Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lesnick
    Senior
    • 03-2010
    • 153

    Właśnie nabyłem w warszawskiej Galerii Mokotów. Było sporo.

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, klarowny [4]
      Piana: beżowa, niezbyt gęsta, nie zostaje długo i znika nie zostawiając nawet małej warstwy na piwie [3]
      Zapach: intensywny zapach rodzynek, po ogrzaniu dochodzi w tle kawa i jakby przypieczona skórka czarnego chleba [4]
      Smak: dużo rodzynek, dopiero na finiszu trochę kawy i rozgrzewającego alkoholu, goryczki dość mało; na plus że nie jest mdlące [4]
      Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: całkiem ładne, choć brakuje dokładniejszych informacji o piwie [4.5]
      Uwagi: Puszka z datą ważności 20.11.2014, trzymana od maja w mojej lodówce. Alkohol nie przeszkadza, piwo nie mdli, wypiłem bez bólu, chociaż to nie moja bajka - nie podchodzi mi mocno rodzynkowy aromat. Zastrzegam, że nie jestem fanów porterów bałtyckich.

      Moja ocena: [3.95]
      Last edited by Derbeth; 26-09-2013, 21:48.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Porter łódzki z nalewaka wymaga osobnej recenzji, zdecydowanie!

        Po pierwsze, jak słusznie zauważył Krzysiu na naszym sobotnim spotkaniu - piwo to rozlane zostało do kegów prosto z tanków, co odbiło się na pianie i nagazowaniu.
        Mi to jednak za grosik nie przeszkadzało - może się napaliłam za bardzo, ale smakowało mi prawie jak ambrozja Najciekawszym elementem był aromat pestki wiśni - aż zapytałam, czy przypadkiem jakiś kriek na kranie nie szalał wcześniej, ale nie. Słabo wyczuwalny alkohol - a moc wszak to piwo ma, oprócz wspomnianej pestki suszone owoce - może zapomnieli o tym tanku, bo świetnie się wyleżakował

        Kto jeszcze nie próbował informuję, że we wrocławskiej Kontynuacji w sobotę cały czas była podpięta pierwsza z 3 beczek 50 l, zatem polecam skorzystanie z tej - być może niepowtarzalnej - okazji.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Porter łódzki z nalewaka wymaga osobnej recenzji, zdecydowanie!
          No właśnie, takie wydarzenie a tu dopiero pierwszy wpis?

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          piwo to rozlane zostało do kegów prosto z tanków
          To prawda, jak ktoś nie ma okazji spróbować go z beczki, to reszta tej warki została rozlana już do puszek, i będzie dostępna z datą 15.10.2015 r.
          ♪♫

          Comment

          • TTOP
            Senior
            • 03-2013
            • 449

            Płem wersję beczkową w niedzielę w Chmielarni, lekki zawód - zdecydowanie zbyt duża słodycz, wersje puszkowe mają już zwykle troche "na liczniku" leżakowania i to czuć. Ale i tak frajda z picia tego piwa z kija była

            Comment

            • kurgan
              Gość
              • 04-2004
              • 315

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
              reszta tej warki została rozlana już do puszek, i będzie dostępna z datą 15.10.2015 r.
              kiedy mam przeatakować kerfura?

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                A tego nie wiem, nie mam wtyczek w marketach.
                ♪♫

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13951

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                  To prawda, jak ktoś nie ma okazji spróbować go z beczki, to reszta tej warki została rozlana już do puszek, i będzie dostępna z datą 15.10.2015 r.
                  E no to u mnie dostępna była poprzednia (prawdopodobnie) warka - 26.03.2015.
                  Zatem trzeba będzie poszukać tego ostatniego.
                  Last edited by Pendragon; 02-11-2013, 22:48.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    Warka 15.10.15 już dostępna w Carrefourach w Łodzi Właśnie konsumuję - rzeczywiście, aromat bardzo intensywny, owocowy - rodzynki, wiśnie, coś jakby czarna porzeczka? Do tego sporo gorzkiej czekolady. W smaku nieco drapiący alkohol, ale poza tym jest rewelacyjnie - ta partia będzie idealna do leżakowania. Piana i nagazowanie w normie.
                    ♪♫

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                      Piana: Beżowa, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
                      Zapach: Spora owocowość, trochę karmelu, minimalna paloność.
                      Smak: Bardzo treściwe. Słodowość, suszone śliwki, karmel, paloność, kwaskowatość. Wszystko nieźle zrównoważone choć nuta kwaskowato-alkoholowa wybija się trochę na pierwszy plan. Goryczka średnia, mocno alkoholowa.
                      Wysycenie: Średnio niskie.
                      Ogółem: Dobre.
                      Uwagi: Pite w wersji lanej.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9736

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka 15.10.15 już dostępna w Carrefourach w Łodzi Właśnie konsumuję - rzeczywiście, aromat bardzo intensywny, owocowy - rodzynki, wiśnie, coś jakby czarna porzeczka? Do tego sporo gorzkiej czekolady. W smaku nieco drapiący alkohol, ale poza tym jest rewelacyjnie - ta partia będzie idealna do leżakowania. Piana i nagazowanie w normie.
                        Kupiłem parę sztuk na Pólnocnej, część poszła na porterówkę, część sobie leży, ale nie wiem, czy doleży...

                        Comment

                        • expel
                          Member
                          • 01-2013
                          • 63

                          Gdzie w rejonie katowice-sosnowiec-będzin można dorwać Łódzkiego Portera? Wiem że czasem bywa na Mariackiej w K-ce. A tak poza tym? Jakieś supermarkety albo coś?

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                            Gdzie w rejonie katowice-sosnowiec-będzin można dorwać Łódzkiego Portera? Wiem że czasem bywa na Mariackiej w K-ce. A tak poza tym? Jakieś supermarkety albo coś?
                            Ja w Warszawie często widuję łódzkiego Portera w Carrefourze. Zakładam więc, że i na Śląsku może być dostępny w tej właśnie sieci.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gdzie w rejonie katowice-sosnowiec-będzin można dorwać Łódzkiego Portera? Wiem że czasem bywa na Mariackiej w K-ce. A tak poza tym? Jakieś supermarkety albo coś?
                              Carrefour przy Roździeńskiego.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • expel
                                Member
                                • 01-2013
                                • 63

                                Byłem w tym właśnie Carefourze w sobotę i nie widziałem, podobnie jak przy każdej mojej wizycie w tym sklepie, chyba je przede mną chowają

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎