Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czarnków, Browarna 1, Sklep Firmowy Browaru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #16
    Ja się jednak upieram przy swoim. Nie widziałem w Kamionce wnętrza browaru, jednak widziałem pełno bączków w skrzynkach na placu (po co by tam je zwożono skoro nie do rozlewu?) a pracownik poinformował, że leją i do dużych i do małych (na tą rozmowę mam 4 świadków). I dlaczego by mieli zamykać w Czarnkowie kapslami Gontyńca skoro mają własne? Dla przykładu fota bączków z ciemnym i jasnym Noteckim i skrzynki (czerwone) z bączkami w Kamionce. A tu jeszcze wcześniej wrzucona fotka innych (zielonych) skrzynek z bączkami. http://www.browar.biz/galeria.php?id=20169
    Attached Files
    Last edited by dadek; 16-09-2015, 02:09.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      I dlaczego by mieli zamykać w Czarnkowie kapslami Gontyńca skoro mają własne?
      Już od pewnego czasu Noteckie nie miało firmowych kapsli, tylko różnokolorowe kapsle bez nadruku.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #18
        No właśnie, Noteckie z takimi kapslami kupiłem w Lublinie w "PiP", stąd moja dezorientacja i pytanie. Że też firma sama tego nie wyjaśni, ale w stosunku do nich to chyba zbyt daleko idące oczekiwania.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #19
          W Kamionce znajduje się centrum dystrybucyjne, dlatego też można na placach odnaleźć kraty z bączkami.
          Moje/nasze przypuszczenia zostały potwierdzone podczas mojej piątkowej wizyty w Kamionce.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #20
            Sklep działa i ma się dobrze. Niestety, aby wyjaśnić ostatecznie, które piwa są z Czarnkowa, a które z Kamionki trzeba być chyba zaufanym prezesa... Panie sprzedające piwo zarzekały się, że wszystkie piwa dostępne w sklepie i te w bączkach, i te w innych butelkach są z Czarnkowa. Dalsze dopytywanie się nie miało sensu...
            W sklepie dostępna właściwie cała produkcja z obu browarów. Można dostać tekturowy sześciopak albo za dodatkową opłatą albo za darmo (jeśli ktoś odda do sklepu...)
            Do tego jeden nalewak z Noteckim.
            Tak na marginesie: zastanawiam się, co takiego jest w piwach z Czarnkowa, że niezależnie od tego, czy wypiję jedno, dwa czy cztery, pięć zaczyna mnie boleć głowa...

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #21
              Dużo chlorku wapnia.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #22
                Sklep czynny obecnie poniedziałek-sobota 8:00-20:00
                W środku sprzedają dziarskie panie +50
                Właściwie pełen wybór marek Czarnków, Noteckie, Gontyniec, Konstancin.
                Jest kilka nowości m.in. Konstancin Witbier, Konstancin Cranberry IPA, Pils z Golema.
                Ceny atrakcyjne, z grubsza kilkadziesiąt groszy na sztuce taniej niż w innych sklepach.
                W sobotę jak byłem przejazdem była awaria instalacji i nie mieli lanego piwa, ale tak to regularnie sprzedają jasne i ciemne Noteckie za 6,50 zł za litr nalewane do PETa.
                Z piwnych gadżetów mają tylko i wyłącznie szkło- szklanki i pokal z logo Browaru Czarnków, ceny ok 7-9 zł.
                Piwa pakują w firmowe kartoniki bez dodatkowych kosztów.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #23
                  I dalej nie wiadomo, które piwa są z Czarnkowa, a które z Kamionki?

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2294

                    #24
                    Wg informacji z oficjalnej strony FB browaru piwa warzone są: wszystkie Konstanciny- Kamionka, Noteckie i Gontyńce- Czarnków.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #25
                      Oby tak naprawdę było. Nie chcę ciągnąć tematu w tym wątku, ale wydaje mi się, że wykorzystywanie mocy produkcyjnych nowego browaru wyłącznie na Konstanciny jest cokolwiek dziwne.

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        #26
                        Według etykiet: Konstancin - Gontyniec Kamionka, Noteckie - Czarnków Kamionka, czyli wsio Kamionka

                        Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #27
                          Na etykietach podają adres firmy w Kamionce, a nie miejsce warzenia, więc to niczego nie przesądza.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #28
                            Gdy wizytowałem browar w Kamionce we wrześniu 2015 roku, podział produkcyjny wyglądał następująco: Noteckie i Gontyniec w bączkach pochodził z Czarnkowa, reszta z Kamionki.
                            Last edited by abernacka; 05-05-2018, 13:28.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              #29
                              W ubiegły weekend sklepik ponownie odwiedzony. Nadal mają Jasne Noteckie z beczki za 6,50/1 litr. Pasteryzowane. Leją w PETy.
                              Wyprzedawali Konstancin Cranberry IPA - 3.50 zł. Kilka skrzynek tego stało.
                              Najciekawsze do wzięcia to Konstancin Russian Imperial Stout (9.99 zł.).
                              Dwa rodzaje firmowych szklanek Czarnkowa- 0,5 l. i 0,33 l.
                              Last edited by kosher; 16-09-2020, 06:47.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                #30
                                Sprzedają dalej bączki? Czyżby teraz bączki pochodziły z Kamionki?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎