Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Potrójny Złoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Fortuna, Komes Potrójny Złoty

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    #2
    Widać będę pierwszy.
    Nie jest to najlepszy tripel jaki piłem ale jest dobrze
    Piwo jak najbardziej w stylu, są aromaty fenolowe i estrowe, w smaku wytrawne ale z ciałem, mocno nagazowane, piana bardzo trwała i kolor odpowiedni.
    Z wad, piwo jest jeszcze mocno alkoholowe i trochę nieułożone, raczej nie bez powodu producent pisze o leżakowaniu, mam wrażenie że za pół roku roku będzie dużo lepsze.

    Gratulacje dla Fortuny.
    Pierwszy polski tripel (chyba), bez hucznej premiery i wielotygodniowych oczekiwań.

    PS Pijalność też spora, po wypiciu butelki ma się ochotę na następną mimo, że początkowo było dość ciężkie.

    Comment

    • Jurgenau
      Junior
      • 06-2012
      • 26

      #3
      A za ile kupiliście zestaw trzech komesów z pokalem? u mnie w sklepie to 34 zł, zastanawiam się czy wszędzie tak drogo, czy tylko u mnie.

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Najlepsza cena jest w Leclerk 23,99
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Po spróbowaniu:

          Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


          Skład nieco „prostszy” od ciemnego Komesa, za to dodatkowowzbogacony o aromatyczny chmiel Styrian Golding, czyli jak mniemam słoweński import.

          Aromat – dojrzałe i zleżałe jabłka i gruszki, z tyłu trochę karmelu
          Barwa – złoto-jasnopomarańczowa, mętna
          Piana – średnia, dość szybko się dziurawi
          Wysycenie – musujące, ale nie tak żeby „rozruszać” to piwo, podszczypuje usta
          Smak – są wspomniane wyżej owoce, ale bardzo szybko pojawia się wyraźny, ciężki akord alkoholowy, który zdominował smak piwa, w ustach pozostaje nieco owocowości i leciutki chmiel.
          Treściwość – wysoka

          Niestety piwo skutecznie zdominowane przez posmaki alkoholowe. Pije się ciężko i bez przyjemności

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, lekko opalizujący [4]
            Piana: Drobna, biała, bardzo szybko opada [3.5]
            Zapach: Jasne owoce, morela, gruszka. Rześka słodowość i chmiel. [4]
            Smak: Dość pełna słodowość. Owocowość jakby perfumowana ale dość sympatyczna. Goryczka wyczuwalna ale nieco za niska. Mocno alkoholowe, zdecydowanie nie ułożone [4]
            Wysycenie: Początkowe syknięcie imponujące ale za mało jest bąbelków aby w przyzwoitej dla tripla ilości zostały do końca wielkiej butli [3.5]
            Opakowanie: Oszczędne, stonowane i jakby staroświeckie a jednocześnie ładne. Pół litrowy pokal - pierwsza klasa. Minus pół punktu za sformułowanie z kontry o chmieleniu w otwartych kadziach fermentacyjnych [4.5]
            Uwagi: Zdecydowanie lepsze od "brata" dubla (w swojej kategorii) i od kilku kontraktowych, belgijskich tripli jakie ostatnio piłem. W smaku nieco za ciężkie ale sprawiedliwiej chyba dać mu 4 niż 3,5.
            Tak jak pozostałe Komesy trzeba kolejną butelkę schować głęboko bo za rok będzie lepiej

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Psychomanteum
              Senior
              • 06-2004
              • 207

              #7
              A tak się prezentuje...
              Attached Files
              http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
              2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

              Comment

              • lucifuge
                Senior
                • 11-2009
                • 309

                #8
                Jestem pozytywnie zaskoczony tym piwem. Pite z firmowego szkła przypomniało mi dobre czasy gdy pomieszkiwałem u swojej ówczesnej narzeczonej w Brukseli i miałem w zwyczaju popijać w małych knajpkach z "dziwnych kielichów" Chimaye, Westmalle czy La Trappe. Brakowało piwa w takim stylu na naszym rynku co powoduje, że ten stył jest praktycznie nieznany i tym większe gratulacje dla browaru za odwagę. Ciekaw jestem tego piwka po paru miesiącach leżakowania.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Już teraz to piwo mi bardzo smakowało; myślę jednak, że w ciągu najbliższych kilku dni kupię kilka(naście) butelek i zbunkruję je w piwnicy, a następnie co jakieś dwa miesiące będę otwierał jedną butelkę. Mimo bardzo dużej mocy nie czułem silnego smaku alkoholu, co można Potrójnemu Komesowi policzyć zdecydowanie na plus.

                  Comment

                  • remikola
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 188

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
                    Brakowało piwa w takim stylu na naszym rynku co powoduje, że ten stył jest praktycznie nieznany i tym większe gratulacje dla browaru za odwagę. Ciekaw jestem tego piwka po paru miesiącach leżakowania.
                    Fortuna to spółka polsko-belgijska;-)
                    Pivo je gorivo!

                    Comment

                    • Jurgenau
                      Junior
                      • 06-2012
                      • 26

                      #11
                      To prawda, szkoda, że tak mało takich piw jest w Polsce, bo chociaż nie jest to dla mnie rewelacyjny styl, ale lubię sięgnąć po tego rodzaju piwo. Produkt Fortuny jest według mnie wyważony: trochę czuć nuty owocowe, alkoholowe, lekko chmielowe. Ja piłem je z przyjemnością i na pewno sięgnął bym po nie drugi raz.
                      Ostatnio piłem belgijski odpowiednik i był zdecydowanie bardziej owocowy, natomiast nasz Potrójny wypadł lepiej według mnie.

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        #12
                        Mój ulubiony styl. Niestety komesy, nie ukrywajmy, są słabe. Uwielbiam triple, ale potrójnego komesa z ledwością wypiłem.
                        A porównanie do
                        Chimaye, Westmalle czy La Trappe
                        pozostawię bez komentarza. (wystarczy otwarty nóż w kieszeni xD)

                        Comment

                        • lucifuge
                          Senior
                          • 11-2009
                          • 309

                          #13
                          Otwarty nóż w kieszeni to bardzo niebezpieczna sprawa. Szczególnie w przedniej :-)

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnożółty, mętne, brak mi harmonii w tej mętności [4.5]
                            Piana: nalane kilka minut temu, obecna 4 cm piana opadająca powoli, nie osadza się na szkle [4]
                            Zapach: przyjemny, dość intensywny, slodowo-owocowo-chmielowy [4.5]
                            Smak: pełne, treściwe, na początek zbyt mocna alkoholowo-wiśniowa nuta który gasi pozostałe, miłe posmaki, w tle czuć fajna leciutką goryczkę oraz minimalny słodowy posmak [3.5]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: ogólnie podoba mi się, minimalistyczna etykieta, firmowy kapsel [5]
                            Uwagi: Ogólnie to piwo ma potencjał, ma siłę, może świetnie smakować ale trzeba by je troszkę dopracować gdyż ten początkowy zbyt mocno wyczuwalny alkohol trochę odrzuca

                            Moja ocena: [4.1]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, opalizujący. Lekko mętne. [4]
                              Piana: Biała, grubopęcherzykowa. Bardzo szybko opada i pozostaje w postaci cienkiej obwódki. Pozostawia minimalne ślady na ściankach szkła. [3]
                              Zapach: Co chwila to inne aromaty pojawiają się w tym piwie. Zaraz po otwarciu dociera do nas aromat chmielu, jednak szybko ustępuje on miejsca słodowi i bardzo delikatnemu karmelowi. Wyczuwalny jest również alkohol oraz lekkie rozpuszczalnikowe nutki. [4]
                              Smak: Piwo to jak na swoje 9% alkoholu jest dość lekkie i dobrze pijalne. Dominuje smak słodowy, który przez wspomniany wcześniej alkohol ma słodkie zakończenie. Zaraz po przełknięciu wyczuwalna jest szampańska kwaskowatość. Alkohol obecny w smaku, jednak nie jest on nieprzyjemny, delikatnie rozgrzewa. Goryczka minimalna, praktycznie nie wyczuwalna. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4.5]
                              Opakowanie: Wszystkie Komesy mają podobne etykiety, jednak ta w białych barwach jest chyba najładniejsza. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.9]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎