Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Bracki RauchBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Tak patrzę na mapę dostępności tego piwa i widzę ogromne puste połacie kraju traktowane po macoszemu. W Białej Podlaskiej było raptem parę kartonów i rozeszły się w mig, bo po tygodniu to już śladu ani po piwie ani po gadżetach nie było w Piwiarni Warki. A niech im skiśnie to piwo w sklepach.

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak patrzę na mapę dostępności tego piwa i widzę ogromne puste połacie kraju traktowane po macoszemu.
      Jak nikt tam nie chciał zakupić tego piwa, to nic dziwnego że go nie ma... Nie wydaje mi się, aby GŻ olewała zamówienia, przecież w ich interesie jest szybka sprzedaż całości.
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        Dystrybucja to klucz do wszystkiego. Niby dlaczego Kropla Beskidu, która jest wstrętna w smaku jest najlepiej sprzedająca się wodą w Polsce? Dostęp do półek sklepowych to nie są tanie rzeczy

        W tym konkretnym przypadku GŻ nie ma raczej problemów z dystrybucją, więc albo uznali, że GCh to za bardzo luksusowy produkt na to miasto ( i może nie doszacowali ), albo GCh ma odrębną dystrybucje cieszyńska?
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          To dlaczego nie ma już w Piwiarni Warki - flagowym lokalu tej fabryki? Skoro zeszło w tydzień to chyba jednak był zbyt. Ja rozumiem, była promocja ze szkłem, ale nie ma co ukrywać, że jest Polska A i Polska B, gdzie jak sobie sam nie załatwisz to nikt Ci nie załatwi, bo tu buraki mieszkają co się na piwie nie znają...

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny czerwono-brązowy, świetnie pasujący do koźlaka. [5]
            Piana: Wysoka, gęsta, beżowa. opada do ładnych wysepek, sporo osadza się na ściankach. [4]
            Zapach: Wędzoność jest wyraźna, choć nie wybitnie silna. Poza tym czuć trochę słodowości i owoców, czyli całość wpisuje się w zasadzie w rauchbockowe kryteria. Gdyby tylko tej wędzonki było więcej. [4]
            Smak: Wędzonka słaba, do pięt nie dorasta koźlakom z Bambergu czy Jak w Dym. Czuć tu trochę owoców, lekka cierpkość, trochę zbyt wyczuwalny alkohol. Całość smakuje raczej jak standardowy, a przy tym dość wodnisty koźlak. [3]
            Wysycenie: Przesadzone i to mocno. [3]
            Opakowanie: Czarno-czerwona kolorystyka świetnie pasuje do stylu. Niemieckie liternictwo ciut pretensjonalne, ale ujdzie. Farmazony na kontrze w ilości akceptowalnej, kapsel trochę rozczarowuje. [4]
            Uwagi: Pite 15 grudnia 2012 r.

            Nie jest to złe piwo, ale pijałem lepsze wędzone koźlaki. To takie koncernowe podejście do stylu, spełniające założenie, by nie odrzucało zwykłego konsumenta (z całym szacunkiem dla Andrzeja Milera, oczywiście).

            Moja ocena: [3.6]
            Last edited by Twilight_Alehouse; 17-01-2013, 22:45.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Koncernowe podejście? Zaingerowali w recepturę?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Koncernowe podejście? Zaingerowali w recepturę?
                A nie słyszałeś?

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Koncernowe podejście? Zaingerowali w recepturę?
                  A czy ja gdzieś pisałem o ingerencji w recepturę?
                  Czy jednak myślisz, że ten rauchbock nie różni się od domowego pierwowzoru?

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    No różni się, bo filtracja to kastracja. Nie rozumiem zwrotu koncernowe podejście w odniesieniu do browaru w Cieszynie.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      No różni się, bo filtracja to kastracja. Nie rozumiem zwrotu koncernowe podejście w odniesieniu do browaru w Cieszynie.
                      O browarze w Cieszynie można mówić wiele dobrego i z chęcią to mówię, ale jednak do koncernu należy, nieprawdaż? Z tego, co czytałem, piwo Andrzeja Milera miało bardziej wędzony charakter i a w Grand Championie gdzieś to uleciało. I to raczej nie z winy Andrzeja.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        Kolor: Ciemno bordowy, klarowny, bardzo ładny.
                        Piana: Beżowa, dosyć drobno pęcherzykowa, niezbyt trwała, szybko opada prawie do zera.
                        Zapach: Głównie wędzonka i karmel.
                        Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, karmel i lekka owocowość z wędzonką, która nie jest specjalnie mocna, daje o sobie bardziej znać dopiero w posmaku i słabnie z każdym kolejnym łykiem. Goryczka średnia.
                        Wysycenie: Średnio wysokie.
                        Ogółem: Przyzwoite piwo, ale chyba jednak wolę agresywnie wędzone podejście Schlenkerli.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • Janek_1
                          Member
                          • 05-2011
                          • 46

                          Rauch Bock

                          Właśnie otworzyłem to piwko. Po prawie 2 miesiącach stwierdzam, że wędzonka jest jeszce mniej intensywna niż 6 grudnia. Na pewno jest to dobry koźlak, mam tylko wątpliwości czy wędzony. Sam przymierzam się do warzenia Smoked Portera i nie będę żałował słodu wędzonego.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12203

                            Jeśli chcecie więcej wędzenia pijcie w temperaturze pokojowej
                            Piwo jest smaczne, jedyny moim zdaniem mankament to brak koźlakowej treściwości.
                            Jest bardzo dobrze pijalne i oby więcej takich piw, bo niedługo będzie go brakować...

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli chcecie więcej wędzenia pijcie w temperaturze pokojowej
                              Piwo jest smaczne, jedyny moim zdaniem mankament to brak koźlakowej treściwości.
                              Jest bardzo dobrze pijalne i oby więcej takich piw, bo niedługo będzie go brakować...
                              W sklepach już go raczej nie ma, jak już, to w prywatnych piwnicach, takich jak moja, gdzie 3 szt. spokojnie leżą
                              Swoje pite sztuki spożywałem właśnie w temp. pokojowej i na wędzonkę nie narzekam
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                W Poznaniu widziałem w Almie, Ambasadzie Piwa i Centrali Piwnej
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎