Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Białe Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mocho
    Member
    • 01-2014
    • 92

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: dość mocno zmętnione, faktycznie można powiedzieć że jest białe [5]
    Piana: dość obfita, szybko się dziurawi i opada [4]
    Zapach: jest cytrusowy aromat (to chyba ta skórka pomarańczy) przyjemny zapach [4]
    Smak: wydaje mi się że mogłoby być trochę bardziej kwaśne, jest pełniejsze niż się spodziewałem [4]
    Wysycenie: wysokie, takie jak oczekiwałem [5]
    Opakowanie: bez zarzutów, dużo informacji, dedykowany kapsel [4.5]
    Uwagi: warka 31.05.14. Dobre piwo, ale wydaje mi się że w cieplejszy dzień smakowałoby mi jeszcze bardziej

    Moja ocena: [4.3]
    Last edited by Mocho; 25-02-2014, 15:07.

    Comment

    • slyboots
      Senior
      • 03-2014
      • 292

      #62
      Namysłów - Białe przeniczne

      Warka - 05.04.2014r - hmm więc ..."prosto z leżakowni" jak napisano i to fakt butelki były pokryte warstwą kurzu - marketing dobry ale co z tego ...

      Smak prosty i łagodny. Chciało mi się pić i weszło bardzo łagodnie z nutką cytrusów w tle i odrobiną pomaranczy. Bardzo delikatny smak drożdzy i chmielu. Wysycenie minimalne. Chcąc się nim nacieszyć i posmakować nie ma w sumie czym.

      Czy kupiłbym ponownie - hmmm ... zdecydowanie nigdy więcej, ogólnie wyroby Namysłowa mi szczególnie nie smakują. Mają po prostu bardzo dobry marketing i tyle.

      Ocena amatorska po prostu lubię pić piwo w celach smakowych, degustatorskich a nie aby się nażłopać.

      Pozdrawiam
      Last edited by slyboots; 17-03-2014, 19:40.

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mleczne i mętne. [5]
        Piana: Słaba i nikła. [2]
        Zapach: Słaby i nikły, nieciekawy. [2]
        Smak: W sumie taki lekki i nie pozostawia żadnych konkretnych wrażen smakowych. Delikatnie cytrusowy a lekkim posmakiem drożdzy i chmielu. [2]
        Wysycenie: Lekkie. [2]
        Opakowanie: Może być. [4]
        Uwagi: Spodziewałem się czegoś więcej a to po prostu takie nijakie w sumie piwo pszeniczne bez większych przeżyć smakowych. Więcej nie kupię.

        Moja ocena: [2.25]

        Comment

        • gebruiker
          Senior
          • 01-2014
          • 187

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jasny, po wlaniu całości do szkła mocne zmętnienie [4]
          Piana: Początkowo OK, niestety bardzo szybko znika, prawie nic nie zostawia po sobie na szkle [3]
          Zapach: Niezbyt intensywny, lekkie cytrusy, trochę kolendry [3]
          Smak: Piwo jest bardzo wodniste, goryczki w zasadzie brak, na granicy wyczuwalności nuty cytrusowe, poza tym narzuca się kwaskowość, moim zdaniem lekko niezbilansowana z resztą [2.5]
          Wysycenie: Tutaj w normie, ale trafiały mi się zbyt mocno wysycone, jak też prawie wcale [4]
          Opakowanie: Nawet ładne, może rzucać się w oczy zachęcając do zakupu [4]
          Uwagi: Jak najbardziej można wypić, chociaż raczej niewielu do siebie przekona. Biorąc pod uwagę cenę, może skutecznie powalczyć z Białym z Żywca.

          Moja ocena: [2.95]

          Comment

          • Berto
            Junior
            • 03-2014
            • 29

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto-słomkowe. Mleczno-mętne. [4]
            Piana: Biała, "betonowa". Mix ziarnistości, trochę zostaje na szklance. [4]
            Zapach: Słaby, trochę słodowy z czymś nieprzyjemnym (chyba ta kolendra). [2]
            Smak: Kwaśno-słodowy. Trochę cytrusów. Nie ciekawe. [3]
            Wysycenie: Średnio-niskie, za niskie. [2.5]
            Opakowanie: Średnie. Na plus dedykowany kapsel i zawieszka z "instrukcją" nalewania. [4]
            Uwagi: 27/07/14

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #66
              Kolor - żółto-mleczny, mętny
              Piana - średnia (trochę za niska jak na styl), biała, drobnopęcherzykowa, szybko się redukująca, pozostawia niewielki kożuszek
              Zapach - słodowy wraz z aromatami cytrusowymi oraz przyprawowymi, następnie wyczuwalna nutka pomarańczy oraz kwaskowość
              Smak - słodowy wraz z wyczuwalną kolendrą, cytrusami oraz kwaskowatością. Następnie czuć chlebowość oraz lekko pomarańczę
              Wysycenie - wysokie, odpowiednie
              Opakowanie - ładna etykieta pasująca do całości wraz z podanymi podstawowymi informacjami i zawieszką jak piwo nalewać. Kapsel dedykowany.
              Uwagi - dobry witek. Bardzo pijalny i orzeźwiający, w sam raz na lato. Cena adekwatna do jakości.
              Warka do 27.07.2014

              Comment

              • Dewasto
                Member
                • 01-2014
                • 65

                #67
                Piwo kupione w Stokrotce za 3,99. Zobaczymy czy nie przepłaciłem.
                Z szyjki czuć słód pszeniczny, ale tak jak by trochę pilzneńskiego. Zajeżdża takim lagerem trochę. W sklepie piwo było bardzo klarowne z jakimś dziwnym osadem, niestety w drodze trochę mi się zmętniło. Dalej jest jednak przejrzyste złote, jednak lekkie zamglenie dodaje uroku. Piana mimo nalanie 0,2 l jest gęsta, sztywna i drobnopęcherzykowa. W aromacie nie wyczuwalne aromaty ani kiełbasiane, ani cytrusowe, wręcz przeciwnie piana pachnie jak ze zwykłego lagera. Za to w smaku czuć słodycz słodów, kwaskowość i lekką goryczkę. Posmak pszeniczny i przyprawy. Smak rzeczywiście specyficzny. Trochę nie wiem jak ten smak określić, ale całkiem daje radę.
                Piwo dosyć dobre trochę za bardzo słodowe, za mało smaku dodatków, ale da się wypić.
                P.S. Po wlaniu piwa z osadaem stało się rzeczywiście białe i dużo bardziej subtelne w smaku.
                Last edited by Dewasto; 17-04-2014, 19:23.
                https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #68
                  W smaku bardzo przypominające ostatnio Komesa poczwórnego, ten szampański posmak, jednak bez tego mocnego alkoholu.

                  Słabsza forma niż dawniej.

                  Szkoda.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • Puszek_72
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 269

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółtawo pomarańczowy mętny jak sok z białego grejpfruta [4]
                    Piana: Fajna drobna biała,średnio trawała [4]
                    Zapach: Nie specjalny trochę zbożowy, jakieś cytrusy ale takie przejrzałe [3.5]
                    Smak: Poprawny, orzeźwiający lekko musujący ale brakuje treści i smaków [3.5]
                    Wysycenie: OK, [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo poprawna jest informacja o składzie dedykowany kapsel, butelka browaru, zawieszka z instrukcja nalewania [4.5]
                    Uwagi: Piwo do wypicia szczególnie w ciepłe dni, nic szczególnego nie oferuję w kwestii smaków czy aromatów, taka 3+

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętne,nieprzejrzyste o barwie soku cytrynowego z dodatkiem mleka. Sporo osadu na dnie butelki. [4]
                      Piana: Nie była zbyt okazała,nieznacznie oblepiła szklankę. Piana o białej barwie i drobnych pęcherzykach,pozostała do końca. [3]
                      Zapach: Słaby. Drożdży,cytrusów i trochę kolendry. [2]
                      Smak: Pierwsze skrzypce grała kolendra,dalej cytrusy i lekko drożdże,wystąpiła także całkiem przyjemna kwaskowatość. [3]
                      Wysycenie: Jak na tego typu piwo,to mogłoby być więcej gazu. Bąbelki pracowały do końca spożywania piwa. [3]
                      Opakowanie: Butelka bezzwrotna,brązowa ze skromnym tłoczeniem. Kapsel i etykiety dopasowane pod piwo,pełny skład wraz z zawartością ekstraktu. [3.5]
                      Uwagi: Warka do 22.10.2014,wypite 9.06'14. Według mnie nic wielkiego,ale oczywiście gęby nie wykręca,spokojnie można wypić.

                      Moja ocena: [2.725]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-żółty. Piwo jest bardzo mętne. Trochę za ciemne jak na wita. [4]
                        Piana: Najlepszy jest kożuszek na finiszu. Trzyma się dosyć długo. Jednak piana po nalaniu była niska i w dodatku zostawiła po sobie mizerne ślady na szkle. [3]
                        Zapach: Kolendry prawie nie ma, nie płaczę za nią. Dużo drożdży, słodu, nawet lekki banan. Są też przyprawy, zioła i dobrze ...bo już przypominało to hefeweizena. [4]
                        Smak: Na pierwszym miejscu słodycz. Jednak jest ona pięknie połączona z lekko cytrusowym, kwaskowatym posmakiem.
                        Piwo nie jest wodniste. Trochę skórki od chleba też czuć. Smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: Za niskie. [2.5]
                        Opakowanie: Typowy Namysłów. Etykieta przypomina PRL. Mi nie przeszkadza. [4]
                        Uwagi: Piję po raz drugi to piwo, nie pamiętam już pierwszej warki. Dobrze jednak zrobiłem, że kupiłem... na dzisiejszy powrót lata i gorący dzień w sam raz. Piwo bardzo mi smakowało.
                        Warka do 20.12.2014.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #72
                          Przez święta byłem zamknięty ( ) w Zamku w Mosznej. Można tam dostać tylko piwa z KP i z Namysłowa; a że nie piję mocnych alkoholi, a presja środowiska na sięgnięcie po alkohol była silna (ale długo dumnie odmawiałem), przez cały pobit popijałem Białe Pszeniczne. I dalej uważam (a poprzedni raz tak twierdziłem krótko po premierze, gdy było to często przeze mnie wybierane piwo "imprezowe"), że może nie jest to super rasowy wit, ale jest to zwyczajnie smaczny, porządnie zrobiony witbier.
                          Last edited by WojciechT; 26-12-2014, 17:14.

                          Comment

                          • KDWG
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 143

                            #73
                            29.06.2015 - ratuj się kto może. Ja nie dotrwałem nawet do połowy - w zapachu rozpuszczalnik, pół tablicy Mendelejewa i jakieś inne, dziwne historie. Smakowo niewiele lepiej (jeżeli można w ogóle użyć w tym przypadku słowa "lepiej").

                            Picia acetonu ze szczyptą kolendry polecać nie będę .

                            E.: Byłbym zapomniał - barwa w porządku i piana fajna. Aż za fajna na takie piwo.
                            Last edited by KDWG; 26-03-2015, 23:59.
                            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasny, żółty, zmętniony [3.5]
                              Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzy, zbita, utrzymywała się do końca degustacji [4]
                              Zapach: delikatny, estrowy, zbożowy, orzeźwiający, czuć skórkę pomarańczy, banany. [3]
                              Smak: wyczuwalne są nuty zbożowe, cytrusowe od skórek, a także drożdżowe na finiszu degustacji. Piwo jest lekko słodkie, nieco nawet wodniste. Jest lekko, łatwo i przyjemnie. Goryczka wręcz minimalna, niska. [3.5]
                              Wysycenie: wysokie do średniego, optymalne [4.5]
                              Opakowanie: Typowe dla Namysłowa, dobre info [4.5]
                              Uwagi: Brakuje trochę kwaskowości, kolendry, nut przyprawowych, ale i tak jest nieźle.

                              Moja ocena: [3.475]

                              Comment

                              • michael50
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 325

                                #75
                                Kiedy próbowałem i poszło bez rewelacji. Dziś zdecydowałem się na drugie podejście i... przyjemna niespodzianka. Piwo lekkie, przyjemne i szybko wchodzące. Nie było tu, oczywiście, żadnych ochów i achów, ale na wieczór, w dobrym towarzystwie można od czasu do czasu spróbować. Smaczne po prostu.
                                Last edited by michael50; 14-05-2017, 17:18.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎