Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    pierwszy raz degustowane z puszki w nowej szacie graficznej
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Gildarius
      Junior
      • 06-2011
      • 14

      Być może będzie w butelkach

      Na początku witam wszystkich, mam nadzieję że miło nam się będzie gawędziło o piwach.

      Około dwóch tygodni temu kupowałem łódzkiego Portera w Tesco. Zaproponowała mi go pewna miła dziewczyna (pozdrawiam ) stojąca przy tej półce. Na moje żale „Szkoda że nie w butelkach” powiedziała, że będą. „Browar się dopiero otworzył (??), mają zamiar, na razie testują rynek czy się opłaca”. Do dzieła, jeśli komuś zależy .

      PS Co do samego piwa, to portery chyba nie są dla mnie. Może kiedyś się wciągnę.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gildarius Wyświetlenie odpowiedzi
        Około dwóch tygodni temu kupowałem łódzkiego Portera w Tesco. Zaproponowała mi go pewna miła dziewczyna (pozdrawiam ) stojąca przy tej półce. Na moje żale „Szkoda że nie w butelkach” powiedziała, że będą. „Browar się dopiero otworzył (??), mają zamiar, na razie testują rynek czy się opłaca”.
        Chyba nie bierzesz na poważnie słów hostessy z marketu
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          Mi kiedyś hostessa mówiła, że koźlak wywodzi się z Irlandii, a do piw z dużych koncernów dodają żółci. Czyżby to nie była prawda?
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Może chodziło o to, że otworzył się na świat i już można do nich zadzwonić a nawet przekroczyć bramę bez specjalnego zezwolenia?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              Mi kiedyś hostessa mówiła, że koźlak wywodzi się z Irlandii, a do piw z dużych koncernów dodają żółci. Czyżby to nie była prawda?
              ma się rozumieć, bydlęcej?
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • Fiesniak
                Junior
                • 07-2011
                • 3

                Ja ostatnio przez sam sentyment kupuję to piwo, niestety póki co w puszce
                Miejmy jednak nadzieję, że popyt będzie i kultowy Łódzki Porter utrzyma się na rynku. Na razie widziałem go jedynie w Tesco, ale miejmy nadzieję że pojawi się również w sklepach z piwami regionalnymi.

                Comment

                • robert19r20
                  Member
                  • 10-2010
                  • 78

                  od dawna nie piłem niczego puszki no ale na to się skusiłem
                  mocne, czarne, przyjemne
                  jak dla mnie gorsze od Porteru z Ambera ale 100x lepsze od Żywieckiego z Cieszyna

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piana: Skromna. Ciemnobeżowa, szybko opadła do minimalnej warstwy. Później ostał się pierścień. [3.5]
                    Zapach: Intensywny, słodowo-karmelowy z paloną nutą w tle, ale w porównaniu do innych polskich porterów mało złożony. Po ogrzaniu nieco się rozkręca. [4]
                    Smak: Początkowa dość duża słodycz, zostaje zdominowana przez bardzo intensywną, mocną, paloną gorycz. Długo zostaje jej palony posmak. Zdecydowanie bardziej wytrawny od innych polskich porterów (może poza cieszyńskim). Lekko wyczuwalny alkohol, ale nie przeszkadza. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4.5]

                    Moja ocena: [4.2]
                    Tym razem próbuje z konserwy, ale z terminem 01.07.09, czyli ponad dwa lata po terminie:

                    Piana: Skromna, szybko znika do zera.
                    Zapach: Silny, karmelowo-słodowy. Początkowo nadal mnie nie zachwyca w porównaniu do innych "bałtyckich", ale w miarę ocieplenia piwa staje się ładniejszy i atrakcyjniejszy. Nie ma alkoholowych wtrąceń.
                    Smak: Początkowo karmelowa słodycz z lekkim kwaskiem w tle od palonych słodów. Później mocna paloność, wytrawna, z gorzkim, kawowym zakończeniem. Po ogrzaniu pojawia się lekko gryzące, alkoholowe tło, ale nie przeszkadza w ogólnym odbiorze. Naprawdę dobry. Nic nie stracił po tak długim przebywaniu w konserwie.
                    Wysycenie: Średniowysokie, nieco wyższe niż w butelkowej wersji.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nic nie stracił po tak długim przebywaniu w konserwie.
                      Problem polega na tym, że przeleżakowanie ma polepszyć smak portera
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Myszon007
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 1208

                        Zakupiłem właśnie kilka puszeczek Porteru, i pierwsze zdziwienie to data ważności: 07.04.13 - ponad półtora roku Zapach wyjątkowo intensywny - pierwsza myśl to tym razem orzechy w gorzkiej czekoladzie później klasycznie - suszone śliwki, ciemne słody, karmel... na szczęście nie jest alkoholowy. Degustacja to niestety zaledwie parę łyków - reszta idzie do porterówki - trzeba przygotować zapasy na swieta i ogólnie na zimę Aha, widać że Porter zadomowił się na dobre w łódzkich Tesco w przyjaznej cenie - 3,99 za blachę.
                        ♪♫

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                          i pierwsze zdziwienie to data ważności: 07.04.13
                          No w końcu ktoś się odważył nadać dłuższą datę ważności piwu, które zdecydowanie zyskuje z czasem na smaku.
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Degustacja to niestety zaledwie parę łyków - reszta idzie do porterówki - trzeba przygotować zapasy na swieta i ogólnie na zimę
                            Myszon nie wymiękaj i pij tego portera.
                            Z moich obserwacji wynika, że porterówka to najszybciej dojrzewająca nalewka

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                              No w końcu ktoś się odważył nadać dłuższą datę ważności piwu, które zdecydowanie zyskuje z czasem na smaku.
                              Na miejscu miłośników przeterminowanych porterów bym się ździebko załamał. Ile teraz będzie czekania na pierwszy łyk po terminie .

                              Comment

                              • qbaseq
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 100

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jak mówią na Górnym śląsku - czorny ko wungiel ... idealny dla portera [5]
                                Piana: Bardzo ładna - ciemna i gęsta, ale mogłaby się trochę dłużej utrzymać [4]
                                Zapach: czekoladowo - karmelowy, samo wąchanie tego piwa to przyjemność [5]
                                Smak: Kombinowałem przez chwilę czy dać piątkę czy 4,5 - niech będzie najwyższa, bo to znakomity porter : czekoladowo - śliwkowy na ustach i zupełnie nie czuć alkoholu w takiej dawce jak jest naprawdę ( podobno 9,5% ) [5]
                                Wysycenie: jest niewielkie takie jak dla portera bym oczekiwał ale jakby było minimalnie większe to bym się nie obraził [4.5]
                                Opakowanie: Czarna puszka z ciekawą czcionką i łódką, ale bez fajerwerków - ocena lekko zawyżona, tu niedoścignionym idealem jest Grand Imperial [4]
                                Uwagi: Dużo słyszałem o łodzkim porterze ale nigdy wcześniej go nie próbowałem. Powód - nie był dostępny w moich okolicach, dopiero teraz mam okazję go spróbować - jest po prostu rewelacyjny ! Ja generalnie lubię od czasu do czasu wypić porterka - zwłaszcza Granda - w Auchan za 3,5 zł !!! radziej Komesa - tu wadą jest cena, ten jest cenowo po środku a jakościowo tak samo wysoko jak 2 wyżej wymienione , POLECAM

                                Moja ocena: [4.825]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎