Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
    Warto chyba dodać, że butelki powinny stać a nie leżeć (w przeciwieństwie do win).
    W przypadku porterów nie ma to takiego znaczenia. Ważniejsze jest w przypadku piw z osadem drożdżowym (np domowych porterów ). No chyba, że zakładamy możliwość nieszczelnej gumki na kapslu (ale wtedy i tak prze-leżakowanie się nie uda).

    Sorki Art przedostatni raz...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Szczepanjr_Zgierz
      Junior
      • 05-2010
      • 1

      Witam,
      wiecie może gdzie w 3mieście, a najlepiej w Gdyni można dostać to piwkow normalnej sklepowej cenie? (Poza degustatornią gdzie 7-8zł sobie krzyczą)
      Pozdrawiam

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Chyba nigdzie póki co. Ale na pocieszenie powiem ci, że za 7 zł kupowałem tego Portera rok temu w sklepie w Warszawie. Tego samego, którego teraz leżakuję.
        A tak w ogóle to nie jest miejsce do zadawania tego typu pytań...
        Last edited by Pendragon; 22-05-2010, 19:59.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szczepanjr_Zgierz Wyświetlenie odpowiedzi
          Witam,
          wiecie może gdzie w 3mieście, a najlepiej w Gdyni można dostać to piwkow normalnej sklepowej cenie? (Poza degustatornią gdzie 7-8zł sobie krzyczą)
          Pozdrawiam

          Można ,ale w Małym Trójmieście Kaszubskim.
          Dokładniej w Rumi, w AfroAlko przy ul. Dębogórskiej.
          Cena to co prawda 5,59 + kaucja za butelczynę 35 groszy, no ale skoro taki dobry to chyba warto.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szczepanjr_Zgierz Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam,
            wiecie może gdzie w 3mieście, a najlepiej w Gdyni można dostać to piwkow normalnej sklepowej cenie? (Poza degustatornią gdzie 7-8zł sobie krzyczą)
            Pozdrawiam
            Jest też w Zuzie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Popijam sobie partię 18.VII.2010 i zgodnie z moimi ostatnimi postami w tym temacie mogę stwierdzić, że ten porter nabrał już pożądanych cech. Czyli piwo uległo wygładzeniu, nie jest już tak ordynarne w smaku, choć alkoholowa moc cały czas jest w nim obecna (pamiętam, że to 22-ka, ale alkoholowość jest ładnie ukryta w przeciwnieństwie do piwa "swieżego").
              Mam nadzieję podpartą doświadczeniem, że to piwo z czasem będzie tylko zyskiwać na smaku. Pić je od razu po zakupie to pozbawiane się 3/4 ciekawych wrażeń smakowych!
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • funky83
                Senior
                • 07-2009
                • 136

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny, przebija się odrobina czekoladowego brązu [5]
                Piana: Jak na tak mocne piwo to ok, na początku całkiem spora, w środku kożuszek, na pod koniec tylko obwódka. [4]
                Zapach: Sporo gorzkiej czekolady, to lubię. Wyczuwalny też lekki alkohol [4.5]
                Smak: Pełny, przede wszystkim gorzka czekolada + trochę kawy. W tle przypomina o sobie alko, ale w przyjemny sposób. Czuć 22 % ekstraktu. Piwko wchodzi jak maślanka Smooth. Z czasem dochodzi do głosu też trochę wytrawności. [5]
                Wysycenie: Trochę brakuje, ale przy takim ekstrakcie to lepiej żeby miało trochę mniej niż za dużo [4]
                Opakowanie: I tu muka. Lipa straszna. Butelka zdezelowana i zestarzałego kształtu. Etukieta nijaka. Po te piwo sięgnie tylko smakosz zorientowany w temacie:/ [1.5]
                Uwagi: Warka do 09.01.11 kupiona w rodzince. Pan Arek mówił, że to koniec tego portera w butelkach. Będzie rozlewany do puszek tylko i wyłącznie. Ofiara obecnych czasów - super produkt któremu brakuje opakowania, marketingu jakiegokolwiek wsparcia ze strony browaru.

                Moja ocena: [4.5]

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  Ta sama partia z tego samego sklepu co u kolegi powyżej (kupiłem przedostatnią butelkę ) i przychylę się do oceny kolegi powyżej, z tymże wysycenie jest imho w sam raz na portera. W zeszłym roku jak próbowałem to piwo, alkohol był aż zanadto wyczuwalny, tym razem na szczęście odpowiednio schowany nie przeszkadzał w konsumpcji.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: brunatny, pod światło rubinowy, klarowny. [4.5]
                    Piana: skąpa, beżowa, drobna. [3]
                    Zapach: przyjemny, czekolada, suszona śliwka, kawa zbożowa. [4]
                    Smak: goryczka średnia, aksamitna, gorzka czekolada. Alkohol niewyczuwalny, nieco suszonej śliwki spowodowanej utlenieniem. Alkohol niewyczuwalny, słodycz jest ale nienachalna. [4.5]
                    Wysycenie: średnie. [4.5]
                    Opakowanie: plus za butelkę EURO, nad etykietą nie ma się co rozwodzić. [4]
                    Uwagi: Data przydatności do spożycia 28.10.2007, czyli bite 3 lata po terminie. Leżakowanie raczej się przysłużyło.

                    Moja ocena: [4.15]
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • chitos
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 195

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrązowy, klarowny. [4]
                      Piana: Drobnoziarnista, do końca utrzymuje się warstewka. [4.5]
                      Zapach: Słód palony, gorzka czekolada, suszone śliwki oraz rodzynki. Pojawia się również kawa. [5]
                      Smak: Smak to głównie słód palony wraz z suszoną śliwką. Gorzka czekolada jak i kawa pojawiają się również ale są uzupełnieniem piwa. Alkohol nie wyczuwalny. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie ale jak na portera powinno być trochę mniejsze. [4]
                      Opakowanie: Proste ale zarazem czytelne. Wszelkie dane znajdują się na etykiecie. [4.5]
                      Uwagi: Warka za datą 08.01.1011r.

                      Moja ocena: [4.625]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chitos Wyświetlenie odpowiedzi
                        Uwagi: Warka za datą 08.01.1011r.

                        Moja ocena: [4.625]
                        Leżakowanie mu baaardzo służy

                        Comment

                        • funky83
                          Senior
                          • 07-2009
                          • 136

                          BO już Polanie bardzo dobre portery warzyli

                          Comment

                          • chitos
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 195

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Leżakowanie mu baaardzo służy
                            Wiem i dlatego mam jeszcze jedną buteleczkę z taką samą datą przydatności.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              No, glinianą i zatkaną słomianym wiechciem, bo kapsel wynaleziono jakoś pod koniec XIX wieku .

                              Comment

                              • chitos
                                Senior
                                • 02-2009
                                • 195

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                                No, glinianą i zatkaną słomianym wiechciem, bo kapsel wynaleziono jakoś pod koniec XIX wieku .
                                Wiadomo, a jak by inaczej. Mogę się nawet wymienić tym piwkiem ale tylko na portera, nie młodszego niż z XIII wieku.
                                Last edited by chitos; 22-12-2010, 21:45.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎