Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Potrójny Złoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #16
    Co oni chcieli uwarzyc? Bialego Portera? Pierwszy raz stykam sie z piwem jasnym o tak duzym ekstrakcie.
    Piana wysoka, sredniopecherzykowa, znika natychmiast. Kolor ciemnozloty. Zapach slodowo-owocowy. Smak mocno slodowy, lekki kwasek, goryczki prawie brak. Za to przebija silny alkohol (czego nie lubie) i nuty jablkowe. Zastanawiam sie jak bedzie smakowac za 1,5 roku.
    Warka do 6.05.2014.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #17
      Co oni chcieli uwarzyc? Bialego Portera? Pierwszy raz stykam sie z piwem jasnym o tak duzym ekstrakcie.
      A Tripel? A Belgian Golden Ale?

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #18
        Zaskoczony jestem tym piwem. Spodziewałem się jakiejś nieudolnej podróbki stylu, tymczasem to piwo rzeczywiści belgijskie "tryple" przypomina. Najbardziej przeszkadza dość wyraźny alkohol ale to może się poprawić z czasem. Piwo z potencjałem, jeżeli damy mu poleżeć to biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości może być bezkonkurencyjne...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • MaDom
          Junior
          • 09-2012
          • 25

          #19
          Piję to piwo trzeci raz i trzeci raz jest to dla mnie porażka
          Nuta alkoholowa wraz z 19% ekstraktem zwala z nóg. Jest ona tak silna, że tłumi praktycznie wszystkie inne smaki. Po raz trzeci mam wrażenie, że wlewam w siebie jakiegoś zanzajera typu Rysy. Ten alkohol zabija wszystko w tym piwie. Możliwe, że po dłuższym leżakowaniu, piwo to nabierze troszkę bardziej szlachetnego charakteru. Pite świeże, jest po prostu dla mnie odrzucające. Do tripli belgijskich jeszcze lata świetlne panowie z Fortuny !
          Last edited by MaDom; 28-12-2012, 18:58.

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno - pomarańczowy, mętny, całkiem ładny. [4]
            Piana: wysoka, gruboziarnista i niestety opada szybko, jednak jestem w stanie to wybaczyć. [3]
            Zapach: Gruszki, kwaśne jabłka, śliwki, słód i trochę etanolu. [4]
            Smak: Jest nieźle, wysoka owocowość, przyjemny kwasek na języku, jest też wyczuwalny, rozgrzewający alkohol, no ale w tym typie piwa o takim woltażu i ekstrakcie to nie jest jakiś straszny minus, smakuje mi nawet. [3.5]
            Wysycenie: wysokie, moim zdaniem takie jak powinno być. [4]
            Opakowanie: Ładne, nie przesadzone, połączenie bieli z niebieskimi elementami, stek bzdur na kontretykiecie, jednak spory plus za wszystkie najważniejsze informacje. [4]
            Uwagi: 4 podejście do tego piwa i pomimo wysokiej zawartości alkoholu uważam, że jest to całkiem udane piwo

            Moja ocena: [3.7]
            Last edited by Mario_Lopez; 29-12-2012, 12:04.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
              Co oni chcieli uwarzyc? Bialego Portera? Pierwszy raz stykam sie z piwem jasnym o tak duzym ekstrakcie.
              Piana wysoka, sredniopecherzykowa, znika natychmiast. Kolor ciemnozloty. Zapach slodowo-owocowy. Smak mocno slodowy, lekki kwasek, goryczki prawie brak. Za to przebija silny alkohol (czego nie lubie) i nuty jablkowe. Zastanawiam sie jak bedzie smakowac za 1,5 roku.
              Warka do 6.05.2014.
              Przeczytawszy podobne wpisy i zakupiwszy zarówno Potrójnego jak i Podwójnego Komesa z warki o tej samej dacie, złożyłem je dziś w piwnicy i solennie postanowiłem nie otwierać albo do późnego lata albo do jesieni 2014 roku.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #22
                Nie wiem co wyście pili, bo w moim potrójnym alkoholu było czuć tyle, ile trzeba - i tak jak trzeba.

                Bardzo dobre, rozgrzewające piwo.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • kocoreq
                  Member
                  • 07-2011
                  • 40

                  #23
                  Jak dla mnie też za bardzo alkoholowe, zarówno w smaku jak i zapachu (tu czuć jeszcze aromat słodu), może jakoś zmęczę do końca. Zdecydowanie nie w moim typie, i raczej nie wrócę do tego piwa.

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #24
                    Poleżakuje parę miesięcy, to alkohol nie powinien być tak wyczuwalny
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      Ma potencjał, to fakt. Niemniej spodziewam się bardziej wytrawnego za rok, więc chyba słusznie, że teraz wypilem. Pamiętam smak "zajzajera" Czarną Perła i nie wydaje mi się takie porównanie słusznym. Mnie smakuje, choć wolałbym nieco lzejszego tripla. Mimo to, dobry kierunek dla Fortuny.

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo mi się podoba, lekko mętny i głęboko złoty. [5]
                        Piana: Specjalnie nie zachwyciła, dość szybko opadła, pozostaje bardzo delikatna warstewka. [3]
                        Zapach: Zapach jest złożony - z jednej strony czuć delikatną cierpkość, co kieruje konsumenta w stronę kwaśnych jabłek, z drugiej natomiast ewidentnie czuć alkohol. Na szczęście nie jest on uszczypliwy, a wręcz przeciwnie - delikatny i stopniowo rozgrzewający. [4.5]
                        Smak: W smaku wyczuwalna delikatna słodycz wraz z wcinającym się alkoholem, który mimo wszystko jest delikatny i nie przeszkadza specjalnie w degustacji. Jest smacznie. [4.5]
                        Wysycenie: Spore, ale to chyba wręcz odpowiednie. Mi nie przeszkadza. [4.5]
                        Opakowanie: Tutaj należą się browarowi wielkie brawa! Już nie chodzi mi o e-tę (prosta, ładna), czy zwrotną butelkę, ale wypuszczenie tego piwa w tym zestawie z bardzo, na prawdę bardzo ładnym szkłem!. Piwo prezentuje się w nim genialnie! W końcu pokal z prawdziwego zdarzenia, przynajmniej jak dla mnie. [5]
                        Uwagi: Nie jestem jakimś wielkim fanem tego stylu, ale tego Komesa piję z przyjemnością, piwo jak najbardziej godne polecenia.

                        Moja ocena: [4.4]
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #27
                          Piana: Biała, drobno pęcherzykowa, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada dosyć powoli, ale jednak opada, pozostawiając w końcu tylko dziurawy kożuch. Lekko oblepia szkło.
                          Kolor: Ciemnozłoty, lekko opalizujący przez refermentację.
                          Zapach: Wyraźna owocowośc z fenolową nutą. Na drugim planie lekkie aromaty chmielowe i alkoholowe.
                          Smak: Średnio treściwe. Dominuje przyprawowość uzupełniona owocowymi nutami i słodowością. Finisz wytrawny, lekko cierpki i kwaskowaty z wyraźnym alkoholowym rozgrzaniem i posmakiem, lekko ostrym. Goryczka bardziej alkoholowa niż chmielowa.
                          Wysycenie: Dosyć wysokie, musujące.
                          Ogółem: Udane piwo. Nie odstaje specjalnie od niektórych belgijskich przedstawicieli.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #28
                            Nie wytrzymałem i zostawiłem sobie na 2014 tylko jedną butelkę z trzech zakupionych: piwo rzeczywiście dosyć udane, ale - może cokolwiek to dziwne - uważam, że to, co w innych piwach Fortuny jest minusem, tu daje się zaakceptować, ze względu na styl. Myślę o alkoholowej nucie, metalicznym, lekko ściągającym, ale nieprzyjemnym smaku, czymś, co na przykład po wypiciu Miłosławia Pilznera zawsze przyprawia o ból głowy, słowem o swoistych "tępych" właściwościach ich piw. Tu te cechy są jakoś zneutralizowane przez treściwość. Mimo że piwo jeszcze "młode", bardzo udana jak na rodzime warunki próba zaszczepienia tripla.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, minimalnie mętny. Spodziewałem się bardziej nasyconego, ale też jest OK. [4]
                              Piana: Hm, w zasadzie nie ma o czym pisać... [1.5]
                              Zapach: Winno-słodowo-alkoholowy ze śladem orzechowym - ciekawy po prostu. [4]
                              Smak: Czuć "konkret" piwa i parametry. Słód, owoce, karmel, lekka alkoholowa chropawość, ale nie ma co się dziwić. [4]
                              Wysycenie: Średnie, choć i tak zaskakująco wysokie. Na granicy przyswajalności w zasadzie... [3.5]
                              Opakowanie: Proste wzornictwo, goły czarny kapsel. Uważam, że takie piwo winno mieć jednak godniejszą oprawę. [3.5]
                              Uwagi: Cieszę się, że na rynek trafiło takie piwo. jest konkretne, ma moc, ale na mocy się nie kończy.
                              Chyba kupię parę flaszek i trochę je "podojrzewam".

                              Moja ocena: [3.7]

                              Comment

                              • von_scheisse
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 488

                                #30
                                Mnie to piwo też smakowało - nadmiaru alkoholu nie czułem, a przynajmniej nuty alkoholowe nie były nieprzyjemne. W smaku pierwszy raz chyba miałem możliwość wyczucia takiej owocowości - mnie ona się skojarzyła z jakimś jabłkiem. Podbudowa słodowa jest również przyjemna.

                                Ogólnie piwo uważam za bardzo dobre - muszę kupić jeszcze przynajmniej jedną butelkę do odstawienia na jakiś rok
                                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎