Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Pomorska 116, Piwa Regionalne (kiedyś Zofmar)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bobikow
    Junior
    • 03-2008
    • 16

    Drogi kolego ta budka z piwem to już nie budka,ale całkiem elegancki sklep.Zresztą sam się przekonasz.Pozdrawiam.
    Bart

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      Jeśli zastanie ktoś z Was w Zofmarze Porterka z Ambera, bardzo proszę o informację w wątku lub na PW. Dziękuję.
      pzdr
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4577

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
        nie wiedziałem, że w sklepie są nawet piwa z nieczynnych browarów
        Żeby tylko nieczynnych! On już dawno z ziemią zrównany a kolega Bobikow piwo warszawskie wypatrzył. Bywam w Zofmarze dość często ale nigdy nie trafiłem przeterminowanego piwa a tym bardziej o 3 lata!

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          do sklepu przyszła dostawa z Ambera, ale jak byłem, piwa nie zostały jeszcze wystawione; wiem jeno, że są na pewno Złote Lwy i na pewno nie ma Granda
          poza tym z nowości, m.in.:
          - Zlatropramen Tmavy 11o 3zł
          - Janacek, Vánočni Speciál 6% 3zł
          - Platan, Linie 4% [z obniżoną zawartością cukru]
          - Gambrinus bezalkoholowy
          - Chodovar, Prezident i chyba Zámecký ležák Speciál 13o
          - Broumov, Podorlicky Rampus
          - Guinness Draught w butelce z nabojem azotowym za chyba 7,50zł http://www.browar.biz/forum/attachme...1&d=1187260958

          poza tym wróciło dużo piw czeskich, m.in.:
          - dużo piw Novej Paki
          - Svijany 11 i 13
          - Policka, Zavis
          - Chodovar Skalni leżak i Zameckie Cerne w porcelankach
          - Janacki
          - Dudak
          oraz
          - Jędrzejów, Strzelec Pełny

          Żywe staniało do 2,60zł ponieważ Czesi biorą butelki po nim z pocałowaniem ręki (bo przecie są w idealnym stanie) i właściciel wprowadzając czeską, 50-groszową kaucję obniżył cenę piwa do 2,60zł
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • bobikow
            Junior
            • 03-2008
            • 16

            Święta się skończyły i ciekawym jak półki będą wyglądać w Piwach Regionalnych.Byłem tam ostatnio w piątek....no jeszcze było w czym wybierać,ale ubywało wszystkiego w zastraszającym tempie.No tragedii na pewno nie będzie,ale....no ciekawy jestem.Czekam może ktoś napisze swoje spostrzeżenia.
            A tak swoją drogą straszliwie zasmakowałem w Browarze Amber (po raz kolejny już zresztą)Właśnie piję Koźlaka (a nie jestem smakoszem ciemnych piw) i chylę czoła.Co do Złotych Lwów i Hardego,no... czapki z głów.
            Z ciemnych za genialne uważam ostatnio jeszcze Herbowe Browary Koreb z Łasku.Super piwo,szkoda,że pozbawione gazu w ogóle ,ale smak i kolor oki. Chciałem jeszcze spróbować miodowego piwa z Łasku,ale skubaniec ma 9%alkoholu i nie wiem czy dam radę (troszku mocne).Ciekawym tym bardziej,że ostatnio jakąś nagrodę w regionie zdobyło jako produkt regionalny,czy jak.Jakby ktoś próbował to czekam na opinie.Może mnie przekonacie do degustacji,no...zobaczymy.Pozdrawiam wszystkich browarowiczów.
            P.S. A co do browarów Warszawskich to chodziło mi o region,a nie konkretny Browar
            Wasze zdrowie Koźlaczkiem
            Bart

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4577

              Na Miodowe z Łasku warto się skusić! Zobacz tu:
              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

              Comment

              • bobikow
                Junior
                • 03-2008
                • 16

                Hiszpania w Zofmarze

                Pojawiło się w Zofmarze jakieś fajne Hiszpańskie piwo(duża czerwona butla).Cena 6,50PLN nie wydaje mi się wygórowana tym bardziej,że butla jest litrowa.Nie pamiętam nazwy tego wynalazku,ale mam zamiar go dziś spróbować (jeśli oczywiście jeszcze będzie).Jak mi się uda,to nie omieszkam się z Wami podzielić moimi doznaniami smakowo-estetycznymi.
                Jeśli ktoś już je próbował to też ciekawym jego opinii.
                Bart

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4577

                  Coś mi się zdaje, że wiem co to za piwo Byłem w Hiszpanii w zeszłym roku i muszę stwierdzić że to nie kraj dla piwosza a wręcz zesłanie! Piwa hiszpańskie to niesamowite lury których nie da się dopić. Właśnie w litrowych butelkach z czerwoną etykietą było chyba to co najgorsze! Po otwarciu i paru łykach odstawiliśmy bez najmniejszego żalu. Nawet niska cena (0,60 euro) nie rekompensowała ohydnego smaku. Życzę odwagi przy konsumpcji!

                  Comment

                  • Totus
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 326

                    A ja tylko powiem ze Grand od jakiegoś czasu już jest w super niskiej cenie
                    Zapraszam do Browaru Sielanka.

                    Comment

                    • coldfire
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 374

                      Totus - no to świetna wiadomość
                      A można wiedzieć w jakiej cenie konkretnie?
                      pzdr
                      Piwa i pacierza nie odmawiam

                      Comment

                      • Totus
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 326

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                        Totus - no to świetna wiadomość
                        A można wiedzieć w jakiej cenie konkretnie?
                        pzdr
                        3,30. Ale ciekawe czy jeszcze jest.... miałem wrażenie ze się kończył bo zostawiłem jedna butelkę na półce. Ale kto to wie czy czegoś na zapleczu nie było :-)
                        Zapraszam do Browaru Sielanka.

                        Comment

                        • bobikow
                          Junior
                          • 03-2008
                          • 16

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Coś mi się zdaje, że wiem co to za piwo Byłem w Hiszpanii w zeszłym roku i muszę stwierdzić że to nie kraj dla piwosza a wręcz zesłanie! Piwa hiszpańskie to niesamowite lury których nie da się dopić. Właśnie w litrowych butelkach z czerwoną etykietą było chyba to co najgorsze! Po otwarciu i paru łykach odstawiliśmy bez najmniejszego żalu. Nawet niska cena (0,60 euro) nie rekompensowała ohydnego smaku. Życzę odwagi przy konsumpcji!
                          Dadek kurcze trochę mnie zmartwiłeś,bo już kupiłem,ale co tam odwagi i damy radę.W końcu to tylko piwo.A co do Hiszpanii to wiem,że to raczej winny kraj niż piwny,ale jak nie spróbuję to się nie przekonam.
                          P.S.Poinformuję o moich doznaniach smakowo-estetycznych
                          Bart

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                            3,30. Ale ciekawe czy jeszcze jest.... miałem wrażenie ze się kończył bo zostawiłem jedna butelkę na półce. Ale kto to wie czy czegoś na zapleczu nie było :-)
                            huh, jeśli w takiej cenie to już go na pewno nie ma... Ale postaram się jutro wpaść do sklepiku i sprawdzę. Dzięki za cynk.
                            pzdr
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • meduzka
                              Junior
                              • 03-2007
                              • 17

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobikow Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dadek kurcze trochę mnie zmartwiłeś,bo już kupiłem,ale co tam odwagi i damy radę.W końcu to tylko piwo.A co do Hiszpanii to wiem,że to raczej winny kraj niż piwny,ale jak nie spróbuję to się nie przekonam.
                              P.S.Poinformuję o moich doznaniach smakowo-estetycznych
                              nic sie nie martw.Hiszpanskie piwo znalazło swoich zwolenników i błyskawicznie zniknęło z półki, więc śmiało kosztuj.

                              Comment

                              • coldfire
                                Senior
                                • 01-2008
                                • 374

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                                huh, jeśli w takiej cenie to już go na pewno nie ma... Ale postaram się jutro wpaść do sklepiku i sprawdzę. Dzięki za cynk.
                                pzdr
                                Właśnie wróciłem ze sklepu - Porterka z Ambera jest sporo i myślę, że starczy jeszcze na parę dni.
                                pzdr
                                Piwa i pacierza nie odmawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎