Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Oto Mata IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #76
    Jest owocowość i żywiczność ja w rasowej IPIE, jest też ryż, dobrze wyczuwalny.

    Goryczka na średnim (na pewno ponadprzeciętnym) poziomie.

    Ale mi to piwo smakuje "tak sobie"...

    Nie umiem dokładnie określić co to jest takiego, ale jest w nim coś co mi nie pasuje.

    Według mnie średni wypust Pinty, nie jest jakiś niedobry, ale też nie jest rewelacyjny, średniak.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #77
      Piana - średnia, nie opada szybko, jest też lacing.
      Barwa - bardzo jasne złoto.
      Aromat - jakieś zielsko i cytrusy.
      Gaz - średnia.
      Smak - słodkie, gorzkie /typ IPA/

      Piwo nawet smakuje, taka lekka IPA z ryżem.
      Attached Files

      Comment

      • Jerry_Brewery
        Member
        • 02-2014
        • 69

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłote, przejrzyste. Spodziewałem się, że ryż rozjaśni to piwo, ale że aż tak? [4]
        Piana: Biała, drobne i średnie pęcherze. Początkowo bardzo wysoka, ale szybko oklapła. [4]
        Zapach: Jemu najbliżej ze wszystkich parametrów do amerykańskiego IPA. Intensywny aromat mango, wzbogacony cytrusami i żywicą. Pojawia się nuta karmelowa, a także miętowa ziołowość. [4.5]
        Smak: Bliżej mu do pilsa, niż IPA - dominują tu cechy słodu pilzneńskiego, wieńczone dość mocną goryczką. Na szczęście i mango, i cytrusy też się pojawiają, choć w umiarkowanej dawce. Ogólnie, choć piwko mi smakuje, wydaje mi się ciut za słodkie. [3.5]
        Wysycenie: Średnie do niskiego, wspomaga pijalność [5]
        Opakowanie: Schludna Pintowa etykieta i firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1u463j6

        Moja ocena: [4.05]
        jerrybrewery.wordpress.com

        Comment

        • amorph
          PremiumUżytkownik
          • 06-2014
          • 89

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne, słomkowe, klarowne [5]
          Piana: Pasująca do piwa. Drobna. Dość szybko opadająca ale zostawiająca cienką warstewkę do końca. [4]
          Zapach: Specjalnie nie dopijałem jak było prosto z lodówki aby zintensyfikować doznania. Dla mnie to zapach cytrusów i mango. Bardzo przyjemny [5]
          Smak: Ambrozja. Nie piłem wcześniej piwa tak jasnego i jednocześnie z takim charakterem. [5]
          Wysycenie: Mogło by być troszke wyższe ale nie odczuwa się aż tak bardzo jego braku. [3.5]
          Opakowanie: Nawiązanie do Japoni. Styl Pinty. Mi pasuje. Szlaczki z tyłu troche burzą harmonię. [4.5]
          Uwagi: Coś co warto było by uwarzyć w domu. Już szperam za recepturą :-)

          Moja ocena: [4.8]

          Comment

          • KDWG
            Senior
            • 03-2014
            • 143

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy lub jasne, a nawet za jasne, złoto. Klarowne. [3.5]
            Piana: Biała, całkiem spora, drobnopęcherzykowa. Kurczy się powoli, zostawiając ślady na szkle. [4]
            Zapach: Czuć iglaki i żywicę, czuć cytrusy, czuć też gotowany ryż. Aromat całkiem intensywny, orzeźwiający, a zarazem lekki i subtelny. [4.5]
            Smak: Piwo delikatniejsze niż inne ajpy, ale zarazem bardziej wyraziste niż zapamiętałem. Posmaki żywiczne obecne, owocowe też (grejpfrut, mango), skontrowane przyjemną słodowością. Chyba wspominany wielokrotnie ryż nadał piwu lekkości, nie odbierając wyrazu. Kiedyś goryczka wydawała mi się nieco delikatniejsza, ale wada to na pewno nie jest. [4]
            Wysycenie: Średnie, chyba może być. [4]
            Opakowanie: Pinta jaka jest, każdy dobrze wie. Etykietka się wyróżnia, jest schludna, z kompletem informacji. Niemniej inne pintowskie propozycje wypadają wg. mnie lepiej. [4]
            Uwagi: 02.01.2015, dobre, nieco inne IPA. Można powtarzać.

            Moja ocena: [4.15]
            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo jasne, słomkowe jak cieniutki pilsik. [3.5]
              Piana: Biała, niepokaźna, drobniutka tekstura. [4]
              Zapach: Żywiczno-cytrusowy ale subtelny. Faktycznie daję się wyczuć delikatne mango i coś w stylu liczi. [4.5]
              Smak: Mimo deklarowanego niewielkiego IBU goryczka wyraźna, lekko łodygowa. Wytrawna, a jednocześnie delikatna, podkreślająca smak potraw IPA. [4.5]
              Wysycenie: Średniowysokie, OK. [4]
              Opakowanie: Dobrze wykoncypowana etykieta kojarząca się z Krajem Kwitnącej Wiśni. Skład i kącik kulinarny obecne. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnosłomkowy, klarowny. [5]
                Piana: Niezbyt obfita, dość trwała, ładnie zdobi szkło, zbudowana średnio. [4]
                Zapach: Średnio-intensywny, przyjemny. Trochę cytrusów, żywicy i odrobina karmelu. [4]
                Smak: Słodkawe, karmelowe ale wodniste, z przyzwoitą goryczką. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: Proste, ale całkiem przyjemne. [4.5]
                Uwagi: Warka z datą do.... (nie nadrukowało się), tak czy inaczej butelka wczoraj dotarła do sklepu.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • mrmaki
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 25

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rozjaśniony w porównaniu do zwykłego IPA. Jasno słomkowy, klarowny. [4.5]
                  Piana: Lekka, zwiewna. Pojawia się lacing. Przechodzi z drobnych pęcherzy w średnie. [4]
                  Zapach: Świetny bez wad. Lekko cytrusowy. Po prostu lekki, może za ma [4]
                  Smak: Lekkość, z wyczuwalną cytrusową goryczką. Świetnie pijalne. [5]
                  Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Etykieta świetnie pasująca do piwa. Z resztą Pinta słynie ze świetnych etykiet. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.525]
                  India Pale Ale - recepta na dogodne życie

                  Comment

                  • Kiezmar
                    Member
                    • 09-2014
                    • 53

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo jasne - słomkowe. Całkowicie przejrzyste. [4]
                    Piana: Piana od początku niska. Jednak jest bardzo gęsta i ubita. Dodatkowo prześlicznie koronkuje - każdy łyk to dodatkowy krążek na szkle. [4.5]
                    Zapach: Początkowo myślałem, że to lager - uderzyła mnie słodowość w zapachu. Z czasem lekki aromat chmieli - ziołowo-cytrusowe. Całość niezbyt intensywna. [3.5]
                    Smak: W smaku czuć lekką słodycz, potem wyraźna kontra goryczki. Piwo sprawia wrażenie wodnistego, a wysokie wysycenie nieco obniża pijalność. Owoce wyczuwalne, ale bardzo słabo. [4]
                    Wysycenie: Za wysokie jak dla mnie. [4]
                    Opakowanie: Pinta słynie z fajnych etykiet. Ta jednak - z sprytnie wplecionym motywem Japonii - pasuje tutaj idealnie. [5]
                    Uwagi: 02.01.2015 Poprawne piwo, ale nie powala.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • koorgan
                      Gość
                      • 08-2014
                      • 50

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amorph Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ambrozja. Nie piłem wcześniej piwa tak jasnego i jednocześnie z takim charakterem.
                      jednecześnie tak lekiego! genialny balans i pijalność, chylę czoła dzięki uprzejmości TESCO

                      Comment

                      • titan
                        Senior
                        • 08-2014
                        • 122

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasno słomkowy [4.5]
                        Piana: duża czapa piany, ładny lacing [4.5]
                        Zapach: jako pierwsze pojawiaja sie nuty slodowe, pozniej cytrusy dość intensywne, delikatna zywica [4.5]
                        Smak: lekki rześki smak, bardziej żywiczny niż cytusowy, grejfrutowa, średnia do wysokiej goryczka, trochę zalegająca ale dość przyjemnie, delikatna metaliczność, mam nadzieje ze to od chmmielów [4.5]
                        Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: styl pinty [4]
                        Uwagi: w smaku jakby skrzyżowanie pilsa z IPA a nawet AIPA, poniekąd bardzo udane

                        Moja ocena: [4.475]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bladolagerowy. [5]
                          Piana: Niska i nietrwała. [2]
                          Zapach: Bardzo delikatny zapach amerykańskich chmieli i właściwie tyle. [3.5]
                          Smak: Bardzo lekki, przyjemny i chmielowy, a jednocześnie nieprzesadnie goryczkowy. [4.5]
                          Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
                          Opakowanie: Jak to Pinta, chociaż to podoba mi się bardziej, niż większość pozostałych "Pint". [4.5]
                          Uwagi: Fajne, lekkie piwo.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: słomkowy, lekko zmętniony. [4.5]
                            Piana: obfita, zwarta, kremowa, trwała, zdobi szkło. [5]
                            Zapach: niezbyt intensywny, głównie chmielowy, trochę cytrusów, żywic, lekkie zioła i nafta. [3.5]
                            Smak: lekki i orzeźwiający, trochę posmaków chmielowych, goryczka średnia lekko cytrusowa i ziołowa. [4]
                            Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego, pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: nawet ładna grafika, pełen skład. [4]
                            Uwagi: warka do 20.06.2015.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            • Crim44
                              Member
                              • 09-2014
                              • 88

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: klarowne jasno złote [4.5]
                              Piana: cos tam zostaje do konca, dosyc szybko opada, nie pozostawia koronki [3]
                              Zapach: ziołowo tropikalny ale z jakims takim silnym nieprzyjemnym zapachem, coś w stylu siary albo wlasnie nafty, [3]
                              Smak: podstawe słodową taka pilsowa koncernowa czeska troche czuć, do tego delikatna słodycz i cierpka zalegajaca goryczka [3]
                              Wysycenie: na poczatku nagazowane dosyc obficie ale szybko wyparowuje [4]
                              Opakowanie: ładny pomysł na logo, wykonanie ok w stylu pinty [4.5]
                              Uwagi: czeskie ipa, ryż objawia sie tylko w tym ze jest klarowne, nie dodaje jakies rześkości, a wręcz zapycha troche, sprawia wrazenie pelnosci, piłem po raz drugi, podobne spostrzeżenia, przeicętne craftowe piwo

                              Moja ocena: [3.2]

                              Comment

                              • PiVoSH92
                                Member
                                • 05-2015
                                • 82

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Trochę jednak za jasny, idealnie przejrzysty [4]
                                Piana: Grubopcherzykowa, szybko opada, śladowy (ale jest) lacing [3]
                                Zapach: Szczerze mówiąc nie wiem, co o tym myśleć, bo jest i Ameryka, ale i wyraźny zapach kleiku ryżowego, do tego niekoniecznie świeżego... [3.5]
                                Smak: Podobnie jak w zapachu, ale goryczka o lekkim ryżowym aromacie jest rewelacyjna. Sam smak lekko wodnisty jak na 14*, całkiem wytrawny [4]
                                Wysycenie: Jak dla mnie sporo za wysokie, zdecydowanie obniżyło mi pijalność [3]
                                Opakowanie: Typowa Pinta - dobre info, bezzwrotna butelka i odpowiednia kolorystyka, ale ogólnie dupska nie urywa. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.675]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎