Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kawka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czorne jak smoła [5]
    Piana: beżowa, dość długo utrzymująca się czapa [4]
    Zapach: rewelacja, intensywny zapach świeżo zmielonej kawy [5]
    Smak: od początku do końca zdominowany przez wytrawny smak kawy - czułem się jakby nagryzł ziarna kawowe, ale bez tej ich nieprzyjemnej cierpkości; dopiero w tle smaki palonych słodów; piwo bardzo aksamitne [5]
    Wysycenie: niskie jak na stouta przystało [5]
    Opakowanie: pite z beczki [5]
    Uwagi: mnie podeszło bardzo

    Moja ocena: [4.9]
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Jedyne co mi przychodzi na myśl, to temperatura serwowania.
      Wersję beczkową degustowałem w miejscu warzenia Czyżby Kawka była podana zbyt chłodna?

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
        Wersję beczkową degustowałem w miejscu warzenia Czyżby Kawka była podana zbyt chłodna?
        Niestety w Gospodzie nie ma opcji ustawienia różnej temp. dla różnych piw. Zbyt zimne piwo w końcu się ogrzeje, zbyt ciepłe się nie schłodzi. Dlatego temp. jest ustawiona pod weizena i jasne. :-\
        blog.kopyra.com

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Spróbowałem wersji butelkowej i odczucia inne niż przy beczce. Przede wszystkim nie ma tego syntetycznego aromatu. Zamiast tego mocny, świeży aromat kawy. Smak zdominowany kawowością. Piwo jest tak intensywne, że jak zerżnąłem je z Artezanem IPA (foto) to zrobiło się nagle pół litra Kawki więcej. Hardkor!
          Attached Files
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #35
            Kawka zerżnęła jeża?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Kawka zerżnęła jeża?
              Totalne zezwierzęcenie!
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • PaPe
                Senior
                • 03-2005
                • 176

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Totalne zezwierzęcenie!
                Emancypacja.

                Comment

                • wasyll
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 1823

                  #38
                  Mi Kawka bardzo podeszła, faktycznie jest jednowymiarowa, ale skoro to stout kawowy, to wszystko chyba ok.
                  Smak intensywnie kawowy, aromat to samo. Bardzo dobre piwo.

                  Jakiej kawy użyliście?
                  www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Smak kawowy, ale dla mnie nie bardziej od innych stoutów, sztuczności nie wyczułem. Całość brzmi trochę jak milk stout. Dobre, ale Kruk podszedł mi dużo bardziej.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakiej kawy użyliście?
                      Jak się nie mylę Dallmayer Espresso. Może na filmie można dojrzeć.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Smak kawowy, ale dla mnie nie bardziej od innych stoutów, sztuczności nie wyczułem. Całość brzmi trochę jak milk stout. Dobre, ale Kruk podszedł mi dużo bardziej.
                        No coś Ty. Ja tą kawę wyczułem już po otwarciu butelki, dominacja z jej strony wyraźna.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak się nie mylę Dallmayer Espresso. Może na filmie można dojrzeć.
                        Oks, dzięki.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja tą kawę wyczułem już po otwarciu butelki, dominacja z jej strony wyraźna.
                          Pisałem o smaku, a nie o zapachu. Nie odczułem tej kawowości jako ekstremalnej, na pewno nie bardziej niż w niektórych stoutach bez coffee w nazwie. Może znaczenie miał fakt, że piwo było już po terminie. Docent pił to piwo podczas premiery i wspominał, że było bardziej kawowe

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może znaczenie miał fakt, że piwo było już po terminie. Docent pił to piwo podczas premiery i wspominał, że było bardziej kawowe
                            Ja piłem wczoraj, stało w lodówce niemalże miesiąc.
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              Docent pił to piwo podczas premiery i wspominał, że było bardziej kawowe
                              Wręcz przeciwnie - to próbowane obecnie z butelki jest bardziej kawowe niż to premierowe, które zalatywało mi syntetykiem. Podtrzymuję jednak zdanie, że bardziej odpowiada mi kawowość pochodząca ze słodów.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • piotrpk
                                Member
                                • 06-2012
                                • 67

                                #45
                                Piwo z bączka smakowało tak samo 4 dni po premierze, jak i w ostatni dzień przydatności (przechowywane w lodówce przez cały czas oczekiwania na wypicie). Fajny aromat kawowy, ale wydaje mi się, że słowo ekstremalny nie pasuje - moim zdaniem aromat kawy jest/był zrównoważony i wyczuwalny - oczywiście zależy od receptorów i upodobań pijącego Kawkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎