Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Turek, Nowa 10, Maria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pery77
    Senior
    • 03-2011
    • 142

    Turek, Nowa 10, Maria

    Tydzień temu wypatrzyłem ten sklepik. Kiedyś była tam mała knajpka ale ok. 4miesiące temu podobno padła.
    Na szczęście jest tam teraz fajny sklepik z ciekawymi piwami.
    W stałym asortymencie browarki: Amber, Ciechan,Czarnków,Fortuna,Koreb,Konstancin,Kormoran ,Racibórz,Witnica i Perła po za tym koncerniaki i piwa krajowe o większej dostępności.
    Do tego sporo zagranicznych, w szczególności Czechy i Niemcy. Z czeskich sporo z browaru Primator (zauważyłem aż 6 gatunków).Ogólnie w tym niewielkim mieście nie ma chyba lepszego sklepu z piwem.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Sama nazwa nobilituje

    Comment

    • Pery77
      Senior
      • 03-2011
      • 142

      #3
      Nazwa jak nazwa.

      Nazwa pewnie pochodzi od imienia właścicielki (tak sobie mniemam). Ale to co można tam kupić jak na taki niewielki osiedlowy sklepik daje po oczach. Nie mam nic wspólnego z właścicielami ale fajnie by było aby taki sklepik przetrwał bo jesli upadnie to nie wiem gdzie będe piwo kupował ;-) W marketach prawie wyłącznie masówka. Choc w Kauflandzie to akurat co nieco można ciekawszego dostać.
      Dodatkowy plusik tego sklepiku że piwa niepasteryzowane maja w lodowkach a nie na półkach jak w większości sklepów.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ja pisałem w nawiązaniu do tego zacnego sklepu

        Comment

        • Pery77
          Senior
          • 03-2011
          • 142

          #5
          Takie małe pytanko...

          Jesteś może z okolicy czy tak po prostu zainteresowało Cię że w turku też piją piwo? . Bo jeśli z okolicy to możemy się kiedyś umówić na dobrego browarka...

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Taka choroba - interesuję się tym co za miedzą, a i dalej też

            Comment

            • Pery77
              Senior
              • 03-2011
              • 142

              #7
              No to spoko

              Turek to taka mała (ok 35tyś) mieścina że za wiele dobrych sklepów ani lokali z fajnym piwem to nie ma więc trzeba szanować to co jest Trudno też spotkać tu kogoś kto się interesuje dobrym piwem. Większość ludzi raczej patrzy na ceny i wybiera napoje typu żubr czy tyskie. Szkoda że tak mało ludzi przedkłada jakość nad ilość. Ja tam zdecydowanie wole sobie kupić Ciechana czy coś z Kormorana albo Fortuny niż te koncernowe siki... Mam nadzieje że przyjdzie moda na dobre piwko wśród młodych wielbicieli piwa. Pozdrawiam

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                A z najbliższego browaru pewnie piwa tam (w Turku) nie uświadczysz? Mam na myśli Zodiaka z Kłodawy.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pery77
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 142

                  #9
                  No niestety nie było ostatnio a raczej nie widziałem

                  Może dziś tam wpadne to spytam właścicielke czy może sprowadzić coś z kłodawy. Choć ja akurat nie specjalnie cenie piwa z tego browarku. Nic specjalnego tam nie warzą... Ale to tylko moja opinia. To już wole z wielkopolskich browarków Bartka. Z tego co wiem jest dostępny w koninie na targowicy. Pozdro.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może dziś tam wpadne to spytam właścicielke czy może sprowadzić coś z kłodawy. Choć ja akurat nie specjalnie cenie piwa z tego browarku. Nic specjalnego tam nie warzą... Ale to tylko moja opinia. To już wole z wielkopolskich browarków Bartka. Z tego co wiem jest dostępny w koninie na targowicy. Pozdro.
                    Bartek is dead. Dosłownie i w przenośni.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pery77
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 142

                      #11
                      Nie wiedziałem...

                      Serio Bartek już zamknięty? kurcze , szkoda jeszcze nie tak dawno pilem beczkowego w koninie...
                      Co sie tyczy Zodiaka z kłodawy to miła właścicielka obiecała że zoriontuje się czy da sie to sprowadzić.
                      A do listy browarów oferowanych w tym zacnym sklepie mozna dopisać Jagiełło i Gontyniec (Gniewosz).
                      Dziś znów miałem udane zakupy i w moje ręce trafiły min. Primator Double24% czyli doppelbock o sile 10,5alk. i extr.24% taki super porter można powiedzieć, i Orkiszowe z miodem z Kormorana. Fajne piwka.

                      Comment

                      • Pery77
                        Senior
                        • 03-2011
                        • 142

                        #12
                        Do wyżej wymienionego asortymentu można dodać z polskich browarów regionalnych - Browar na Jurze ( Zawiercie bursztynowe i czekoladowe) Browar Racibórz i Lwówek Śląski( książęcy i ratuszowy).W sumie właścicielka stale powiększa asortyment i to bardzo mnie cieszy

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎