Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ledwie 2 miesiące leżakowania dało nadspodziewanie dobre rezultaty - warka 09.09.2016 (oczywiście z Aldi). W aromacie alkohol zaczyna się przegryzać z suszonymi owocami - śliwki, rodzynki. W smaku jakby bardziej ułożone, trochę bardziej palone, znacznie mniejsza słodycz, ale alkohol ciągle przeszkadza. Myślę, że za rok będzie już zupełnie dobrze
    Piłem przeterminowanego o 6 lat, dooobre było
    Nie wiem jak z puszkami będzie, czy też tak długo będzie znakomite ale tego portera warto trzymać.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      Ostatniego portera piłem 10.12 i był wyjątkowo słodki i wiśniowy, piana praktycznie zerowa.
      Jestem zaskoczony opinią Myszona007
      Jakby co, 9 sztuk w piwnicy jeszcze mam.
      Piana słabiutka, ale tego się raczej nie naprawi leżakowaniem natomiast w smaku był oczywiście słodki, ale słodycz powoli zaczyna ustępować paloności. Nie twierdzę, że jest super, ale na pewno lepiej, niż było.
      ♪♫

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Wypiłem sobie właśnie portera z datą 23.08.11. Przetrzymanie go w puszce nie pogarsza parametrów, a wręcz przeciwnie. Pyszny jest/był... . Najlepszego w Nowym Roku (w tym już piwa nie piję ).

        Comment

        • stefangogo
          Junior
          • 12-2014
          • 1

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, prawie nieprzejrzysty. Kolor czerwonobrunatny pod światło, klarowne. Barwa idealna dla stylu, piwo wizualnie prezentuje się naprawdę pięknie w pokalu. Doskonałym szkłem do degustacji tego wyśmienitego trunku okazał się snifter - szkoda, że Porter Łódzki nie doczekał się swojego dedykowanego szkła. [5]
          Piana: Piana beżowa, drobno i średnio-pęcherzykowa, opada powoli do mniejszych rozmiarów. Ładnie zdobi szklankę, niezły lacing jak na mocne piwo. Zostawia ładną, koronkową obwódkę w kolorze jasnego beżu. W smaku piana jest mocno czekoladowa, przypomina najlepsze, wytrawne, gorzkie czekolady. Dopiero po wypiciu ok. 80% pojemności pokala, piana zredukowała się do obrączki, ale ciągle była obecna. [5]
          Zapach: Aromat ciemnego chleba ( pumpernikiel ), śliwki, czekolada. W aromacie pojawiają się także nuty kawy, likieru, karmelu i wanilii. Po ogrzaniu pojawia się przyjemny, szlachetny alkohol. Kojarzy się z nutami pralin w czekoladzie, a także porto/ sherry. Zapach jest naprawdę bogaty i złożony, to zaskakujące, ile różnych nut aromatycznych można wyodrębnić w jednym piwie. W miarę ocieplenia piwa staje się pełniejszy i atrakcyjniejszy. Wynika z tego, że piwa tego nie należy degustować w zbyt niskiej temperaturze, bo tracimy wtedy znaczną część doznań zapachowych! [5]
          Smak: W smaku słodkie, pełne, mocno karmelowe, goryczka na poziomie średnim w kierunku wysokiego - goryczka głownie od słodów palonych, alkoholu do tego trochę goryczki chmielowej. W smaku można wyczuć takie nuty jak: wiśnia, wanilia, śliwka, orzechy, rodzynki i lekka kawowość. W smaku dużo czekolady, najbardziej przypomina mi to wiśnie w czekoladzie, sporo palonych nut i kawy. Alkohol jak na tak mocne piwo bardzo dobrze ukryty. Aczkolwiek dzięki jego sporej zawartości dość mocno rozgrzewa przełyk. Lekko utlenione, co objawia się w winnych, rodzynkowych nutach. Pozostawia długi, przyjemny posmak w ustach, piwo wybitnie degustacyjne, które można sączyć przez kilkadziesiąt minut. W odczuciu w ustach samo piwo jest gęste i oleiste, można je raczej jeść, niż pić. Bardzo dobre i szlachetne. [5]
          Wysycenie: Nasycenie dwutlenkiem węgla jest na poziomie średnio-wysokim. Pomimo tego w odczuciu w ustach samo piwo jest gęste, kremowe. Po lekkim odstaniu (ok. 5 minut) poziom nasycenia stabilizuje się i jest optymalny. [5]
          Opakowanie: Niestety puszka, ale grafika na opakowaniu jest nawet przyjemna dla oka, a sama puszka dosyć charakterystyczna. Kolorystyka dobrze dobrana do tego gatunku, złote i czerwone barwy dobrze wyglądają na czarnym tle. Na opakowaniu komplet informacji o zawartości alkoholu i poziomu ekstraktu. Niestety nie wymieniono słodów użytych do produkcji tego szlachetnego trunku, ani użytych chmieli. Mimo wszystko, jest to najlepsze piwo, które można dostać z polskich piw w puszkach - sądziłem że to będzie gorsze piwo za sprawą puszkowej wersji, ale w tym przypadku to nie przeszkadzało. [3.5]
          Uwagi: Porter Łódzki jest piwem uznanym w Polsce od wielu lat. Pamiętam go z czasów gdy był sprzedawany w butelkach euro, a także był dostępny z beczki w niektórych pijalkach w okolicach Zduńskiej Woli. Piwo to ma świetny potencjał do leżakowania, niestety podejrzewam, że browar wypuszcza piwo zbyt młode, które powinno jeszcze co nieco leżakować w tankach browaru. Pomimo tego uważam, że jest to jeden z najlepszych polskich porterów. Zdecydowanie wart swojej ceny, która waha się w granicach 5 - 6 złotych za puszkę. Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom gatunku! Szkoda, że w moim mieście jest tak trudno dostępny.

          Moja ocena: [4.925]

          Comment

          • Wujas
            Gość
            • 11-2014
            • 267

            Najlepszy polski porter. Bez gadania. Do tego za piątaka zabija Ambery i inne takie...
            No i ta puszka...jeden z niewielu (o ile nie jedyny) porterów na świecie w konserwie
            Leclerc - piątak. Za taką cenę nic tylko brać karton i leżakować.
            Last edited by Wujas; 31-12-2014, 20:57.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Eeeee tam, jaki piatak Wielu z Nas brało go za 3,33 w Aldiku .
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                Dyczkin przeca to trafiona partia była, więc się nie ciesz
                Last edited by yoda79; 31-12-2014, 21:03.

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i ta puszka...jeden z niewielu (o ile nie jedyny) porterów na świecie w konserwie
                  Nie jedyny, kiedyś był na rynku puszkowy z Elbląga (kopyr nawet degustował: https://www.youtube.com/watch?v=dGn2FN8bUZY ) a obecnie jest co najmniej kilka w Stanach - np. Uncommon Baltic Porter - http://thisiswhyimdrunk.files.wordpr...tic-porter.jpg czy np. ten http://4.bp.blogspot.com/-n0aRm1YHhp...Porter%2B1.jpg.
                  ♪♫

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie jedyny, kiedyś był na rynku puszkowy z Elbląga (kopyr nawet degustował: https://www.youtube.com/watch?v=dGn2FN8bUZY ) a obecnie jest co najmniej kilka w Stanach - np. Uncommon Baltic Porter - http://thisiswhyimdrunk.files.wordpr...tic-porter.jpg czy np. ten http://4.bp.blogspot.com/-n0aRm1YHhp...Porter%2B1.jpg.
                    Ooo dzięki za cynk. Chociaż tego drugiego bym nie zaliczył - wedle opisu na puszce to jakiś wynalazek z dynią.
                    W aldi? Łódzki porterek? Do króćset! W tym miesiącu otwierali u mnie aldika, sam zajmowałem się papierkologią urzędową dla tej inwestycji i nawet się nie wybrałem, bo słyszałem, że mają same pomyje w puszkach!

                    Comment

                    • jaw7
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 173

                      w częstochowie też otwierali w tym miesiącu aldi i niestety nie było parteru łódzkiego

                      Comment

                      • Myszon007
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 1208

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
                        w częstochowie też otwierali w tym miesiącu aldi i niestety nie było parteru łódzkiego
                        Nie było, bo Porter to była jednorazowa promocja. W Aldi są rotacyjnie dostępne różne piwa z Browarów Łódzkich, np. teraz jest Ludowe na miodzie. Jeżeli Porter wróci do tej sieci, to pewnie za jakieś 10 miesięcy, po rozlewie nowej warki.
                        ♪♫

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          Czy ten porter jest powszechnie dostępny w Łodzi i okolicach?
                          U mnie jak i pewnie u wielu pojawił się raz w Aldim ( ponoć nie najlepsza ta warka).
                          Może ktoś z Łodzi jedzie wkrótce na narty przez Bielsko i kupi mi z 10 sztuk tego napitku?
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            Google mówi, że w Łodzi macie leclerca

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Google mówi, że w Łodzi macie leclerca
                              Może Cię to zaskoczy, ale w Łodzi jest nawet sklep przy browarze .
                              Mały feler polega na tym, że ostatnio chyba był w remoncie... .

                              Comment

                              • rafael52
                                • 12-2013
                                • 478

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
                                Google mówi, że w Łodzi macie leclerca
                                Owszem mamy, ale nie ma w nim Łódzkiego Porteru.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎