angerwirts Weizen
              Felsen:
              - Felsentrunk
              - Weihnachts Bier

              Comment

              • Gehern77
                Member
                • 09-2008
                • 72

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                a gdzie to takie ceny promocyjne ?
                Namiary poślę zaraz na prv - żeby nie było, że polecam inny sklep w temacie o ul. Głogowskiej.
                Dla niedowiarków mogę nawet postarać się i poskanować paragon, który jakimś trafem zachowałem w portfelu.
                Termin na butelce do 27 kwietnia, czyli krótki i nie krótki, bo ilekroć kupuję Lwowski Porter to ten termin nie jest super długi, a inną rzeczą jest fakt, że temu piwu lekkie przeterminowanie nie szkodzi
                Jak mnie pamięć nie myli,to na Głogowskiej Lwowski Porter też ma datę 27.04.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Termin na butelce do 27 kwietnia, czyli krótki i nie krótki, bo ilekroć kupuję Lwowski Porter to ten termin nie jest super długi, a inną rzeczą jest fakt, że temu piwu lekkie przeterminowanie nie szkodzi
                  Jak mnie pamięć nie myli,to na Głogowskiej Lwowski Porter też ma datę 27.04.
                  Jedno nie wyklucza drugiego. Jeden sklep wziął karton i dostał cenę X, a drugi sklep skusił się na promocję z hurtowni, która gotuje się z takim piwem wziął go np. 5 kartonów i dostał cenę 1/2X. Normalnie, już dość dawno, do swojego sklepu płaciłem za Lwowski Porter ponad 3 zł brutto. Służę FV w razie wątpliwości.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    Jejku nie wiem po co ta cała dyskusja o cenie lwowskiego portera - dla mnie to szukanie dziury w całym. Ja jestem zadowolony, że mogę dostac piwa, których nie kupię prawdopodobnie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Poznania- n.p. z browaru łódzkiego (wiem 5,30 to wydaje się drogo, ale kupuję go tak raz na tydzień), z Konstancina, Ciechanowa, Nachodu, browarów Felsen czy Pyraser. I gotów jestem zapłacic 1 lub 2 zł więcej jeśli jedyną alternatywą są zakupy we Wrocławiu, Warszawie czy Łodzi.
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      I może na tym zakończmy tą cenową część tego tematu.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Czomo
                        Member
                        • 08-2008
                        • 31

                        Ja odkąd się pojawił ten sklep... może inaczej odkąd dowiedziałem się o tym sklepie, przynajmniej raz na jakiś czas (raz na tydzień, lub częściej), odwiedzam ten sklep, jak mówił mi właściciel i pewnie każdemu z was to powtarza "Powoli dopiero się rozwijam, jeżdżę po browarach", i tak się dzieje, obecnie do dyspozycji mamy cały asortyment z Browaru Boss w Witnicy, Browar Czarnków (najbardziej znane piwa z tego browaru), Browar Konstancin (Chwilowo kilka piw), Browar Krajan z Nakła też cały asortyment, który być może się powiększy o niepasteryzowane produkty, Browar Amber, Browar Koreb, Browar Staropolski z Zduńskiej Woli, Wspominany w kilkunastu postach Browar Łódzki (co mnie cieszy bo jakiś czas temu jeździłem po Portera do Łodzi), i chyba to wszystko co widziałem z piw regionalnych, oferta tych piw ma się powiększać, tak że drodzy koledzy z Poznania i okolic cierpliwości . Co bardzo mnie ucieszyło z Browarów zagranicznych, to wybór z Primatora, i porter który ma aż 24% ekstraktu, oraz 10,5% alkoholu, piwo bardzo zdradliwe ale smaczne, dalej mamy piwa niepasteryzowane z Browaru w Krizkovej "Krakonos" jeśli dobrze nazwę odczytałem, bardzo smaczne, Cerna Hora, Staropramen, Krusovice i tak dalej, mamy również piwa niemieckie, belgijskie, holenderskie i reszty nawet nie dopatrzyłem się. Więc i tak jest to największy wybór piw w Poznaniu. Cieszy mnie ten sklepik, bo ostatnio zostawiłem w nim 53 złote, ale warto było dla tych piw.
                        Last edited by Czomo; 04-04-2009, 19:07.
                        "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

                        Comment

                        • Czomo
                          Member
                          • 08-2008
                          • 31

                          "...Browaru w Krizkovej "Krakonos"..." Przepraszam za pomyłkę Browar w TRUTNOV
                          "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

                          Comment

                          • albeertos
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 2313

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czomo Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...to wybór z Primatora, i porter który ma aż 24% ekstraktu, oraz 10,5% alkoholu...
                            Gwoli ścisłości to nie jest porter
                            (_)>
                            Nigdy się nie poddawaj!!!
                            Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                            Lech jest tam gdzie jego wiara
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              Co nie zmienia faktu, że cieszył się największym powodzeniem z Primatorów w tym sklepie "Wyszedł" pierwszy, nie ma też (chwilowo?) Weizena i Premium Dark.
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              • weather
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 25

                                PORTER Lwowski

                                Piwo Lwowskie PORTER stoi widzialem dzis po 2,65PLN. Wyglada na to ze jest jakas ogolna promocja?!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎