Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Slavoy ty profanie! A z TEKU albo choć SNIFTERA nie mogłeś tego czarnego złota pić? Przecież nie wyczułeś połowy aromatów, kolor też był przekłamany a szklanka zmusza do picia większymi łykami co negatywnie wpływa na rozchodzenie się płynu po jamie ustnej i wręcz uniemożliwia napowietrzenie trunku w ustach.
    A łyżka nato: NIEMOŻLIWE
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      W kartonie stoi, żeby nie prowokował...
      Dodam jeszcze.

      W kartonie zaklejonym mocna taśmą pakową. Karton w zagraconej szafie, a szafa w zagraconej piwnicy.
      Póki co, to wszystko skutecznie odwleka dobranie się do zbyt młodych jeszcze zapasów
      Last edited by dlugas; 31-10-2014, 12:23.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • jaw7
        Senior
        • 10-2012
        • 173

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        Dodam jeszcze.

        W kartonie zaklejonym mocna taśmą pakową. Karton w zagraconej szafie, a szafa w zagraconej piwnicy.
        Póki co, to wszystko skutecznie odwleka dobranie się do zbyt młodych jeszcze zapasów
        Nie lepiej zakopać metr pod ziemią i zabetonować?

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Teoretycznie to jest nawet ponad 2 metry pod ziemią i kupą betonu.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowy. [4]
            Piana: Beżowa, średnio wysoka, takoż trwała. Po prostu przeciętna. Albo i nie - po minucie zostaje z niej niewiele. [2.5]
            Zapach: Kawowo-"czerwony". Innymi słowy: jakby do kawy dodać wiśniówki. Do tego trochę czekoladowy, a trochę przypominający... Kocią karmę. [3.5]
            Smak: Ta kocia karma jest przerażająca. Poza tym słodkawy, kawowy, gorzka czekolada i wiśnie. Alkohol niestety dosyć dobrze wyczuwalny. [3.5]
            Wysycenie: Niskie, i dobrze. [5]
            Opakowanie: Skład niepełny, puszka jak tanie, marketowe piwo. Słabo. [3]
            Uwagi: Warka "aldikowa". Piłem to piwo wcześniej niejednokrotnie i zdawało mi się lepsze.

            Moja ocena: [3.475]

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka "aldikowa". Piłem to piwo wcześniej niejednokrotnie i zdawało mi się lepsze.

              Moja ocena: [3.475]
              W Aldi były co najmniej 2 warki - napisz którą piłeś.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                Warka Aldikowa 09.09.2016
                bardzo młody porter. piana syczy jak z coli i znika do totalnego zera.
                aromaty nie ułożone są suszone owoce, lekka słodycz w zapachu i alokhol. Smak nieułożony, jeszcze bardziej daje alkoholem, jakieś takie bardziej wodniste niż pamiętam z wcześniejszych warek. Ogólnie słabo czy czas poprawi tą warkę zobaczymy, nie mam raczej wyjścia, teraz to piwo z przyjemnością jest nie do wypicia.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • ZKB
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 172

                  Nigdy nie piłem tego piwa ( w Bielsku-Białej praktycznie nie do dostania) a tu takie niepokojące ( spiskowe) wieści. Próbować, czy też, by się rozczarować czekać z otwarciem?
                  Beer is for life not just for christmas !

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    W Twoim przypadku lepiej postąpić wbrew sygnaturce z podpisu .
                    Last edited by dyczkin; 03-11-2014, 21:08.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • ZKB
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 172

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      W Twoim przypadku lepiej postąpić wbrew sygnaturce z podpisu .
                      dzięki, odczekam
                      Beer is for life not just for christmas !

                      Comment

                      • behegrzmot
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 276

                        09.09.16... modlę się nad kuflem od pół godziny i nie wiem czy dopiję. Piwo z pewnością niedoleżakowane ale czy pół roku w piwnicy sprawi, że będzie znacząco lepsze? Cóż, śmiem wątpić.

                        Na ten moment piana chwilę po nalaniu zerowa, poza lepiącą słodyczą brak wyraźnych porterowych smaków jak paloność. Dziwny, bliżej niezidentyfikowany posmak. Brrr....

                        Szczerze radzę szukać poprzedniej warki natomiast jeśli już ktoś zakupił tą Aldi'kową to niech przetrzyma chociaż do marca w lodówce, może wtedy będzie bardziej pijalne.

                        Comment

                        • Piwny_Radek
                          Senior
                          • 08-2014
                          • 108

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Do szkła przelewa się ciemna ciecz z brązowymi przebłyskami. [3.5]
                          Piana: Na końcu tworzy się obfita drobnopęcherzykowa piana, która z czasem opada do skromnego nalotu. [3.5]
                          Zapach: Przede wszystkim czuć wysokie stężenie alkoholu oraz ciemne owoce w tle, co mocno przywołuje skojarzenia ze śliwowicą. Dalej występuje spora ilość karmelu oraz spirytus. [2]
                          Smak: Smak jest dość bogaty, porządkując odczucia wg intensywności mamy tutaj: karmel, alkohol, słodycz, czekoladę, słody oraz ciemne owoce. Początkowo pojawia się spora karmelowość i słodycz, następnie przechodzimy przez lekką przypaleniznę i przejrzałe owoce, by w końcu dojść do goryczkowo-kwaśnego wykończenia, będącym w głównej mierze zasługą alkoholu i ciemnych słodów. Uczucie to także nie trwa zbyt długo i ostatecznie przechodzi w wytrawny finisz. Przez cały czas możemy wyczuć słodową podstawę oraz pokaźną ilość alkoholu znaną z najtańszych win. O ile smak rzeczywiście jest dość złożony tak piwo jest też ciężkie i wymagające. [3]
                          Wysycenie: W odczuciu piwo jest wysoko nasycone, na tyle że czuć na podniebieniu podszczypywanie bąbelków. [2]
                          Opakowanie: Piwo sprzedawane jest w puszkach, co przyznam początkowo mnie odrzuciło, ale można uznać to za nowofalowe podejście, w końcu Mikkellera i amerykański craft, również bywa paczkowany w konserwę. [1.5]
                          Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...-3-porter.html

                          Moja ocena: [2.6]
                          http://piwnyradek.blogspot.com/
                          http://instagram.com/piwnyradek

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: W snifterze czarny, z lekkimi brunatnymi przebłyskami, klarowny. [4.5]
                            Piana: Drobna, kremowa i zwarta. Jednak szybko opada, po czym znika całkowicie. W ogóle nie zdobi szkła. [3]
                            Zapach: Cukierki trufle w czekoladzie, suszone śliwki i alkohol. [4.5]
                            Smak: Likier czekoladowy i twarde karmelowe cukierki oraz delikatna nutka suszonych śliwek. Brak akcentów palonych. Goryczka niska, pochodząca od ciemnych słodów. Jak na tak potężne piwo, alkohol jest bardzo dobrze ukryty. Piwo jest smukłe i dobrze pijalne. Zdradliwa sprawa. Posmak przyjemnie długi z akcentem gorzkiej czekolady. [4]
                            Wysycenie: Piwo jest gładkie, smukłe, można by rzec odgazowane. Dobra sprawa. [4.5]
                            Opakowanie: Grafika na puszce ma swój urok. [4]
                            Uwagi: Bardzo zbalansowane piwo z kapitalnym truflowym charakterem. Gładkie i zaskakująco dobrze pijalne. Warka do 15-10-2015.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • Myszon007
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 1208

                              Ledwie 2 miesiące leżakowania dało nadspodziewanie dobre rezultaty - warka 09.09.2016 (oczywiście z Aldi). W aromacie alkohol zaczyna się przegryzać z suszonymi owocami - śliwki, rodzynki. W smaku jakby bardziej ułożone, trochę bardziej palone, znacznie mniejsza słodycz, ale alkohol ciągle przeszkadza. Myślę, że za rok będzie już zupełnie dobrze
                              ♪♫

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Ostatniego portera piłem 10.12 i był wyjątkowo słodki i wiśniowy, piana praktycznie zerowa.
                                Jestem zaskoczony opinią Myszona007
                                Jakby co, 9 sztuk w piwnicy jeszcze mam.
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎