Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Potrójny Złoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • patyczek
    Senior
    • 01-2013
    • 220

    #31
    Miałem dylemat. Zakupiłem jedną butelkę za 6 zł., a więc nie najdrożej. I co dalej - schować do piwniczki, czy spróbować? Nie wytrzymałem i otworzyłem. W pierwszej chwili moje nozdrza owionął zapach łąki i sadu, ale niestety szybki się ulotnił. Do głosu doszedł alkohol i jabłka. Po pierwszym łyku oprócz alkoholu (co zrozumiałe przy takim woltażu i nie wyleżakowanym piwie), zaczęły się przebijać mocno wytrawne akcenty, kojarzące się z grejpfrutem czy cytryną. Co akurat m odpowiada, nie znoszę słodyczy! Podsumowując, po doświadczeniach z Miłosławiem jestem pozytywnie zaskoczony. Chyba zakupię kolejne butelki i zniosę do mojej piwniczki. Zobaczymy jak będzie smakować za parę miesięcy.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #32
      Nie wiem, co się stało - piłem to piwo kilkakrotnie i zawsze mi smakowało, a kilka dni temu czułem się, jakbym pił kompot ze spirytusem. Może poprzednio trafiałem na trochę "odleżakowane" butelki, a teraz piłem kompletnie świeżą - nie wiem. Ale jakby to piwo smakowało tak zawsze, to bym już do niego nie wrócił.

      Niemniej w piwnicy leżakuje kilka sztuk, na razie 3 miesiące, poczekam jeszcze rok albo dwa i zobaczymy, jak będzie smakować

      Comment

      • jaw7
        Senior
        • 10-2012
        • 173

        #33
        komes potrójny złoty

        Kupiłem kilka butelek piwa Komes potrójny złoty w grudniu 2012r , wtedy było ok ,jedyna wada dla mnie to czułem procenty ponad 9 .Ponownie degustowałem kilka dni temu i rewelacja Komes zrobił się bardziej wytrawny ,procenty prawie niewyczuwalne, rewelacja !!!!.Mam pytanie gdzie można jeszcze kupić to piwo,bo w mojej okolicy Częstochowa totalny brak? jaw7

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
          Kupiłem kilka butelek piwa Komes potrójny złoty w grudniu 2012r , wtedy było ok ,jedyna wada dla mnie to czułem procenty ponad 9 .Ponownie degustowałem kilka dni temu i rewelacja Komes zrobił się bardziej wytrawny ,procenty prawie niewyczuwalne, rewelacja !!!!.Mam pytanie gdzie można jeszcze kupić to piwo,bo w mojej okolicy Częstochowa totalny brak? jaw7
          Nie za bardzo to okolica ale w Krakowie na Kobierzyńskiej 62

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #35
            Niestety "piwna rewolucja" ma wady i zalety. Oprócz piw wybitnych, dobrych, poprawnych powstają niestety też tak nieudane jak to...

            Problem w tym, że część ludzi mniej świadomych smakowo, da sobie wmówić, że tak powinny smakować piwa górnej fermentacji refermentowane w butelce...

            Nam smakowało jak nieudane domowe piwo w stylu belgian ale i tak samo jak to nieudane domowe po paru łykach poszło w kanał... Na szczęście to tylko 10 złotych
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #36
              Warka do 09.05.2014.
              Szok Piana w ciągu kilku sekund zeszła do zera, sycząc niemiłosiernie
              Myslałem, że to przypadłoś AMBERA, ale nie, Fortuna też potrafi
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Kwiateq
                Junior
                • 02-2013
                • 7

                #37
                Wczoraj za zestaw z pucharem zapłaciłem 24 zł w Realu Jelenia Góra.
                Last edited by Kwiateq; 18-05-2013, 18:30.

                Comment

                • Bergor
                  Junior
                  • 06-2004
                  • 4

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pięknie mętnie-złoty [4.5]
                  Piana: Piana o dużych bąblach po 5-7 sek po wlaniu znikło jakiekolwiek marzenie o pianie. [1]
                  Zapach: Trudno sprecyzować, bardzo delikatna i bliżej nie określona nutka. [2.5]
                  Smak: Zdecydowanie najmocniejsza strona tego piwa. W pierwszej chwili owocowy smak - gruszka + blanszowana pigwa. W drugiej chwili chmielowa goryczka walczy z lekką cierpkością świeżej pigwy. W ostatniej chwili czuć delikatny posmak jakby miodu z dodatkiem soku jabłkowego. [4.5]
                  Wysycenie: Po wlaniu do szkła lepiej dać mu odpocząć z minutkę inaczej zdecydowanie za mocne i gryzące. Po 3 min łagodnieje , ale nie jest to specjalny powód do radości. [2]
                  Opakowanie: Proste, przyjemne od frontu. Choć nie podoba mi się sformułowanie z tyłu etykiety "... pracochłonnej metody powtórnej fermentacji w butelce". [4]
                  Uwagi: Prawdopodobnie po kilku miesiącach leżakowania w piwniczce piwo by się ułożyło i nabrało właściwego charakteru. Zastanawiam się więc czy ostatnia partia (wobec wcześniejszych ocen i zdjęć) nie została nieco przedwcześnie wysłana na półki sklepowe.

                  Moja ocena: [3.3]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #39
                    W porównaniu z zeszłoroczną oceną dodałbym co najmniej jeden punkt za pianę, która teraz jest drobna, wysoka i pięknie utrzymuje się przez całą degustację. W smaku na plus zmieniła się wyczuwalność alkoholu - jest mniejsza i lepiej ułożona. Wysycenie też "podpompowane".
                    Na minus kolor, który wyewoluował w okolice jasnego bursztynu.

                    Czuć, że piwo pracuje, układa się i szlachetnieje. W "Oszą" leży w cenie 4,95 zł i można śmiało brać kilka sztuk bo nie spodziewam się abyśmy szybko otrzymali kolejnego dobrego polskiego tripla z browaru regionalnego.

                    Comment

                    • morbit
                      Member
                      • 09-2008
                      • 56

                      #40
                      Mam paskudny katar, więc oprócz metalicznego zapachu (?) po otwarciu butelki, w samym piwie czuję tylko rozgrzewający etanol i bardzo słodkie nuty owocowe. Chyba zbyt świeże jak na tripla.
                      Last edited by morbit; 23-08-2013, 21:51.

                      Comment

                      • Szakali
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 572

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor mętny złoty,wchodzący w bursztyn.Jak dla mnie ok. [4]
                        Piana: Ładna,gruba,zwarta piana .Dobrze się utrzymuje...Nalałem gęstą czapę,wystającą poza pokal [4.5]
                        Zapach: Jeżeli chodzi o zapach to czuć słodowo-owocowe nuty i jakąś taką chlebowość. [4]
                        Smak: Piwo jest dosyć świeże,w smaku bardzo cytrusowe ,jakieś takie jabłka,gruszki + dość mocne winne posmaki w tle.Dla mnie ok [4]
                        Wysycenie: Wysokie,ale chyba takie powinno być, bo bardzo mi odpowiada [4]
                        Opakowanie: Taka tradycyjna etykieta,wszystko podane,jest jakiś tam opis.Skład podany,wzmianka o leżakowaniu,dla mnie ok [4]
                        Uwagi: Jest to mój pierwszy tripel,jeżeli tak te piwo można nazwać.Nie wiem czy oceniłem je poprawnie,przynajmniej się starałem.Mi smakowało i chyba kupie jakąś butelkę do piwniczki na leżakowanie tak z ciekawości.Piwo mogę jak najbardziej polecić, jest to zupełnie coś innego niż piłem dotychczas

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          #42
                          Wczoraj było dane znów napić się komesa, tak jak poprzednik nie był wyleżakowany.
                          Co do piwa to miało fantastyczną pianę co mnie wręcz zaskoczyło.W smaku orzeźwiająca cytrusowość z dominującymi posmakami winnymi , w tle owocowe posmaki.Alkohol nie był wyczuwalny co jest bardzo na plus
                          Szczerze powiem, że bardzo smakuje mi te piwo...nie jest do picia na co dzień, ale stanowi fajną alternatywę
                          Muszę chyba poszerzyć trochę swoją wiedzę odnośne tego gatunku bo narazie jest mizerna.

                          Panowie, polećcie mi jakieś piwa z tego gatunku w miarę łatwo dostępne.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)

                            Panowie, polećcie mi jakieś piwa z tego gatunku w miarę łatwo dostępne.
                            La Trappe Tripel do kupienia w Almach, Bomi, Auchanach i w wielu lepiej zaopatrzonych sklepach z alkoholem.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #44
                              Nie masz daleko do Katowic, przejdedź się pociągiem, mamy tu sklepy specjalistyczne, gdzie sporo takich dostaniesz

                              Comment

                              • barsliw
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 289

                                #45
                                Komesowi do tripli belgijskich to jednak trochę brakuje. Choć prawda to, że najlepiej kupić takiego Komesa i zaniesc do piwnicy na przyszły rok. Nie wiem czemu oni w ogóle sprzedają takie nieodleżakowane piwo. Belgowie, skoro już do nich aspiruje ten trunek, dają swoim piwkom szansę dojrzewania.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎