Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Ciemny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy. Nalane z osadem, więc nieco zmętnione. [4]
    Piana: Jadnobeżowa, gęsta i obfita. Niestety po czasie nie pozostało po niej śladu. [3.5]
    Zapach: Aromat kawy zbożowej, prażonego słodu i chmielu. Przyjemny. [4.5]
    Smak: Średnia treściwość. Czuć płatki owsiane, kawowe posmaki, lekką paloność. Finisz lekko goryczkowy, przede wszystkim od chmielu. [4.5]
    Wysycenie: Dość niskie, pasuje. [5]
    Opakowanie: Butelka z tłoczeniami Browaru Kormoran, firmowy kapsel, niepełny skład na etykiecie. Etykieta kolorystycznie nawiązuje do tego piwa, do tego kormoran kojarzący się oczywiście z regionem Warmii i Mazur. [4]
    Uwagi: Termin do 21.09.2017. Po raz kolejny sięgnąłem z chęcią po to piwo. Kupione w promocji za 2,39 zł.

    Moja ocena: [4.375]
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #62
      warka 31.10.2017
      pite 28/10/2017

      Trzeba przyznać, że jest to nadal jeden z lepszych lżejszych ciemnych lagerów na naszym rynku.
      Niskie, alko, mało pustki, lekka gładkość od owsa. Spora goryczka połączona z delikatną, lecz wyraźną palonością. Troszkę czekolady i ciemnych owoców.
      Piłem w temperaturze pokojowej i wchodziło okrutnie szybko.

      Kupiłem na przecenie za 2,19zł i żałuję, że tylko jedną sztukę

      Nawet w regularnej cenie ok 4zł warto to piwa raz na jakiś czas przyswoić

      Bardziej to owsiany lekki stout niż wyprany ciemniak (może to zasługa lecącej daty) ale dzięki temu to piwo jest po prostu smaczne
      i stabilne, bo piłem je chyba z 3 miesiące temu i też było bardzo dobre.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2295

        #63
        Jedno z moich ulubionych piw, powala pełnią smaku w stosunku do niskiego woltażu.
        Faktycznie tak jak napisałeś dlugas ono bardziej podchodzi w kierunku stouta niż ciemniaka co odbieram za duży plus.
        Brałbym częściej ale rzadko je widuje w jakichkolwiek sklepach (czy to specjalistyczny czy sieciówka).
        W tym tygodniu udało mi się złapać ostatnią sztukę (!) na półce w Galmoku.
        Kupione w stałej kerfurowskiej cenie 4.15 zł.. Warka 01.01.18.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4313

          #64
          Ja piję warkę do 30.01.2018 i nadal jest bardzo dobrze. Ładna piana, potem osadzająca się na szkle, piwo ładnie, bezproblemowo wchodzi, po otwarciu trudno wywąchąc coś poza odsłodową świeżością i lekkimi owocami, ale w miarę stania coraz bardziej wychodzą i w smaku i zapachu nuty stouta. Goryczka wyraźnie zaznaczona, dość długa, ale też i paloność i ciutkę karmelu da się wyczuć.
          Piwo całkiem w porządku.
          Last edited by Prusak; 24-11-2017, 12:47.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, pod światło wiśniowy. Piwo zamglone od osadu. [4.5]
            Piana: Całkiem pokaźna, beżowa, drobno- i średnioziarnista, , trwała, bardzo ładnie osadza się na szkle i utrzymuje się do końca. [4]
            Zapach: Schłodzone z butelki, głownie chmielowy: kwiatowy, ziołowy z wyraźnymi nutami cytrusowymi do tego dochodzi kakao i czekolada. Po przelaniu, chmiele nadal obecne, ale wzmacnia się nuty kakaowe, czekoladowe... dochodzi karmel z minimalną przypalanką. [3.5]
            Smak: Idący w stronę wytrawności. Wyczuwalne cytrusy, nuty ziołowe i łodygowe, kakao, czekolada, troszkę karmelu z lekką przypalanką. Piwo gładkie z wyczuwalną, przyjemną goryczką. [4]
            Wysycenie: Niskie, utrzymujące się do końca. [4.5]
            Opakowanie: Firmowe z odpowiednim do piwa kapslem. Etykiety w odcieniach brązu z kormoranem. [4]
            Uwagi: Na pewno jedno z lepszych ciemnych piw. **292**

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4313

              #66
              Ja mam zupełnie inne wrażenia. Piany jak na lekarstwo, posmak słodkiej czekolady, lekki karmel, niska goryczka, Jeżeli szukałabym piwa deserowego, wybrałbym coś znacznie bardziej wyrafinowanego. A klasycznym, prostym ciemniakiem Toto nie jest. Duży zawód.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4313

                #67
                Ciekawe, po jakimś czasie sięgnąłem, bo na półkach hipermarketu (ach, ta wschodnia Polska) nie było wiele sensownych propozycji. I zdziwienie. Nie mam na myśli jakiegoś wielkiego zaskoczenia in plus, ale piwo stało się wyraziście goryczkowe. Kawowe, z lekko piołunowymi akcentami plus trochę gorzkiej czekolady. Nie palone, ale właśnie piołunowe. Ciekawa ewolucja.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎