Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Bracki RauchBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chmielo
    Senior
    • 01-2007
    • 128

    Lublin 06.12.2011 godzina 17:30. W okolicach wejścia do Almy ok. 10 osób niecierpliwie kręci się w koło. Przy wejściu ostatnie butelki GCh trafiają na stojaczek. Dla zainteresowanych - jest i hostessa. O 17:55 stoi już ładna kolejka.

    Lublin 06.12.2012 godzina 17:35. Ten sam stojaczek całkowicie pusty, jest tylko przygotowujący go Pan Piwowar. Nie ma tłumu - idę obejrzeć buty. Godzina 18:05 - stojaczek uzupełniony, 1 (słownie: jedna) osoba przede mną bierze piwo. W drodze do kasy widzę jeszcze GCh w koszykach 2 innych osób.

    Udało mi się kupić w innym miejscu "dymy marcowe" Pinty, więc jutro testowanie wędzonek.

    Comment

    • Keeper
      Member
      • 04-2011
      • 44

      Przyjemne piwo, prawie nie ma do czego się przyczepić, może do piany, która choć mało trwała, to oblepia szkło i w postaci szumowin pozostaje prawie do końca konsumpcji. W zapachu wędzonka, jednak chmiel ze słodem także się przebija. Kolor koźlakowaty, nieźle się prezentuje w dedykowanym szkle. W smaku moim zdaniem trochę brakuje mu pełności, sprawia wrażenie nie do końca ułożonego. Reszta butelek poczeka trochę na kolejną degustację. Ale generalnie piwo warte swojej ceny, smakowite.
      Last edited by Keeper; 06-12-2012, 22:15.

      Comment

      • Chmielo
        Senior
        • 01-2007
        • 128

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Keeper Wyświetlenie odpowiedzi
        Przyjemne piwo, prawie nie ma do czego się przyczepić, może do piany, która choć mało trwała, to oblepia szkło i w postaci szumowin pozostaje prawie do końca konsumpcji. W zapachu wędzonka, jednak chmiel ze słodem także się przebija. Kolor koźlakowaty, nieźle się prezentuje w dedykowanym szkle. W smaku moim zdaniem trochę brakuje mu pełności, sprawia wrażenie nie do końca ułożonego. Reszta butelek poczeka trochę na kolejną degustację. Ale generalnie piwo warte swojej ceny, smakowite.
        Moim zdaniem trafione w sedno, z wyjątkiem oblepiania szkła przez pianę. U mnie była i zniknęła. Ciekawe wrażenia smakowe, najpierw słody, chmiele etc., dopiero po chwili od podniebienia atakuje wędzonka (z każdym łykiem coraz mniej zauważalna, ale jednak cały czas obecna).

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo mocnej herbaty, mahoniowy. [4.5]
          Piana: Rachityczna, szybko się redukuje, w połowie degustacji znika zupełnie. [2]
          Zapach: Mało wyraźny, lekkie nuty koźlakowe (wypieczony chlebek ) i delikatna nuta wędzonki, w sumie prawie niewyczuwalna. Niestety przebija się alkohol (szczególnie po ogrzaniu). [3]
          Smak: Raczej wytrawne, brakuje pełni, wędzonka delikatna, ledwie zaznaczona, goryczka niska. W sumie [3]
          Wysycenie: Niskie, nieco za słabe jak dla mnie. [3]
          Opakowanie: Etykietka prosta graficznie ale elegancka, szkoda że kapsel identyczny jak w zeszłym roku. Butla bezzwrotna. [4]
          Uwagi: Dość duże rozczarowanie, piwo oferuje mało intensywne doznania smakowe i zapachowe, konkurent z Pinty miażdży Grand Championa we wszystkich kategoriach. Szkoda.

          Moja ocena: [3.025]
          ♪♫

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Co do piany to i owszem, nie wiem, może dziś trafiałem na niedomyte szkło, ale ni huhu - no nie ma piany, a jak jest to znika w 30 sekund.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Zdecydowanie zbyt wielka karmelkowość i mało wędzonki. Piwo do picia ale żeby Grand Champion?
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Grand Champion to był w Żywcu. Teraz to produkt koncernowy
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • azazel82
                  Senior
                  • 01-2012
                  • 146

                  Bardzo fajna i poprawna wędzonka. Nie chcę opisywać plusów, bo jest ich dużo, więc ograniczę się do minusów:
                  1) w zapachu zbyt mało wędzonki, ale to tylko w odniesieniu do Schlenkerli. Miałem wrażenie, że wraz z ogrzewaniem się piwa, miłej woni przybywało.
                  2) w smaku za dużo alkoholu, ale to też pewnie kwestia czasu, obawiam się tylko, że u mnie to piwo nie będzie w stanie przeleżeć...

                  Piwo dla każdego. Dla jedynych to będzie plus, dla innych minus. Mnie podeszło!

                  Dwa sniftery zdobyte, tym razem sosnowiecka Warecka nie nawaliła. Ave.
                  http://piwnepodroze.blogspot.com/

                  Zapraszam też na FB!!
                  https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                  Comment

                  • Blackbeard
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 209

                    Wszystkie snifter'y są 'kulawe', czy to dało o sobie znać moje szczęście i obydwa, które wybrałem - mają niestabilne podstawy?
                    Mors ultima linea rerum.

                    Comment

                    • azazel82
                      Senior
                      • 01-2012
                      • 146

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Blackbeard Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wszystkie snifter'y są 'kulawe', czy to dało o sobie znać moje szczęście i obydwa, które wybrałem - mają niestabilne podstawy?
                      u mnie oba stabilne jak pomniki smoleńskie... tzn. bardzo
                      http://piwnepodroze.blogspot.com/

                      Zapraszam też na FB!!
                      https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                      Comment

                      • Blackbeard
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 209

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika azazel82 Wyświetlenie odpowiedzi
                        u mnie oba stabilne jak pomniki smoleńskie... tzn. bardzo
                        Dzięki, szlag by to.
                        Mors ultima linea rerum.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          mój też sie kolebie
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Normalnie, rarytas taki
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • rafal69
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 115

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              mój też sie kolebie
                              Mój stabilny jakoby PałacKulturuy... na nim postawili i jeszcze czymś przyciśli.
                              znany gamoń wiosłowy

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                No nie wiem, ale całkiem możliwe. uznałem to za chybotliwość stolika, nie przywiązywałem do tego roli, ale skoro tak twierdzicie, to coś na rzeczy może być.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎