Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    A! Koledzy rewolucjoniści. No to nie mam pytań.
    Niech będzie, że otwieracie nową erę

    Ja zostanę przy swoim i te które na to zasłużą bedę odsądzał od czci i wiary, jako niezgodne ze stylem
    Last edited by leona; 03-03-2010, 10:04.

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      A! Koledzy rewolucjoniści. No to nie mam pytań.
      Niech będzie, że otwieracie nową erę

      Ja zostanę przy swoim i te które na to zasłużą bedę odsądzał od czci i wiary, jako niezgodne ze stylem
      A gdzie tam Jak o mnie chodzi to tylko tzw. radosna tfu...rczość Gołota mi się skojarzył z łódzkim porterem, bo: 1. bije (smakiem wiele innych porterów, ale nie wszystkie); 2. ma wysoką zawartość alkoholu; 3. ucieka (piana z kufla); no i 4. przymulony (może być lekko użytkownik po spożyciu)
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Przeproś, k..., przeproś...

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Przepiękna smoła dla mnie wzorzec stylu. [5]
          To byłby wzorzec stylu stout Wzorzez portera to prawie czarny, pod światło rubinowy - i taki własnie jest mój ulubiony porter łódzki


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
          strona piwo.org to nie Biblia Tysiąclecia
          Nie myl pojęć - to, że tłumaczenie BJCP znajduje się na stronie p.org, to nie oznacza, że p.org te zasady stworzyło: http://www.bjcp.org/styles04/
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            to, że tłumaczenie BJCP znajduje się na stronie p.org, to nie oznacza, że p.org te zasady stworzyło
            Co więcej, te zasady znajdują się na piwoorgu nielegalnie BJCP zezwala na wykorzystywanie i tłumaczenie swoich materiałów, ale pod warunkiem, że wspomni się o udzieleniu takowego zezwolenia. Wiem to, bo sam robiłem kiedyś skrót niektórych stylów do "Znakomitych piw" Browamatora i kontaktowałem się z BJCP.

            Comment

            • otvirak
              Senior
              • 04-2005
              • 766

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Przeproś, k..., przeproś...
              Jak teraz o tym myślę, to chyba powinienem . Żeby dobry trunek do Endrju porównywać... Obraza dla trunku jak nic
              niepoprawny czechofil


              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
              WISŁA MISTRZ!

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Chodziło mi też o to, że AG jest wybitnie "krótkotrwały" na ringu, a PŁ należy degustować powooooooliii... otvirak, Twoje

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  To byłby wzorzec stylu stout Wzorzez portera to prawie czarny, pod światło rubinowy - i taki własnie jest mój ulubiony porter łódzki




                  Nie myl pojęć - to, że tłumaczenie BJCP znajduje się na stronie p.org, to nie oznacza, że p.org te zasady stworzyło: http://www.bjcp.org/styles04/
                  Masz Marusiu rację, pod mocniejsze od mojej żarówki światło widać odcienie.
                  Last edited by VanPurRz; 04-03-2010, 09:29.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co więcej, te zasady znajdują się na piwoorgu nielegalnie BJCP zezwala na wykorzystywanie i tłumaczenie swoich materiałów, ale pod warunkiem, że wspomni się o udzieleniu takowego zezwolenia. Wiem to, bo sam robiłem kiedyś skrót niektórych stylów do "Znakomitych piw" Browamatora i kontaktowałem się z BJCP.
                    Właśnie skontaktowałęm się z Mike Dixonem. Od dzisiaj stosowne pozwolenie mamy.
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa bardzo ciemna praktycznie czarna, lepsza już chyba być nie może. [5]
                      Piana: Przez chwilę wydaję się, że będzie potężna ale szybko opada, ma brązowawą barwę. [4]
                      Zapach: Wyraźny zapach słodowy. lekko kwaskowaty. [4.5]
                      Smak: Bardzo wyrazisty palony w tle pewna goryczka i jakby kwaskowatość oraz posmaki kawowe. Czuć moc tego piwa, nieraz też nuty alkoholowe. [4.5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie bez zarzutu. [5]
                      Opakowanie: Zdecydowanie najsłabszy element tego piwa, goły kapsel, etykieta i jej wykonanie takiej sobie jakości, sama stylistyka też mi nie pasuje, plus za pełne info o piwie. [3.5]
                      Uwagi: Jest ot bez wątpienia bardzo dobre piwo, czołówka w swoim gatunku, do powtórzenia i leżakowania.

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • coldfire
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 374

                        Jak fajnie po tak długim czasie niepicia (ze dwa miechy będą!) przypomnieć sobie smak najlepszego portera pod słońcem.
                        O ile większość innych jest smaczna, część nawet bardzo smaczna, o tyle żaden nie ma tak charakterystycznego wkładu własnego do charakteru i smaku. Ten porter jest niepowtarzalny, rozpoznałbym jego smak nawet o 5 rano chwilę po alarmie budzika.
                        Mimo, iż smaku ma co niemiara, to nie jest tak gęsty jak Żywiecki, a właściwie Bracki - mogę go pić i pić... No dwie butelki max, potem to się już odlatuje
                        A i jeszcze jedna rada - najlepiej smakuje schłodzony nieco mocniej, niż wskazywały by na to wytyczne stylu - nadaje mu to gładkości, jeszcze większej lekkości przy pełni smaku i niweluje nutkę alkoholową, która na początku może nieco szokować niedoświadczonego użytkownika.
                        Na zdrowie!
                        Piwa i pacierza nie odmawiam

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, minimalny rubin pod żarówkę. [5]
                          Piana: Szok! Gęsta, drobnobąbelkowa, jak w pszeniczniaku, ciut mniej intensywna ale to ma 9,5%! Po pewnym czasie opada, zostaje mgiełka. [4.5]
                          Zapach: Intensywny i trwały. Słodowy, w tle cytrusy, karmel, kakao. Ładny. [4.5]
                          Smak: Słodkość-słodowość, zakończona odrobinę wytrawną goryczką. Inne smaki - w zależności od temperatury spożycia - zimne to więcej cytrusów, cieplejsze więcej gorzkiej czekolady i wanilia. Treściwe, pełne i aksamitne jednocześnie. Świetnie zbilansowane - potrafi nawet zgasić pragnienie. Świetne. Czemu tylko 5 można dać? [5]
                          Wysycenie: Średnio-niskie. Pasuje. Z czasem słabnie nieco za bardzo. [4]
                          Opakowanie: Etykieta trochę tandetna, a trochę oldskulowa; pełne info; łysy kapsel; butelka komunistyczna - Euro ... [3.5]
                          Uwagi: Kupione w Biłgoraju (!) w nowym sklepie Markosz, o którym jeszcze napiszę. Jestem szczęśliwy, że mogę kupić tego pysznego Portera w moim mieście!

                          Moja ocena: [4.65]
                          Last edited by Seta; 17-04-2010, 22:29.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Gringo
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 2151

                            Ufff, ciężki kaliber, powinien być opakowany w szkło 0,25 maksymalnie 0,33l, dla smakoszy mocnych smaków i wrażeń. Generalnie niezłe piwo, chociaz ma zbyt intensywny posmak alkoholowy, piana szybko opada i pozostawia nikły kożuszek nie jest to piwo do gaszenia pragnienia

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              następne schłodzę jeszcze bardziej zgodnie z sugestią coldfire może faktycznie ten zabieg wyeliminuje nuty alkoholowe. Ale to już nie dzisiaj bo piwo uderza w korę mózgową bardzo intensywnie.

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ufff, ciężki kaliber, powinien być opakowany w szkło 0,25 maksymalnie 0,33l, dla smakoszy mocnych smaków i wrażeń. Generalnie niezłe piwo, chociaz ma zbyt intensywny posmak alkoholowy, piana szybko opada i pozostawia nikły kożuszek nie jest to piwo do gaszenia pragnienia
                                Właśnie dla tych smakoszy mocnych smaków i wrażeń jest pojemność pół litra i jest ona optymalna. Co do alkoholu - nie ma rady, trzeba przeleżakowywać. Ja mam partię 18.VII.10 i jeszcze jest za młoda.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎