Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    ta
    wszędzie
    Mieszkam obecnie w Łasku koło Łodzi i nawet w kerfurze pod blokiem jest

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Mam kerfura też pod blokiem w dodatku w mieście wojewódzkim RZESZÓW i portery są w nim dwa
      okocim i mały żywiec :]

      P. Łódzki jest u nas tylko w małym sklepie specjalistycznym i to raz na jakiś czas w ilościach niewielkich

      Taki region widocznie
      Last edited by dlugas; 02-04-2014, 22:28.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Szakali
        Senior
        • 08-2013
        • 572

        Ja tez mam kerfura i nie ma Łódzkiego...w ogóle w mojej okolicy straszny deficyt tego piwa;/
        Nie mogę go nigdzie dostać....

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          Mogę wam wysyłać w zamian za imperatory bałtyckie

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Imperator szybko poszedł, bo była tylko jedna warka....
            Swoją drogą po ile Ty je masz? Bo mi się czasem gdzieś dorwać udało, ale to za około 5.50.

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              Wiem, zdobyłem 9 butelek ale było tak dobre że też u mnie szybko poszło
              Dokładnej ceny nie pamiętam, ale w okolicach 5zl.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                Mieszkam obecnie w Łasku koło Łodzi i nawet w kerfurze pod blokiem jest
                No, z tym "koło", toś lekutko pojechał...

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  Już nie przesadzaj. Samochodem jadę 15 min do retkini wiec to nie są antypody

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                    Już nie przesadzaj. Samochodem jadę 15 min do retkini wiec to nie są antypody
                    Trochę idziesz w kierunku starego dowcipu, który jest odpowiedzią na pytanie:

                    Ile Łódź ma dworców kolejowych i dlaczego wszystkie na 'K'?
                    Prawidłowa odpowiedź:
                    1. Kutno
                    2. Koluszki
                    3. Karsznice



                    Tak czy siak, miłego porterowania, ja mam głęboko schowaną buteleczkę z datą do 2008...

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Czarne złoto polskiego browarnictwa w najlepszej wersji. Bałtycki poster z Łodzi dostępny jest tyko w puszce. To tak jakby szampana trzymać w pecie. No ale trudno.
                      Z puszki czuć wyraźnie słody ciemne, mocno palone i nieco karmelowych z odrobiną kwaskowości. Kolor czarny z rubinowymi refleksami, ale piwo tylko minimalnie przepuszcza światło. Piana beżowa, z drobnych pęcherzyków obfita opadła szybko do krążka.
                      Zapach ze szkła jest fantastyczny. Mocne, palone słody z dodatkiem gorzkiej czekolady (takiej na fest), do tego karmel i lekki kwasek. Waniajet też lekko alkoholem oraz ledwie wyczuwalną goryczką chmielową.
                      W smaku piwo jest gęste, treściwe i co dziwne – całkiem stonowane: od cierpkiego palonego karmelu, goryczki, również tej od alkoholu po gorzką czekoladę i karmel na który nakłada się lekka kwaskowość. Alkoholowa moc (9,5 volta) jest schowana w smaku ale z czasem rozgrzewa przełyk i żołądek. Daje o sobie znać również chmielowa goryczka, powodująca zapewne w połączeniu z alkoholem efekt ściągania na języku.
                      Degustację warto połączyć z przegryzaniem gorzkiej czekolady.
                      Razi tylko opakowanie, jakby zaprojektował je gimnazjalista albo absolwent klasy integracyjnej. Ratuje puszkę czytelny, wielki napis identyfikujący towar.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        Czarne złoto polskiego browarnictwa w najlepszej wersji. Bałtycki poster z Łodzi dostępny jest tyko w puszce. To tak jakby szampana trzymać w pecie. No ale trudno.
                        Z puszki czuć wyraźnie słody ciemne, mocno palone i nieco karmelowych z odrobiną kwaskowości. Kolor czarny z rubinowymi refleksami, ale piwo tylko minimalnie przepuszcza światło. Piana beżowa, z drobnych pęcherzyków obfita opadła szybko do krążka.
                        Zapach ze szkła jest fantastyczny. Mocne, palone słody z dodatkiem gorzkiej czekolady (takiej na fest), do tego karmel i lekki kwasek. Waniajet też lekko alkoholem oraz ledwie wyczuwalną goryczką chmielową.
                        W smaku piwo jest gęste, treściwe i co dziwne – całkiem stonowane: od cierpkiego palonego karmelu, goryczki, również tej od alkoholu po gorzką czekoladę i karmel na który nakłada się lekka kwaskowość. Alkoholowa moc (9,5 volta) jest schowana w smaku ale z czasem rozgrzewa przełyk i żołądek. Daje o sobie znać również chmielowa goryczka, powodująca zapewne w połączeniu z alkoholem efekt ściągania na języku.
                        Degustację warto połączyć z przegryzaniem gorzkiej czekolady.
                        Razi tylko opakowanie, jakby zaprojektował je gimnazjalista albo absolwent klasy integracyjnej. Ratuje puszkę czytelny, wielki napis identyfikujący towar.

                        Comment

                        • Jowita
                          Member
                          • 04-2014
                          • 50

                          Kolor: Czarny, pod światło bardzo nieśmiało pojawiają się rubinowe refleksy
                          Piania: Beżowa, drobna, średnio obfita, dość szybko opada do cieniutkiej warstwy głośno sycząc
                          Zapach: Bardzo bogaty i szlachetny, likierowy, ciemne słody, wiśnie w czekoladzie, kawa
                          Smak: Biorąc pod uwagę datę przydatności piwo zaskakująco dobrze ułożone i gładkie, czekolada, wiśnia, landrynki, ciemne słody, alkohol znakomicie ukryty, nawet specjalnie nie rozgrzewa przełyku
                          Wysycenie: Niskie
                          Opakowanie: Czarna puszka, a na niej wieś tańczy i śpiewa, co chwilę inna czcionka, co chwilę w innym kolorze, raz po polsku, raz po angielsku, brak pełnego składu, przywodzi na myśl tanie mocne piwo z hipermarketu. Ale... mnie się bardzo podoba.
                          Uwagi: Warka z datą przydatności do 15.10.2015.

                          Bardzo dobre

                          Comment

                          • Ravf
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 264

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ravf Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Czarny, pod światło rubinowy. [5]
                            Piana: Średnio-niska, redukuje szybko z sykiem do krążka a dalej do zera. Nie osadza się na ściankach szkła. [1.5]
                            Zapach: Intensywny, karmelowo-likierowy. [4]
                            Smak: Czekoladowo-karmelowy, kojarzący mi się z pralinkami z alkoholem. Trochę słodki ale nic nachalnego czy zapychającego. Goryczka średnio-niska. Alkohol niewyczuwalny w smaku, delikatnie rozgrzewa w przełyku. [5]
                            Wysycenie: Średnie. [4.5]
                            Opakowanie: Konserwa. Kolorystyka całkiem ładna ale dodatkowych informacji brak, za to są angielskie napisy (tak jakby to piwo było eksportowane...) [2]
                            Uwagi: Warka do 26.03.2015. Bardzo dobry porter, smakował mi bardziej niż Komes. Myślę, że gdyby był wysyłany na zagraniczne konkursy to w swojej kategorii mógłby sporo namieszać.

                            Moja ocena: [4.125]
                            Piję właśnie wersję do 15.10.15. Teraz z perspektywy czasu ciężko mi wychwycić jakieś różnice, opisałbym i oceniłbym je podobnie. Na pewno październikowa wersja ma lepszą pianę, nie jest to może jakaś rewelacja ale jest. Mam wrażenie, że zapach jest bogatszy, również smak wydaje mi się bardziej zharmonizowany ale możliwe, że to tylko autosugestia. Tak czy siak podtrzymuję swoją opinię, że to najlepszy polski porter.

                            Comment

                            • Puszek_72
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 269

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny [4.5]
                              Piana: Szybciutko znika za szybko [2]
                              Zapach: Słodki, karmelowy później pojawiają się lekkie nuty alkoholowe ale przyjemnie jak likier [4]
                              Smak: Są wszystkie smaki oczekiwane w porterze, jedyny minus za dużo słodyczy. [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Kolor pasuje, reszt dziwna, brak pełnego skłądu [2.5]
                              Uwagi: Warka do 15.10.15, Dobry porter rozgrzewa alkohol schowany, pełna smaków oczekiwanych od portera jedyny minusik za duża słodyczy moim zdaniem może trze było dłużej po leżakować

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • Jasiek77
                                Senior
                                • 03-2014
                                • 107

                                Warka 15/10/15. Ciezkie, aksamitne cialo, alkohol nie w smaku ale tylko jako lekkie grzanie w przelyku, czekolada, kawa espresso, wisnie/pralinki w czekoladzie, slodycz wywazona z palonoscia. Swietny balans miedzy wytrawnoscia a oczekiwana slodycza mocnego porteru, mozna pic i pic. Bez dwoch zdan, najepszy polski porter. Waga super-ciezka. Mike Tyson wciaz w formie.
                                Johnny Bonnano

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎