Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Sokoła 7, Piwomania [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lycaster
    Senior
    • 05-2008
    • 130

    #31
    Witam forumowiczów już w nowej roli właściciela opisywanego tu przybytku

    Po pierwsze razem ze Wspólnikiem chcieliśmy podziękować za wszelkie Wasze opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne, które pomogą nam lepiej prowadzić sklep. Wiele osób, które nas odwiedziły prosiły żeby wrzucać tu coś na kształt listy "dostępności" na daną chwilę. Podrzucajcie nam więcej pomysłów - w miarę możliwości będziemy starali się je realizować!! I jedna duża prośba, a mianowicie z uwagi na fakt, że miejsce na półkach jest też ograniczone, a nie chcemy robić sztuki dla sztuki podsyłajcie nam propozycje tego co chcielibyście widzieć u nas na półkach. W miarę czasu i możliwości postaramy się, podkreślam, realistyczne prośby realizować Żeby nie przedłużać, oto kilka ciekawostek, które znajdują się na półkach :

    - wjechał Racibórz (zgodnie z prośbą jednego z przedmówców)- Hajduki, Racibory, Halne - na razie niezbyt dużo - czekamy na opinie, bo możemy uruchomić stały kanał dostaw do Poznania - zdegustujcie i dajcie znać czy warto to ciągnąć tu w dłuższej perspektywie.
    - cieszyńskie Brackie (jest parę szklanek i podkładek do rozdysponowania)
    - Bile czernihiwskie
    - Zlatompramen 11 w półtoralitrowym Pet - i tu pytanie, możemy sprowadzić czeskie piwa w litrowych butelkach PET zlewane prosto z tankfermentatorów, ale z terminem 2-3 tygodnie (zlewane na zamówienie-nie chodzi tu o dostępnego obecnie Zlatopramena). Ostatnio 6 zamówionych Petów rozkupiło 2 forumowiczów, ale żeby były w stałej ofercie musimy wiedzieć, że jest więcej niż tylko 2 amatorów piwa w takiej formie
    - Gościszewo
    - Konstancin
    - Skalaki i ździebko innych jutro ma znów dojechać Janów i może zgodnie z prośbami Zduńska Wola

    I jeszcze jedno pytanie - otóż mamy małą niespodziankę dla browar.bizowiczów czyli coś takiego: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=82711
    Na półce stoi jedynie jedna sztuka (oryginalnie przywieziona z Indii 2 miesiące temu) i nie wiemy komu powinna przypaść w udziale

    Z pozdrowieniami

    Comment

    • MarkOzz
      Senior
      • 10-2008
      • 209

      #32
      Mam wrażenie, że przyczyniłem się trochę poprzednim postem do UJAWNIENIA. Niezmiernie się cieszę i konsumuję zakup - tym razem "inspiruje" mnie Czarnków Niepasteryzowane Pozdrawiam i życzę sukcesów na tej ciemnej, jasnej, złotej, bursztynowej... i pewnie wielo jeszcze barwnej drodze PIWNEJ. Byle droga asfaltowa była bardziej łaskawa niż to o której była dziś mowa - pozdrawiam i niezmiernie żałuję, że nie mogę być kurierem z Grudziądza... ale to inna bajka i nie temat w tym wątku

      Comment

      • mteulin
        Junior
        • 06-2005
        • 19

        #33
        Czy byłaby możliwość sprowadzania piw ze Słowacji? Nie mam tu na myśli Kelta, Bazantów i Mnichów tylko głównie Steigery oraz Poppery, Urpinery i/lub ewentualnie Topvary.

        Pozdrawiam
        m't

        Comment

        • Gehern77
          Member
          • 09-2008
          • 72

          #34
          Ja dodam od siebie, że chętnie bym zakupił u Was CORE BEER z browaru Głubczyce. Pod warunkiem oczywiście, że nie zrobicie skandalicznej ceny 5,70 za małą butelkę, jak to w innym poznańskim sklepie ma miejsce.

          No i Lwowski Porter mógłby zagościć - nie powinno być chyba problemów, bo diluje to mający siedzibę w Poznaniu Ukraiński Dom Handlowy.

          Comment

          • pedro4d
            Senior
            • 01-2004
            • 102

            #35
            Pojawił się Boner Mocny z Browaru na Jurze

            Comment

            • snorre
              Senior
              • 02-2006
              • 655

              #36
              Mam dwa pytania:
              - do której godziny jest sklep czynny w soboty,
              - jaki jest najbliższy przystanek autobusowy (a najlepiej tramwajowy)? Chodzi oczywiście o numery i nazwę przystanku.
              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

              Comment

              • pedro4d
                Senior
                • 01-2004
                • 102

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam dwa pytania:
                - do której godziny jest sklep czynny w soboty,
                - jaki jest najbliższy przystanek autobusowy (a najlepiej tramwajowy)? Chodzi oczywiście o numery i nazwę przystanku.
                W soboty sklep czynny jest od 12 do 16.
                Najbliższe przystanki autobusowe to: "Śląska" (60, 64, 82) oraz "os. Słowiańskie" (78, 82).
                Najbliższe (co nie oznacza bliskie) przystanki tramwajowe to "Nad Wierzbakiem" (9,11) oraz "Słowiańska" na PST.

                Comment

                • strappado
                  Senior
                  • 08-2007
                  • 111

                  #38
                  od Slowianskiej jest ok 5-7 min spacerkiem, wiec dramatu nie ma.
                  Last edited by strappado; 15-05-2009, 14:25.
                  http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                  Comment

                  • pedro4d
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 102

                    #39
                    Pojawiły się piwa z browaru Grybów (Lach 12 i 14), ponownie dostępny jest również Janów. Z nowości czeskich: Rakovar z Rakovnika, nieco z Nymburka i Poutnik z Pelhrimova

                    Comment

                    • burek
                      Junior
                      • 05-2009
                      • 1

                      #40
                      jak dla mnie sklep rewelacyjny i to w fazie rozruchu bywam tam czesto i jescze sie nei zdarzylo zeby czegos nowego nie bylo. najgorszy jest efekt finasowy picie piwa to kosztowne hobby pozdrawiam wlasciecli i do zobaczenia w najblizszym czasie

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #41
                        Pierwsze zakupy poczynione ( wyszedłem z kartonem piwa ). Numer jeden to zainstalujcie jak najszybciej jakiś szyld; po drugie nie bazujcie na stałym asortymencie ale raczej co jakiś czas coś innego, ewentualnie miejcie jakąś swoją żelazną 10- 15 piw a reszta okresowe oferty; pomysł ze słowackim piwem rzucony przez jednego z forumowiczów jak najbardziej trafiony. Życzę wytrwania na rynku ( silna konkurencja na Głogowskiej!!! ) i dzięki za szklanki Ćernej Hory.
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Gehern77
                          Member
                          • 09-2008
                          • 72

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Regent Wyświetlenie odpowiedzi
                          ( silna konkurencja na Głogowskiej!!! )
                          Nie przesadzałbym z tą siłą konkurencji.. zresztą średnio jest co porównywać, bo sklepiki w zupełnie różnych częściach miasta więc raczej w drogę sobie nie wchodzą - pewnie większość klientów jedzie po prostu tam, gdzie bliżej.

                          Mi się klimat sklepu na Sokoła podoba - taki lekki underground, a przede wszystkim totalny luz, spoko panowie w obsłudze.

                          Aczkolwiek z uwagi na lokalizację częściej odwiedzam Głogowską. Ale na Sokoła planuję się znowu wybrać i w związku z tym mam pytanie do kogoś kto był niedawno - czy pojawił się może Lwowski Porter?

                          Comment

                          • lycaster
                            Senior
                            • 05-2008
                            • 130

                            #43
                            Postaram się w punktach odpowiedzieć na kilka postulatów:

                            - oczywiście, że super byłoby gdybyśmy mogli ustalić te 15 stałych rodzajów (marek) a resztę zmieniać, tylko pytanie w jak szybkim tempie musiałyby powstawać nowe browary żeby oferta była ciągle nowa?? Jeśli ktoś regularnie zagląda do nas do sklepu to zauważy że w zasadzie raz w tygodniu pojawiają się jakieś nowości - uwierzcie, że nie tak łatwo ściągnąć do Poznania Janów Lubelski, Zwierzyńca, Grybów, Racibórz czy piwa z innych browarów znajdujących się na drugim końcu Polski. Tym bardziej jeżeli ceny mają utrzymać się na obecnym poziomie Oczywiście staramy się, żeby wzbogacać ciągle ofertę, tym bardziej, że ciągle sondujemy gusta klienteli - ostatnio ciekawa dyskusja toczyła się na temat Bonera - tyle samo za co przeciw....

                            - co do Lwowskiego Portera - nie ma go obecnie w Polsce (przynajmniej tak twierdzi PH - ponoć termin ostatnich partii był b. krótki i nie zdecydowali się go ściągać), ale spokojnie, jak tylko się pojawi, to znajdzie się o tym info!

                            - jeśli chodzi o piwa słowackie - co do Urpinera jesteśmy w zasadzie dogadani. Mi osobiście to piwo średnio podchodzi, ale jeśli będzie przyzwoicie schodziło, z pewnością zagości na półkach na stałe;

                            - asortyment sklepu nie jest i pewnie nigdy nie będzie zamkniętym zbiorem - jak tylko się uda, i będzie to, podkreślam, ekonomicznie uzasadnione!, będziemy dowozili nowe rodzaje piwa. Pamiętajcie jednak że nie sztuką jest wsiąść w samochód i przywieźć piwo z browaru choćby w z Drewutni Małej na drugim końcu kraju, tylko pytanie ilu amatorów ono znajdzie jeśli jego cena wyniesie np. 10zł.... I tu też małe zadanie dla Was drodzy Browar.bizowicze - im więcej osób będzie zainteresowanych takim piwem, tym koszty jednostkowe będą spadały, a dobre piwa z małych browarów będą w rozsądnych cenach

                            Dlatego też od jutra mała promocja - we wcześniejszym poście pisałem, że chcemy przekazać w dobre ręce to oto piwo - http://browar.biz/forum/showthread.php?t=82711
                            Oryginalne piwo indyjskie (hinduskie?) przywiezione 2 miesiące temu. Z znakowanym kapslem (info dla kolekcjonerów ) Każdy kto od jutra do przyszłej soboty przyprowadzi do sklepu znajomego, poda hasło browar.biz i łącznie zakupią minimum 10 sztuk piwa, otrzyma kupon, spośród których komisyjnie w przyszłą sobotę wylosujemy szczęśliwca. Jeżeli akcja się powiedzie to w odwodzie mam jeszcze jedną perełkę, ale o tym następnym razem....

                            Z pozdrowieniami

                            Comment

                            • tossowski
                              Piwomaniak
                              • 04-2008
                              • 54

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mteulin Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy byłaby możliwość sprowadzania piw ze Słowacji? Nie mam tu na myśli Kelta, Bazantów i Mnichów tylko głównie Steigery oraz Poppery, Urpinery i/lub ewentualnie Topvary.

                              Pozdrawiam
                              m't
                              Zgodnie z prośbą Urpiner pojawił się w Piwomani
                              Pozdrawiam Tomek

                              Comment

                              • przemo70
                                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                                • 05-2007
                                • 1501

                                #45
                                Wreszcie dotarłem na Sokoła.Jestem bardzo zadowolony, sklepik rewelka duży wybór a ma być jeszcze wiekszy , obsługa kompetentna, trafiłem na współwłaściciela, zakupiłem ze dwa kartony piwek otrzymałem 2 szklaneczki i 1 kufelek za co bardzo dziękuję.Pierwsze piwka już spróbowałem wspólnie z bratem podczas wczorajszej warki, dzisiaj przy grillu ciąg dalszy degustacji Serdecznie pozdrawiam właścicieli i życzę jak największej ilości klientów
                                Save water, drink beer ...

                                http://www.parowozy.com.pl/
                                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎